Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Стари автомобили на служба

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Стари автомобили на служба

    Куба, Куба! Полуприцепа, май ''Икарус''... Т.е. ''Хирон'', де-така се нарича местното им производство. За лиценз изобщо не става и дума! Това е от времето на СИВ, плановата икономика и братските социалистически страни.
    Те, там с тия ''Икарус''-и, големи извращения се правят-за справка снимките по долу:
    Прикачени файлове
    Последно редактирано от centurio; 04-08-17, 07:22.

    Коментар


    • От: Стари автомобили на служба

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:-----------------------------------.jpg
Прегледи:1
Размер:298.0 КБ
ID:5762729Те, го и него!Натиснете снимката за да я уголемите

Име:75-5-0-1-1-0-@-Ikarus 260-.jpg
Прегледи:1
Размер:80.6 КБ
ID:5762730А, това е оригиналът!
      Последно редактирано от centurio; 04-08-17, 07:47.

      Коментар


      • От: Стари автомобили на служба

        Майко, т'ва Москвича, Волгите и Ладите служат ли сега в момента?


        Ако е така - никога няма да се оплача от липса на комфорт в такситата.

        Коментар


        • От: Стари автомобили на служба

          Първоначално публикуван от Pancho77 Преглед на мнение
          Майко, т'ва Москвича, Волгите и Ладите служат ли сега в момента?


          Ако е така - никога няма да се оплача от липса на комфорт в такситата.
          Приятел ходи в Куба преди няколко месеца, до летището пътувал с Москвич , 25 или 30 долара ми каза, че излиза.
          Ford Maverick II 2.3 XLT
          Ford Mondeo MK5

          Коментар


          • От: Стари автомобили на служба

            Всъщност трябва да поясня - това което ме втресе е не марките и моделите, а състоянието.


            Ако тук видя Москвич такси ще се кача само за носталгичното чувство.

            Коментар


            • От: Стари автомобили на служба

              Ами и там не е по-цветущо. Приятеля ми разказваше, че са очукани като манерки. На друго такси, неизвестна марка, явно съединител и скорости са мъртви отдавна, та ми разказва как шофьора на всеки светофар започва с големи мъки включване на скорост, доста преди зеленото. Хорицата карат някакви антики, части няма, а и доста бедно живеели. В момента според него са като нас в началото на 90-те години - здраво сив сектор, всеки се спасява както може. При заплата 10 долара, лекарите 30 или 60 не помня вече, на него му взимат 30 квартира и 25 такси до летището. Ако си местен с тея пари не ги виждам.
              Ford Maverick II 2.3 XLT
              Ford Mondeo MK5

              Коментар


              • От: Стари автомобили на служба

                Местните, естествено, живеят другояче.

                Коментар


                • От: Стари автомобили на служба

                  Щом светофари имат.. ( работещи ) ...

                  В Куба карат американски коли които са там отпреди 60 та. и това което са си произвели и внесли по СИВ след това и затова е така.

                  Без да се шегувам:

                  в петък служихме заедно с един Маз - снимах с телефона, но излезе че нямам място и не съхраних снимката... ама то нямаше и смисъл да пусна един обкновен Маз с тези "цветя" тук.


                  Ладите от къде са? Коя по-точно държава?

                  Коментар


                  • От: Стари автомобили на служба

                    Някъде в арабския свят... Би могло да се определи по регистрационните табели от този сайт:
                    http://www.worldlicenseplates.com/
                    Обосновано може да се твърди, че тези са най-съвременни, съдейки по ''Jeep''-а на заден план. Макар, че няма да се учудя, ако другите са по-скорошни и от тях.
                    На тези кадри цари някакво безвремие...
                    Имайки предвид пропастта в между-културните различия с европейската и англо-саксонската цивилизации, на човек от нашия свят, би му било много трудно да се ориентира времево. Няма нова архитектура, няма мода, няма техника... Аз, обикновено се ориентирам за епохата, по моделите автомобили, но в този случай, за съжаление, това не е надежден критерий.
                    Е, те сигурно си ги разбират, ама ние...

