Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Стари автомобили на служба

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Стари автомобили на служба

    Ще се опитам да намеря карикатурата на Х. Бидструп по темата.

    Коментар


    • От: Стари автомобили на служба

      Уважаемия Херлуф надали е запознат с чл.279.3.4 от Приложение J, в което се обяснява, че бегачките, дето нямат калобрани, страдат...
      Иначе карикатурите му са класика, с цялото ми уважение към него.

      Коментар


      • От: Стари автомобили на служба

        Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
        Щото е съвецки кенеф безподобен. На оригиналния Фиат не фърга по джама
        А джога направо хвърля масло. Истински случай: на свяко москвича 5 минути преди да блокира предното му стъкло е било в масло.

        И да, от липсата на подкалници е високия разход - около 8 на сто ( при никога по-малко от 10 на джогана )

        Коментар


        • От: Стари автомобили на служба

          Хайде, малко стари соц. автомобили на служба:

          https://www.youtube.com/watch?v=-wI5-7gMWlc
          АРО то на Чаушеско... 5 хил. кубика... автоматична кутия ( мисля ) броня няма, малко повече хромирани детайли и люк за да може да се подава и да маха на народа. Има и сгъваеми задни седалки за охраната - това е характерно за такива коли, за да може да водят наблюдение и огън назад.
          Има произведени само 4 или 5 ( и за това по спомен ) едно от които е в България.

          Коментар


          • От: Стари автомобили на служба

            Шофера сменя скорости пък не знам какъв е автоматик
            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

            Коментар


            • От: Стари автомобили на служба

              Да бе , от най автоматичните трансмисии е
              Фиат Купе
              Опел Фронтера В
              Мицубиши Паджеро Пинин

              Коментар


              • От: Стари автомобили на служба

                В соца автоматичната трансмисия беше буржоазен упадък ама имаше едни полуавтоматични чудеса, серийно май само на Трабант. Страшна работа.

                Коментар


                • От: Стари автомобили на служба

                  Да бе, а Чайка?
                  И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                  Коментар


                  • От: Стари автомобили на служба

                    Що плюете космича бре,с такова през далечната 1990 г. съм се качвал на Рилските езера.Яката работа си беше.

                    Коментар


                    • От: Стари автомобили на служба

                      Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                      Да бе, а Чайка?
                      еееее, сега, непреодоляно техническо несъвършенство на базовия модел.

                      Коментар


                      • От: Стари автомобили на служба

                        Е да, ама дедо Чаушеску не сменя... и волана не върти... това е румънски автомат! У нас му викаме личен шофьор.
                        То хубаво се бъзикате с носталгията, ама и обратното си е за бъзик. Ладата харчи повече от фиата, щото нямала путкалници? Ясене, ти сериозно ли? Има един много готин човек, Лъчезар, реставратор и колекционер, преди време имаше чудесен зелен Фиат 125, италиянски, не полски. Няколко пъти на ретро паради бяхме един до друг, аз с ладата и той с фиата. Умишлено спирах до него и с много хора правихме сравнение на двете коли. Та фиата има един огромен джоб между калника и стената на коша... там определено завихря повече отколкото на ладата. От друга страна, при ладата там е тясно, не се боядисва и обработва както трябва, нито фабрично, нито след това. Гние си. На моята съм го удавил в парафин и пак се надявам на късмет.
                        А за разликата в поколенията руски/съветски коли, най-добре я описва дядо ми, който е сменил три автомобила през соца. Първо си купил Москвич 407. Казва-след каруцата, велосипеда и евентуално мотоциклета на някой познат, да имаш кола беше друг свят. След години го сменя с 408 и казва-след 407, беше друг свят. След още години-Лада 2105... след осмака, друг свят. Аз имах възможноста да проверя какво е имал предвид. Еми прав е, разликите се усещат още с качването. Всяка нова кола му е била по-удобна, по-бърза, по-сигурна. А що се касае до 2140, той си е политическа гавра и със завода и с клиентите му. На негово място е трябвало да има изцяло нов модел и са работили здраво по него, но... бетонените тикви са казали, а защо ни е да харчим пари за нов модел, я малко да залижете дванайстака и готово, нали вече имаме нов завод в Толияти, той ще покрие изцяло търсенето, я колко пари похарчихме за него...
                        За сравнението със западните. Няма как да се каже по-здрава ли е, по-слаба ли е. Преди всичко и източни и западни, навремето са се поддържали адски трудно, сервизи малко, записвания за месеци напред, частите или няма-или няма. Дали са по-бързи и по-удобни? Ми сравнявал съм я с БМВ 1600 от 71-ва и... ладата ми е и по-бърза и по-удобна. Нищо лично, старая съм да съм обективен, бавареца е по тесничък и не е така пъргав като ладата.
                        И да не пропусна да се похваля, моят стар автомобил, още си е на служба

                        Коментар


                        • От: Стари автомобили на служба

                          Първоначално публикуван от Pancho77 Преглед на мнение
                          Хайде, малко стари соц. автомобили на служба:
                          [video=youtube]

                          АРО то на Чаушеско... 5 хил. кубика... автоматична кутия ( мисля ) ...
                          Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                          Шофера сменя скорости пък не знам какъв е автоматик
                          И не е 5, а 2,5 литра двигателят. Цели 90 (деветдесет) конски сили
                          "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                          Коментар


                          • От: Стари автомобили на служба

                            Първоначално публикуван от Frysco Преглед на мнение
                            А що се касае до 2140, той си е политическа гавра и със завода и с клиентите му.
                            Че какво толкова му е гаврата? Или иначе казано, ако е гавра, какво тогава е 408?
                            Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                            Коментар


                            • От: Стари автомобили на служба

                              Първоначално публикуван от Frysco Преглед на мнение
                              ... Фиат 125, италиянски, не полски.... Та фиата има един огромен джоб между калника и стената на коша... там определено завихря повече отколкото на ладата. От друга страна, при ладата там е тясно, не се боядисва и обработва както трябва, нито фабрично, нито след това. Гние си. На моята съм го удавил в парафин и пак се надявам на късмет.
                              ...
                              Ми сравнявал съм я с БМВ 1600 от 71-ва и... ладата ми е и по-бърза и по-удобна. Нищо лично, старая съм да съм обективен, бавареца е по тесничък и не е така пъргав като ладата.
                              На Ладите тенекеджиЙте умишлено им правеха разрез между калника и коша - "да не гниЙ" "Или, ако искаш да ти търся пУТкалници? ХХ леФа струват?!" - всеки избираше разрезите...
                              А, че Фиат 124 и производните му (да не забравяме, че едно от тях е това) от 1967 г. е по-бРъз от БМВ от 1971 г., не е заслуга на социализЪма, а на италианското хаФтомобилостроене. Те на практика италианските са по-бързи от германските и днес
                              "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                              Коментар


                              • От: Стари автомобили на служба

                                Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                                еееее, сега, непреодоляно техническо несъвършенство на базовия модел.
                                Клавиатурата на таблото с бутони - имитация на слонова кост, придаваше един особен чар. Решение, което не е много популярно в автомобилостроенето.
                                Съчетано с персийски килимчета на пода - особено баш...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 4 потребители онлайн. 1 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X