Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Стари автомобили на служба

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Стари автомобили на служба

    Уникални образци на ''дърварски'' тунинг! Поклон пред ''инженерната'' мисъл на създателите им! Те, човек, когато не е ''обременен'' от традиционните догми на базовото техническо образование, до какви ''полети'' на мисълта се стига! Малко стилистиката на ''Лудият Макс'' докарват... То и без това, държавата навлезе в една реалност, наподобяваща апокалиптичното бъдеще от второразрядната фантастика от 80-те на миналия век... Мисля, че стилът е точно steam punk! А, бе направо-убийство!

    Коментар


    • От: Стари автомобили на служба

      Като сте почнали с дърварски тунинг ...Натиснете снимката за да я уголемите

Име:577958_10200275770288012_541165149_n.jpg
Прегледи:6
Размер:117.4 КБ
ID:5773579...Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1208644_10200275770328013_1829679384_n.jpg
Прегледи:5
Размер:132.1 КБ
ID:5773580...Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1908316_911711062192973_4178247902859118440_n.jpg
Прегледи:5
Размер:91.2 КБ
ID:5773582
      На нас клиренс ни трябва , не скорост

      Коментар


      • От: Стари автомобили на служба

        Че и законни даже ...
        На нас клиренс ни трябва , не скорост

        Коментар


        • От: Стари автомобили на служба

          Първоначално публикуван от centurio Преглед на мнение
          ... То и без това, държавата навлезе в една реалност, наподобяваща апокалиптичното бъдеще от второразрядната фантастика от 80-те на миналия век...
          Мдааа .Викаш , при бай Тошо немаше такива работи .
          Ма само една забележка : баш през`80-те "второразрядна фантастика" немаше . Цензурата не я допускаше .

          ... още нещо : през `80-те човек требеше да е луд, та да направи такова нещо с Жигулата си ( милата тя ! ) , дето е чакал ред за нея 20 години .

          - а в днешната реалност глей к`о ста`а : бах я в Жигулата ! Че достъпна дори за циганите . Там и ше я зареже Манго и утре ше си купи друга Жигула.

          ПС. Опс ! ..не Жигула , а Жип - от илюстрациите на aldr е видно
          Последно редактирано от Vlado_Ts; 29-11-17, 09:33.
          Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

          Коментар


          • От: Стари автомобили на служба

            Ми немаше, категорично! Тогава никой не можеше да си позволи, да направи такова нещо с автомобил... (костващ по един живот)
            Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

            Коментар


            • От: Стари автомобили на служба

              Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
              Мдааа .Викаш , при бай Тошо немаше такива работи .
              Ма само една забележка : баш през`80-те "второразрядна фантастика" немаше . Цензурата не я допускаше .

              ... още нещо : през `80-те човек требеше да е луд, та да направи такова нещо с Жигулата си ( милата тя ! ) , дето е чакал ред за нея 20 години .

              - а в днешната реалност глей к`о ста`а : бах я в Жигулата ! Че достъпна дори за циганите . Там и ше я зареже Манго и утре ше си купи друга Жигула.

              ПС. Опс ! ..не Жигула , а Жип - от илюстрациите на aldr е видно
              А, имаше си я второразрядната фантастика... Гледахме ги на VHS или по народному-видео. Мани-и-и, то що простоии се изгледаха тогава с ония пиратски дублажи с един единствен монотонен глас, не Ви е работа... Ама, нали не беше общо достъпно, един вид привилегия се таксуваше, минаваше за ''екстра''. А и база за сравнение нямаше...
              А, за ''Жигулата'', к'во приказвате Вий, бре!!! По-добре, вика, ръцете си да бях отрязал!!! На сън да беше я видял, тая работа, после щеше куршум да ходи да си лее...

              Коментар


              • От: Стари автомобили на служба

                Първоначално публикуван от centurio Преглед на мнение
                .... А и база за сравнение нямаше...
                Ееее , имаше де . Например :високо художествената ( и единствено правилна ) съвецка фантастика .

                Имаше и български "образци" . "Човекът с атомното сърце" на Любен Дилов-баща чел ли си ?

                Първоначално публикуван от centurio Преглед на мнение
                ...А, имаше си я второразрядната фантастика... Гледахме ги на VHS или по народному-видео. Мани-и-и, то що простоии се изгледаха тогава с ония пиратски дублажи с един единствен монотонен глас, не Ви е работа... Ама, нали не беше общо достъпно, един вид привилегия се таксуваше....
                Тук си прав . То те затова Другарите ни беха заградили с бодлива тел - да ни предпазят от пошлата култура на Гниещия Капитализъм .

                Всъщност , според този същия Любен Дилов : най-голямата простотия (че и вредна) беше "Междузвездни войни" ....филм кой знае как промушил се у нас въпреки комисиите за художествена естетика към ЦК на БКП .

