Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Стари автомобили на служба

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Стари автомобили на служба

    Защо съм написал 9 Аронд, не знам - имах предвид точно Аронд 1300.
    А снимката е от 1969 - имам и други, ама са със скромното ми участие, и вероятно няма да са интересни.

    Коментар


    • От: Стари автомобили на служба

      Според статията, изобщо моделът е произвеждан до 1963, а конкретната модификация 1300 през 1956-1958 год.
      Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

      Коментар


      • От: Стари автомобили на служба

        ЗиЛ 555 на ДАП Севлиево през 70те години.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:25529_100991899938119_5516220_n.jpg
Прегледи:1
Размер:121.7 КБ
ID:5776255
        ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
        Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

        Коментар


        • От: Стари автомобили на служба

          Какво е му е петстотин петдесет и петото на този Зил, че за мен си най-обикновен 130 (самосвал)?

          Коментар


          • От: Стари автомобили на служба

            Румба , това е ЗИЛ 130 ....а това е 555
            На нас клиренс ни трябва , не скорост

            Коментар


            • От: Стари автомобили на служба

              Първоначално публикуван от Malkiya Rumba Преглед на мнение
              Какво е му е петстотин петдесет и петото на този Зил, че за мен си най-обикновен 130 (самосвал)?
              Както личи от снимките - единият е самосвал , другия - бордови . Разлика имаше и в разходните норми( в контекста на темата "Как се крадеше по Тошово време" ) . Не че и в двата варианта не хранеха къща де .
              Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

              Коментар


              • От: Стари автомобили на служба

                Първоначално публикуван от dragomir_68 Преглед на мнение
                ЗиЛ 555 на ДАП Севлиево през 70те години.[ATTACH=CONFIG]941585[/ATTACH]
                Поне е къс и се разтоварва малоумно, та се не капичва странично. Състезанието между конструктори и талигари продължава.
                А тези простотии се правят от името на всички ни.
                Даника
                Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                Коментар


                • От: Стари автомобили на служба

                  Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
                  Поне е къс и се разтоварва малоумно, та се не капичва странично. Състезанието между конструктори и талигари продължава.
                  Ти,освен тая снимка,зил от близо виждал ли си.С това чудо се развозваха обикновено варови и циментови разтвори.Ха познай какво се случва с разтвора,когато свръх технологичния капак не е херметизиран...

                  Коментар


                  • От: Стари автомобили на служба

                    Разбирам.

                    Коментар


                    • От: Стари автомобили на служба

                      Свръхтехнологичният капак е на панти отгоре и на две куки отдолу,управляват се ръчно с манивела от ляво зад кабината на водача.Не малко Зилове са със нагънати шасита при разтоварване,щото водача забравил да отвори капака.Аналогично при течни разтвори,събира се остатъчен продукт между легена и капака,куките не закопчават,шОфера не е..ва и като стигне Ибекта,няма какво да разтоварва.
                      Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                      Коментар


                      • От: Стари автомобили на служба

                        Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
                        ...и като стигне Ибекта,няма какво да разтоварва.
                        Аре бе, ти за два кубика киреч ли си!
                        Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                        Коментар


                        • От: Стари автомобили на служба

                          Първоначално публикуван от kosta-s Преглед на мнение
                          Ти,освен тая снимка,зил от близо виждал ли си.С това чудо се развозваха обикновено варови и циментови разтвори.Ха познай какво се случва с разтвора,когато свръх технологичния капак не е херметизиран...
                          Виждал съм и отблизо, и отдолу и отвътре. Но съм виждал и по-стари, пак соц ИФА, Чепел, Прага
                          А най-вече знам как това чудо върши работа за 2лв, изгори бензин за 20, по икиндия тошовия магьосник яхне тубата и от утре майсторите се разболели, че Кире докарал вар на село. Инак сниимката е готина, носталгична и си е баш по темата за айдуклъците от времето и.
                          А тези простотии се правят от името на всички ни.
                          Даника
                          Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                          Коментар


                          • От: Стари автомобили на служба

                            Най точно може да видите как се работеше със ЗиЛа в ДАПа във филма Покрив.https://www.youtube.com/watch?v=bzpt8CnW2Pw
                            ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
                            Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

                            Коментар


                            • От: Стари автомобили на служба

                              А за да сме "екзактни", това най-вероятно е ЗиЛ ММЗ 555. Самосвални надстройки /и не само строителни/ се правят и на други места, но за България се внасят единствено /мисля/ от Мытищинския МашЗавод и нека бъдем снизходителни - това е все пак преди близо половин век. На село такива возеха зърно по кампаниите, после домати, чушки и какво ли не, а някои още си возят. Емии в един момент всичко почва да тече, па тогава немаше пяни силикони и прочие козметика, хаха. И като се наредят 5 такива с домати, /някои с ремаркета/ пред консервения и се усеща отдалеч. Киреча барем не мирише...
                              Там у София си миете гумите и си покривате товара, ама тука у провинцията пак тече, да му се не види. Ще ме изгонят от темата ако кача снимки на нови Манове и Мерцедеси с мокър пясък - като спрат на място и каква купчина става зад тях. Иначе в движение не си личи

                              Коментар


                              • От: Стари автомобили на служба

                                Първоначално публикуван от jordanov sv Преглед на мнение
                                А за да сме "екзактни", това най-вероятно е ЗиЛ ММЗ 555. Самосвални надстройки /и не само строителни/ се правят и на други места, но за България се внасят единствено /мисля/ от Мытищинския МашЗавод и нека бъдем снизходителни - това е все пак преди близо половин век. На село такива возеха зърно по кампаниите, после домати, чушки и какво ли не, а някои още си возят. Емии в един момент всичко почва да тече, па тогава немаше пяни силикони и прочие козметика, хаха. И като се наредят 5 такива с домати, /някои с ремаркета/ пред консервения и се усеща отдалеч. Киреча барем не мирише...
                                Там у София си миете гумите и си покривате товара, ама тука у провинцията пак тече, да му се не види. Ще ме изгонят от темата ако кача снимки на нови Манове и Мерцедеси с мокър пясък - като спрат на място и каква купчина става зад тях. Иначе в движение не си личи
                                Тексимаджиите кой им пречеше да не купуват, а виж де са сега. Щото ония, от нашшя блок не можеха да произведат количество А сега що ония били так, а ние так.
                                А тези простотии се правят от името на всички ни.
                                Даника
                                Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X