Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Стари автомобили на служба

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Стари автомобили на служба

    Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
    Клавиатурата на таблото с бутони - имитация на слонова кост, придаваше един особен чар. Решение, което не е много популярно в автомобилостроенето.
    Така е било "на базовия модел" Впоследствие американците се отказват и въвеждат стандарта лост с P-R-N-D-(3-2-1) заради това, че хората масово бъркали бутоните.
    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

    Коментар


    • От: Стари автомобили на служба

      Моето аРО беше с 1,9 френски атмосферен дизел, доскокоро вграждан и другаде. Отврат, бетер м-ч.
      А тези простотии се правят от името на всички ни.
      Даника
      Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

      Коментар


      • От: Стари автомобили на служба

        Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
        Че какво толкова му е гаврата? Или иначе казано, ако е гавра, какво тогава е 408?
        Гаврата е че вместо да пуснат нов модел, който по замисъл е трябвало да е петврат хеч, смътно напомнящ за алеко (само че става дума за 70-те), са направили фейслифт на 408/412, за който, още тогава инжинерите са написали черно на бяло, че си е изпял песента и вече е морално остарял. Морално остарял ли, казал министъра на автомобилната промишленост на СССР, още може да изкара, още поне двайсет години... харесват или не, ще го купуват, иначе да чакат за жигули.
        Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
        На Ладите тенекеджиЙте умишлено им правеха разрез между калника и коша - "да не гниЙ" "Или, ако искаш да ти търся пУТкалници? ХХ леФа струват?!" - всеки избираше разрезите...
        А, че Фиат 124 и производните му (да не забравяме, че едно от тях е това) от 1967 г. е по-бРъз от БМВ от 1971 г., не е заслуга на социализЪма, а на италианското хаФтомобилостроене. Те на практика италианските са по-бързи от германските и днес
        Путкалниците не се ли появиха след 90-та, заедно с явлението Ем-комплект 33? За сефте чувам, че се е предлагал и преди "подмените" от 89-та. Що се отнася до двигателите, то първо мотора на фиат 124 не е като мотора на ладата, на фиата е с долен вал, триопорен колянов вал, 1100 кубика и еднокамерен карбуратор. А и аз сравнявам 1600 кубиково БМВ с 1600 кубикова лада.

        Коментар


        • От: Стари автомобили на служба

          Да, а поръчковите са със скоростен лост...
          С махагонова подложка около него.

          Имах удоволствието в продължение на повече от година да се возя всеки следобед в такава Чайка - не поръчкова, конвенционална, и всеки изминат метър си беше невероятно усещане.

          За да запуша Голямата Уста, ще уточня, че с Чайката се возеше бащата на един съученик, и докато чичкото кротко подремваше следобеден сън, и шофьорът му се чудеше какво да прави, ми показваше разни чудесии, невиждани по ония времена, и като видеше, че очите ми са отворени, колкото устата ми, и казваше - айде сега да се повозим малко.

          Е, всеки следобед се возех!!
          С огромен кеф.

          И сега ме е яд, че не съм се сетил да седна отзад, да видя изоттам какво е усещането. Ама и от предната седалка беше много различно, спрямо разни други коли.

          Коментар


          • От: Стари автомобили на служба

            Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
            Имах удоволствието в продължение на повече от година да се возя всеки следобед в такава Чайка - не поръчкова, конвенционална, и всеки изминат метър си беше невероятно усещане.

            За да запуша Голямата Уста, ще уточня, че с Чайката се возеше бащата на един съученик, и докато чичкото кротко подремваше следобеден сън, и шофьорът му се чудеше какво да прави, ми показваше разни чудесии, невиждани по ония времена, и като видеше, че очите ми са отворени, колкото устата ми, и казваше - айде сега да се повозим малко.

            Е, всеки следобед се возех!!
            С огромен кеф.
            ВЕрваме, че е бил бащата на твой съученик! Verujem u ljuuuuuuuubav! (I onda je mrmot zavio cokoladu u foliju).

            Първоначално публикуван от Frysco Преглед на мнение
            Що се отнася до двигателите, то първо мотора на фиат 124 не е като мотора на ладата, на фиата е с долен вал, триопорен колянов вал, 1100 кубика и еднокамерен карбуратор. А и аз сравнявам 1600 кубиково БМВ с 1600 кубикова лада.
            Прочети за двигателите на Фиат 124. Първо слагат един, после слагат с горен разпр. вал, после слагат инжекциони.
            Братушковците НИЩО не са измислѝли.

            А пУТкалници имаше в "Корекома" и чат-пат в "Булавто" ли как се казваше.
            "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

            Коментар


            • От: Стари автомобили на служба

              Няма запушване, ей...

              По този начин ме изнудваш да кажа и за ескорта от ETZ, които вървяха около Чайката, докато ме возеха до училище.
              И те бяха много интересни, макар и само четири.

              Но няма да кажа разни тайни, там за радиостанциите, специалните ъгли на всмукателните им клапани, с които се повишава коефициента на пълнене с около 20 %, и за специалните горива, с които зареждат - поне така разправяха.
              Аз си белех мармота от шоколада, и ...