                ПС. Все пак , нека да се върнем към снимките от соцносталгия.бг.ком . Т.е. : назад към темата ! Все пак още не сме видели снимки на "Чавдар" от с. Горно Уйно и жигули и шкоди в действие в Бухово.
                Последно редактирано от Vlado_Ts; 29-11-17, 10:38.
                Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                Коментар


                • От: Стари автомобили на служба

                  Ама на тов с ладата шапка му свалям... Тези дърва в двора не мога да ги наредя така стабилно, а човека кой знае от каде и по какъв път ги е докарал до това РПУ.... Без да ги затрие по пътя...
                  0-

                  Коментар


                  • От: Стари автомобили на служба

                    ''...Ееее , имаше де . Например :високо художествената ( и единствено правилна ) съвецка фантастика .

                    Имаше и български "образци" . "Човекът с атомното сърце" на Любен Дилов-баща чел ли си ?...''


                    На Дилов-баща се сещам само за ''Пътят на Икар''. Вероятно не е чак такава загуба, та за това не казвам ''за жалост''. А, той беше един от ''стожерите''!
                    Интересна метаморфоза претърпя синът му-Любен Дилов-син. В пристъп на интелектуално превъзходство, беше казал на Слави Трифонов, че ги разделят ''един вагон'' книги. По негови думи, баща му го заключвал като дете в домашната библиотеката, за да не гледа телевизия, която категорично му е забранявал, вероятно да не се ''поквари''! Нали, ''писаното слово'' и т.н... Та сега, същия този ''псевдо интелектуалец'', (е поне според мен), сега се е превърнал в злият гений на телевизията, от влиянието на която, именитият му баща, така неистово се е опитвал да го опази приживе...


                    ''...Тук си прав . То те затова Другарите ни беха заградили с бодлива тел - да ни предпазят от пошлата култура на Гниещия Капитализъм .

                    Всъщност , според този същия Любен Дилов : най-голямата простотия (че и вредна) беше "Междузвездни войни" ....филм кой знае как промушил се у нас въпреки комисиите за художествена естетика към ЦК на БКП...''


                    А, за "Междузвездните войни", скоро имах удоволствието да гледам анимиран вариант на усилията на младия Джордж Лукас да намери финансиране за първия филм от сагата. Продуцентите, тогава са гледали на проекта, точно като на ниско бюджетна, второразрядна фантастика.
                    Е, никой не е пророк в собствената си страна...
                    Последно редактирано от centurio; 29-11-17, 13:08.

                    Коментар


                    • От: Стари автомобили на служба

                      Мале, мале... не съм предполагал, че колите могат толкова...

                      Па всъщност като се сетя как циганите си бият конете - що да не!

                      Коментар


                      • От: Стари автомобили на служба

                        Първоначално публикуван от centurio Преглед на мнение
                        Уникални образци на ''дърварски'' тунинг! Поклон пред ''инженерната'' мисъл на създателите им! Те, човек, когато не е ''обременен'' от традиционните догми на базовото техническо образование, до какви ''полети'' на мисълта се стига! Малко стилистиката на ''Лудият Макс'' докарват... То и без това, държавата навлезе в една реалност, наподобяваща апокалиптичното бъдеще от второразрядната фантастика от 80-те на миналия век... Мисля, че стилът е точно steam punk! А, бе направо-убийство!

                        Тея които са товарили от нищо не са обременени....най-малко от мисли!

                        п.п. Дай някоя догонялка да има нещо истинско...мама му стара!

                        Коментар


                        • От: Стари автомобили на служба

                          ОтгърмЕ ми hard-a на компютЕра, бре човек! Добре, че съм дублирал информацията на преносим диск, ама сега съм само на автопилот из нет-а-нито мога да качвам, нито да свалям... Да не говорим, пък да си отворя архива данни... Пък и мобилен интернет не поддържам... Сега, само мога да пиша коментари. Иначе, бая работи съм ''наточил''! Може би, по-нататък...

                          Коментар


                          • Стари автомобили на служба

                            Това е като илюстрация на оня виц. :” ....ма то детето, от де да знай...”
                            Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                            За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                            A1+

                            Коментар


                            • От: Стари автомобили на служба

                              Първоначално публикуван от centurio Преглед на мнение
                              ОтгърмЕ ми hard-a на компютЕра, бре човек! Добре, че съм дублирал информацията на преносим диск, ама сега съм само на автопилот из нет-а-нито мога да качвам, нито да свалям... Да не говорим, пък да си отворя архива данни... Пък и мобилен интернет не поддържам... Сега, само мога да пиша коментари. Иначе, бая работи съм ''наточил''! Може би, по-нататък...


                              Естествено.
                              Когато може...
                              Темата се разви много добре, с интересни машини, но инфото като че ли се поизчерпва и тогава гледаме разни цигански извращения!

                              Коментар


                              • От: Стари автомобили на служба

                                ...а, това, както се казва е ''живият живот''! Малко, тавтология, ама като се замисли човек... К'ви неща доживяхме да видим, брей...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X