Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Стари автомобили на служба

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Стари автомобили на служба

    Първоначално публикуван от bilbo27 Преглед на мнение
    Буквално казва 2.5 литра бензин, макс.мощност 83 к.с., Макс.скорост 90 км.

    TT
    Истински супер-кар
    Добре, че не е съветски, щото щяха да тА убиЙт с камАни за този превод.
    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

    Коментар


    • От: Стари автомобили на служба

      Мнение на Pancho77
      Moже и тази кола на клипа наистина да е 2.5 с ръчна кутия, но има и същото АРО точно с двигател и кутия от Чайка... Именно една от тези 4-5



      Няма, бре, нали и линк към някакъв рОмънски сайт съм постнал. Показват двигателя на клипа човекът си казва нещо в стил "дуе и чинкуе литри нованта н-ам-си-кво-си", в сайта пише 2,5 литра, 90 к.с., ся аз като франкофонъ и служѝл войник по влашко мааааалко имам слух за този език.
      А и колата е парадна, не е за лов, нито за дълъг път.
      Но пък има КЛИМАТИК
      И какво пречи клипа който си пуснал и линка на това един диктатор да има няколко приличащи си коли с различно оборудване, и да са се ползвали от охраната му за различни цели -
      Ако не знаеш практикувало се е винаги.
      Последно редактирано от Pancho77; 15-01-18, 18:08. Причина: цитат

      Коментар


      • От: Стари автомобили на служба

        Първоначално публикуван от Pancho77 Преглед на мнение
        И какво пречи клипа който си пуснал и линка на това един диктатор да има няколко приличащи си коли с различно оборудване, и да са се ползвали от охраната му за различни цели -
        Ако не знаеш практикувало се е винаги.
        Защо си взел тъй присърце таралясника на ЧаВушеску? Не можеш да допуснеш, че е имало някакъв дръгел, предназначен за него?
        Туй неЙ наш Таато непрежалимиЙ все пак, виж неговите "Мерцедеси" все бяха от сой и даже уникати.
        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

        Коментар


        • От: Стари автомобили на служба

          Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
          Няма, бре, нали и линк към някакъв рОмънски сайт съм постнал. Показват двигателя на клипа човекът си казва нещо в стил "дуе и чинкуе литри нованта н-ам-си-кво-си", в сайта пише 2,5 литра, 90 к.с., ся аз като франкофонъ и служѝл войник по влашко мааааалко имам слух за този език.
          А и колата е парадна, не е за лов, нито за дълъг път.
          Но пък има КЛИМАТИК
          Те войниците не се славят като големи филолози.
          А и СЕКУРИТАТЕ може да се усетили, че си разузнавач и да са направили информационно затъмнение. Точно за догонялката на лидера.
          Не че съм го взел. Четох преди време, остана ми в акъла - писах...

          Коментар


          • От: Стари автомобили на служба

            LIPSA DE INTERES PENTRU MASINA LUI CEAUSESCU
            Както казва домнул Търтейеску - превод не е нужен.

            "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

            Коментар


            • От: Стари автомобили на служба

              Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
              LIPSA DE INTERES PENTRU MASINA LUI CEAUSESCU
              Както казва домнул Търтейеску - превод не е нужен.

              А какво се вижда до АРО-то след 1:10 а
              Hyundai Tucson JM 2.0 CRDI 4WD

              Коментар


              • От: Стари автомобили на служба

                Първоначално публикуван от bilbo27 Преглед на мнение
                А какво се вижда до АРО-то след 1:10 а
                Друго Аро
                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                Коментар


                • От: Стари автомобили на служба

                  Ми пак Аро.
                  Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                  Коментар


                  • От: Стари автомобили на служба

                    Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                    Да, има резон да се направи такова уточнение. Москвич не се чакаше (дълго) през '80-те, когато актуалния модел беше 2140. Това беше моделът, с който тази марка окончателно загуби всякакво реноме (дори в онези години на никакъв избор) и не се продаваше никъде - дори в СИВ - освен в България (а тук даже си го сглобявахме). Преди това - и особено преди да има Лада - не беше така.
                    Първоначално ( в началото на `80-те) за дефорсиран Москович ( ловешки) не се чакаше . Беше без ред . Без ред бяха и първите полски фиати . Ма беха по- скъпи и от ладата . После народа се усетИ , че за Лада може и да не доживее и респ . взе да купува "квото има" , че иначе - хич . Та в един момент май нищо не останА без вноска .