              Коментар


              • От: Стари автомобили на служба

                Първоначално публикуван от Frysco Преглед на мнение
                Гаврата е че вместо да пуснат нов модел, който по замисъл е трябвало да е петврат хеч, смътно напомнящ за алеко (само че става дума за 70-те), са направили фейслифт на 408/412, за който, още тогава инжинерите са написали черно на бяло, че си е изпял песента и вече е морално остарял. Морално остарял ли, казал министъра на автомобилната промишленост на СССР, още може да изкара, още поне двайсет години... харесват или не, ще го купуват, иначе да чакат за жигули.
                Руснаците имат по една (даже по няколко) такива лакърдии за всеки автомобил (не само леки), за всеки завод, за всеки модел и модификация. Те все са били разработили нещо си (още отпреди да основат автомобилната си индустрия на Форд) - алтернативно, независимо и на/емного ранше. И все аха-аха, ама все някой им срал в гащите...
                Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                Коментар


                • От: Стари автомобили на служба

                  Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                  Прочети за двигателите на Фиат 124. Първо слагат един, после слагат с горен разпр. вал, после слагат инжекциони.
                  Братушковците НИЩО не са измислѝли.
                  Измислили са комсомола, как нищо да не са измилили?. Но за двигателя на 2101, не съм твърдял, че те са го измислили, те само са го поръчали... Заедно с още 800 промени, доколкото си спомням.
                  А на фиата, не знам какви двигатели са му слагали, може и с шестцилиндровия 2300 кубика да са го сглобявали. Това което италианците предлагат за лицензно производство е 1100 кубиковия двигател. Ние нашия Пирин сме го сглобявали с този двигател.

                  Коментар


                  • От: Стари автомобили на служба

                    Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
                    Няма запушване, ей...

                    По този начин ме изнудваш да кажа и за ескорта от ETZ, които вървяха около Чайката, докато ме возеха до училище.
                    И те бяха много интересни, макар и само четири.

                    Но няма да кажа разни тайни, там за радиостанциите, специалните ъгли на всмукателните им клапани, с които се повишава коефициента на пълнене с около 20 %, и за специалните горива, с които зареждат - поне така разправяха.
                    Аз си белех мармота от шоколада, и ...
                    Ще кажеш, ще кажеш. В желанието си да блеснеш с кумпитентнос по всички въпроси, ще кажеш всичко.
                    Иначе и бай ти Гагыч са го возѝле на училище с "Чайка". Писал съм негде тука, че това беше най-големият автомобил в посолството но НРБ в Пхенян и се ползваше да вози всички български деца на училище в посолството на СССР, поради липса на бус. ВчЕпЕтленията ми са, че бая клатушкаше надлъжно като лодка в море, но пък мотор вътре изобщо не се чуваше, дори със свалено преградно стъкло между водача и задните седалки.
                    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                    Коментар


                    • От: Стари автомобили на служба

                      Не!!! Не казвам!

                      Коментар


                      • От: Стари автомобили на служба

                        На АРО то за кутията наистина е р. тази, но двигателя що си мисля, че е 5,5л V8 от Чайка някъе из клипа не го ли показват. Moже и тази кола на клипа наистина да е 2.5 с ръчна кутия, но има и същото АРО точно с двигател и кутия от Чайка... Именно една от тези 4-5

                        Коментар


                        • От: Стари автомобили на служба

                          Първоначално публикуван от Pancho77 Преглед на мнение
                          Moже и тази кола на клипа наистина да е 2.5 с ръчна кутия, но има и същото АРО точно с двигател и кутия от Чайка... Именно една от тези 4-5
                          Няма, бре, нали и линк към някакъв рОмънски сайт съм постнал. Показват двигателя на клипа човекът си казва нещо в стил "дуе и чинкуе литри нованта н-ам-си-кво-си", в сайта пише 2,5 литра, 90 к.с., ся аз като франкофонъ и служѝл войник по влашко мааааалко имам слух за този език.
                          А и колата е парадна, не е за лов, нито за дълъг път.
                          Но пък има КЛИМАТИК
                          "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                          Коментар


                          • От: Стари автомобили на служба

                            Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                            Но пък има КЛИМАТИК
                            Апарата де айркондата.
                            Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                            Коментар


                            • От: Стари автомобили на служба

                              Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                              Значи... на тебе сега баща ти, би трябвало поне чисто нов Мерцедес да ти е купИл. А поне, щото сега за това трябват само достатъчно пари, а някога е трябвало и достатъчно връзки.
                              Мерцедес не ми е купил основно поради това че не сме сметнали за нужно.... А колкото до дядо ми цял живот е бил кръчмар.....до преди няколко години все още държеше ресторант в София.
                              0-

                              Коментар


                              • От: Стари автомобили на служба

                                Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                                Няма, бре, нали и линк към някакъв рОмънски сайт съм постнал. Показват двигателя на клипа човекът си казва нещо в стил "дуе и чинкуе литри нованта н-ам-си-кво-си", в сайта пише 2,5 литра, 90 к.с., ся аз като франкофонъ и служѝл войник по влашко мааааалко имам слух за този език. [emoji38]
                                А и колата е парадна, не е за лов, нито за дълъг път.
                                Но пък има КЛИМАТИК
                                Буквално казва 2.5 литра бензин, макс.мощност 83 к.с., Макс.скорост 90 км.

                                TT
                                Hyundai Tucson JM 2.0 CRDI 4WD

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 4 потребители онлайн. 0 потребители и 4 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X