Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Стари автомобили на служба

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Стари автомобили на служба

    Първоначално публикуван от bilbo27 Преглед на мнение
    Буквално казва 2.5 литра бензин, макс.мощност 83 к.с., Макс.скорост 90 км.

    TT
    Истински супер-кар
    Добре, че не е съветски, щото щяха да тА убиЙт с камАни за този превод.
    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

    Коментар


    • От: Стари автомобили на служба

      Мнение на Pancho77
      Moже и тази кола на клипа наистина да е 2.5 с ръчна кутия, но има и същото АРО точно с двигател и кутия от Чайка... Именно една от тези 4-5



      Няма, бре, нали и линк към някакъв рОмънски сайт съм постнал. Показват двигателя на клипа човекът си казва нещо в стил "дуе и чинкуе литри нованта н-ам-си-кво-си", в сайта пише 2,5 литра, 90 к.с., ся аз като франкофонъ и служѝл войник по влашко мааааалко имам слух за този език.
      А и колата е парадна, не е за лов, нито за дълъг път.
      Но пък има КЛИМАТИК
      И какво пречи клипа който си пуснал и линка на това един диктатор да има няколко приличащи си коли с различно оборудване, и да са се ползвали от охраната му за различни цели -
      Ако не знаеш практикувало се е винаги.
      Последно редактирано от Pancho77; 15-01-18, 18:08. Причина: цитат

      Коментар


      • От: Стари автомобили на служба

        Първоначално публикуван от Pancho77 Преглед на мнение
        И какво пречи клипа който си пуснал и линка на това един диктатор да има няколко приличащи си коли с различно оборудване, и да са се ползвали от охраната му за различни цели -
        Ако не знаеш практикувало се е винаги.
        Защо си взел тъй присърце таралясника на ЧаВушеску? Не можеш да допуснеш, че е имало някакъв дръгел, предназначен за него?
        Туй неЙ наш Таато непрежалимиЙ все пак, виж неговите "Мерцедеси" все бяха от сой и даже уникати.
        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

        Коментар


        • От: Стари автомобили на служба

          Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
          Няма, бре, нали и линк към някакъв рОмънски сайт съм постнал. Показват двигателя на клипа човекът си казва нещо в стил "дуе и чинкуе литри нованта н-ам-си-кво-си", в сайта пише 2,5 литра, 90 к.с., ся аз като франкофонъ и служѝл войник по влашко мааааалко имам слух за този език.
          А и колата е парадна, не е за лов, нито за дълъг път.
          Но пък има КЛИМАТИК
          Те войниците не се славят като големи филолози.
          А и СЕКУРИТАТЕ може да се усетили, че си разузнавач и да са направили информационно затъмнение. Точно за догонялката на лидера.
          Не че съм го взел. Четох преди време, остана ми в акъла - писах...

          Коментар


          • От: Стари автомобили на служба

            LIPSA DE INTERES PENTRU MASINA LUI CEAUSESCU
            Както казва домнул Търтейеску - превод не е нужен.

            "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

            Коментар


            • От: Стари автомобили на служба

              Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
              LIPSA DE INTERES PENTRU MASINA LUI CEAUSESCU
              Както казва домнул Търтейеску - превод не е нужен.

              А какво се вижда до АРО-то след 1:10 а
              Hyundai Tucson JM 2.0 CRDI 4WD

              Коментар


              • От: Стари автомобили на служба

                Първоначално публикуван от bilbo27 Преглед на мнение
                А какво се вижда до АРО-то след 1:10 а
                Друго Аро
                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                Коментар


                • От: Стари автомобили на служба

                  Ми пак Аро.
                  Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                  Коментар


                  • От: Стари автомобили на служба

                    Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                    Да, има резон да се направи такова уточнение. Москвич не се чакаше (дълго) през '80-те, когато актуалния модел беше 2140. Това беше моделът, с който тази марка окончателно загуби всякакво реноме (дори в онези години на никакъв избор) и не се продаваше никъде - дори в СИВ - освен в България (а тук даже си го сглобявахме). Преди това - и особено преди да има Лада - не беше така.
                    Първоначално ( в началото на `80-те) за дефорсиран Москович ( ловешки) не се чакаше . Беше без ред . Без ред бяха и първите полски фиати . Ма беха по- скъпи и от ладата . После народа се усетИ , че за Лада може и да не доживее и респ . взе да купува "квото има" , че иначе - хич . Та в един момент май нищо не останА без вноска .