                    Пък и "държавата" се кефеше : 1500 кинта , внесени ( съвсем доброволно) за неопределено дълго време и на които не дава никаква лихва и оперира както си иска... На такива полит - икономисти с право можеше за завиждат сите западно империалистически милЯрдери !

                    ПС. ПаднАло му викаш реномето на Московича 2140 . А иначе големо реноме имаше по света , нема що .

                    Всъщност дефорсЕто имаше едно огромно предимство : гореше обикновен бензин 86 октана . С други думи гореше зилов и газков бензин . В онЕя години това правеше 2-3 лева на 100 км. пробег . ....эээээхххх ( както би въздъхнал Гагич )
                    Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                    Коментар


                    • От: Стари автомобили на служба

                      Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                      Друго Аро
                      Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                      Ми пак Аро.
                      Тези с червените точки имах предвид Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2018-01-16_10.25.45.jpg
Прегледи:1
Размер:950.2 КБ
ID:5778385
                      Hyundai Tucson JM 2.0 CRDI 4WD

                      Коментар


                      • От: Стари автомобили на служба

                        Да бе, именно.
                        Червеното е аро
                        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                        Коментар


                        • От: Стари автомобили на служба

                          Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                          Червеното е аро
                          Зеленото вече може би е некъв УАЗ, ама тъй като не знам... български не разбрах всички ли коли са били на Чаушеску, или просто на някакъв търг е правен опит да се пробута и това "АРО" ?
                          "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                          Коментар


                          • От: Стари автомобили на служба

                            Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                            Да бе, именно.
                            Червеното е аро
                            Дааам. Пропуснал съм че са произвеждали Газ 69 по лиценз. [emoji481]

                            TT
                            Hyundai Tucson JM 2.0 CRDI 4WD

                            Коментар


                            • От: Стари автомобили на служба

                              Калеко ми си е купил Москвич 2140 през Декември 1981г. без да чака. Имало 10-тина оранжеви и два червени. Всеки искал да вземе червен, но били запазени за "наши" хора. После разказваше, че двата червени били за смяна на колянов вал в сервиза на Мототехника. Този Москвич навъртя 80 000 км и клекна за основен ремонт. Имал проблем с мазането и за това.

                              Баща ми тогава е направил вноска за Трабант Комби и го е купил май 1982 г., т.е. чакал е 6 месеца. После си направил вноска за четиритактов Вартбург с люк, но така и не го дочакахме. Трабанта добута точно 99000 км и при едно пътуване остана на един цилиндър близо до КЦМ. Единия цилиндър нямаше компресия. Беше по кризисните години 1992-3-та някъде. Смениха само проблемния цилиндър с буталото и лагерите на коляновия вал. После изкара още 70 000 км и изгни тотално, макар и Трабнтите да не гниели. Колко офроуд е видял този Трабант ... Но тогава не знаехме за тази дума. Просто ходихме по ниви и ливади около селото на баба и дядо по цяло лято.
                              Nissan Terrano 2,7 TDI

                              Коментар


                              • От: Стари автомобили на служба

                                Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                                Зеленото вече може би е некъв УАЗ, ама тъй като не знам... български не разбрах всички ли коли са били на Чаушеску, или просто на някакъв търг е правен опит да се пробута и това "АРО" ?
                                Зеленото си е баш 469Б според мен. Търг в Констанца, само АРО-то е на Чаушеску. Пича каза че това е първата му кола. Обявено на цена 50000 евра. Последната оферта беше 8000 евра. Непродадена поради липса на интерес.
                                Hyundai Tucson JM 2.0 CRDI 4WD

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X