                    Коментар


                    • От: Стари автомобили на служба

                      Първоначално публикуван от centurio Преглед на мнение
                      ...европейската и англо-саксонската цивилизации...
                      Ма тва сега - различни работи ли излязоха!...
                      Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                      Коментар


                      • От: Стари автомобили на служба

                        Според мен, доста различни. Всички сме потърпевши от инвазията на американската поп култура, там няма за какво да се спори... Европейската е доста по-друга и традиционна. Въпросът е за британците. Те бидейки англосаксонци, клонят малко на страна от останалите европейци. Било защото, както сами се определят са на Остров-а, извън Континент-а, било заради това, че имат общи пра-роднини с тези отвъд Океана, било заради доктрината WASP, ли не знам. Макар, че те са доста по-консервативни от американците, ги определям, като различна култура. Доказателство за мен е и BREXIT, макар че генезиса за него е другаде, но това, косвено също е доминирало като отношение, при вземане на крайното решение... Същото важи и за останалите от бившата Британска общност. Та за това, ги чувствам по-далечни и различни...
                        Последно редактирано от centurio; 06-08-17, 17:30.

                        Коментар


                        • От: Стари автомобили на служба

                          Колеги, връщайки се към любимата си тема, искам да помоля, ако някой от Вас има спомен или информация относно червените лампи на автомобила на КАТ от онези години, да ме ''осветли'' по въпроса. Вероятно, между нас има бивши служители, които са работили с такова оборудване... Други пък, може да имат спомен или пък подобни снимки. Аз, лично ''прерових'' нет-а, но открих само това по-долу:
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:signalni swetlini (14).jpg
Прегледи:2
Размер:61.1 КБ
ID:5763023Натиснете снимката за да я уголемите

Име:signalni swetlini (15).jpg
Прегледи:2
Размер:87.2 КБ
ID:5763024Натиснете снимката за да я уголемите

Име:signalni swetlini (16).jpg
Прегледи:1
Размер:214.0 КБ
ID:5763025
                          Аз, за съжаление не ги помня, виждал съм ги само на тези снимки. Да не би, пък да са фарове за мъгла? Днес попаднах на нещо подобно в мрежата. Собственикът им ги определя, като задни фарове за мъгла, което на мен ми се струва малко странно, но вероятно човекът, все пак знае по-добре...
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:signalni swetlini (23).jpg
Прегледи:1
Размер:42.2 КБ
ID:5763026Натиснете снимката за да я уголемите

Име:signalni swetlini (22).jpg
Прегледи:1
Размер:25.3 КБ
ID:5763027Натиснете снимката за да я уголемите

Име:signalni swetlini (19).jpg
Прегледи:1
Размер:33.5 КБ
ID:5763028
                          Или, пък са допълнителни стоп-светлини, като тези:
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:signalni swetlini (17).jpg
Прегледи:1
Размер:34.5 КБ
ID:5763029Натиснете снимката за да я уголемите

Име:signalni swetlini (18).jpg
Прегледи:1
Размер:30.5 КБ
ID:5763030
                          Или сигнални лампи от този тип, които пък ми се виждат идентични с тези най-горе:
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P 21 W Tesla-12 V, 21 W-.jpg
Прегледи:1
Размер:281.2 КБ
ID:5763031
                          Аз, лично не ги оприличавам с тези от снимките и графиката на автомобилите...
                          Та, ако някой си спомня, ще му бъда благодарен, ако го сподели с всички нас, аджеба к'ви са тия ламБи!
                          Последно редактирано от centurio; 07-08-17, 05:25.

                          Коментар


                          • От: Стари автомобили на служба

                            Да задни фарове за мъгла са. Имаше ги оригинално на Авиа, Шкода и др. машини от Чехия. Имам ги същите 2бр. бяха монтирани до буркана на служебния ни Москвич Алеко в болницата.
                            ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
                            Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

                            Коментар


                            • От: Стари автомобили на служба

                              А, бе знаех си аз, че не съм съвсем наясно... С какви крушки са оборудвани, Драго? Вероятно не халогенни?

                              Коментар


                              • От: Стари автомобили на служба

                                Не знам с какви крушки са. Трябва да ги видя.
                                ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
                                Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 4 потребители онлайн. 1 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X