                    Пък и "държавата" се кефеше : 1500 кинта , внесени ( съвсем доброволно) за неопределено дълго време и на които не дава никаква лихва и оперира както си иска... На такива полит - икономисти с право можеше за завиждат сите западно империалистически милЯрдери !

                    ПС. ПаднАло му викаш реномето на Московича 2140 . А иначе големо реноме имаше по света , нема що .

                    Всъщност дефорсЕто имаше едно огромно предимство : гореше обикновен бензин 86 октана . С други думи гореше зилов и газков бензин . В онЕя години това правеше 2-3 лева на 100 км. пробег . ....эээээхххх ( както би въздъхнал Гагич )
                    Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                    Коментар


                    • От: Стари автомобили на служба

                      Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                      Друго Аро
                      Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                      Ми пак Аро.
                      Тези с червените точки имах предвид Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2018-01-16_10.25.45.jpg
Прегледи:1
Размер:950.2 КБ
ID:5778385
                      Hyundai Tucson JM 2.0 CRDI 4WD

                      Коментар


                      • От: Стари автомобили на служба

                        Да бе, именно.
                        Червеното е аро
                        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                        Коментар


                        • От: Стари автомобили на служба

                          Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                          Червеното е аро
                          Зеленото вече може би е некъв УАЗ, ама тъй като не знам... български не разбрах всички ли коли са били на Чаушеску, или просто на някакъв търг е правен опит да се пробута и това "АРО" ?
                          "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                          Коментар


                          • От: Стари автомобили на служба

                            Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                            Да бе, именно.
                            Червеното е аро
                            Дааам. Пропуснал съм че са произвеждали Газ 69 по лиценз. [emoji481]

                            TT
                            Hyundai Tucson JM 2.0 CRDI 4WD

                            Коментар


                            • От: Стари автомобили на служба

                              Калеко ми си е купил Москвич 2140 през Декември 1981г. без да чака. Имало 10-тина оранжеви и два червени. Всеки искал да вземе червен, но били запазени за "наши" хора. После разказваше, че двата червени били за смяна на колянов вал в сервиза на Мототехника. Този Москвич навъртя 80 000 км и клекна за основен ремонт. Имал проблем с мазането и за това.

                              Баща ми тогава е направил вноска за Трабант Комби и го е купил май 1982 г., т.е. чакал е 6 месеца. После си направил вноска за четиритактов Вартбург с люк, но така и не го дочакахме. Трабанта добута точно 99000 км и при едно пътуване остана на един цилиндър близо до КЦМ. Единия цилиндър нямаше компресия. Беше по кризисните години 1992-3-та някъде. Смениха само проблемния цилиндър с буталото и лагерите на коляновия вал. После изкара още 70 000 км и изгни тотално, макар и Трабнтите да не гниели. Колко офроуд е видял този Трабант ... Но тогава не знаехме за тази дума. Просто ходихме по ниви и ливади около селото на баба и дядо по цяло лято.
                              Nissan Terrano 2,7 TDI

                              Коментар


                              • От: Стари автомобили на служба

                                Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                                Зеленото вече може би е некъв УАЗ, ама тъй като не знам... български не разбрах всички ли коли са били на Чаушеску, или просто на някакъв търг е правен опит да се пробута и това "АРО" ?
                                Зеленото си е баш 469Б според мен. Търг в Констанца, само АРО-то е на Чаушеску. Пича каза че това е първата му кола. Обявено на цена 50000 евра. Последната оферта беше 8000 евра. Непродадена поради липса на интерес.
                                Hyundai Tucson JM 2.0 CRDI 4WD

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X