Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Стари автомобили на служба

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Стари автомобили на служба

    Жигула на КАТ Смолян и ЗиЛ 157 роторен снегорин през 70те години.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:15940447_1447761285234282_3032215435805953476_n.jpg
Прегледи:1
Размер:190.0 КБ
ID:5756550
    ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
    Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

    Коментар


    • От: Стари автомобили на служба

      Първоначално публикуван от jordanov sv Преглед на мнение
      Няколко мои снимки от миналата седмица. Из нашия край. Две ПАЗчета на редовна служба и в наши дни

      [ATTACH=CONFIG]917921[/ATTACH]

      [ATTACH=CONFIG]917923[/ATTACH]
      [ATTACH=CONFIG]917924[/ATTACH]

      Явно машини от железо, ама то щото гледали от ГАЗ И скоро пенсия не се задава.
      Три месеца карах работници с такова,от бившия яз.А.Ивановци до Стамболийски и съм нямал кой знае какви проблеми.
      А си беше,хубава зима!
      .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
      Киа спортаж2000тди 98г
      Ауди А3 1.9ТДИ
      Каравана Аdria 390Q

      Коментар


      • От: Стари автомобили на служба

        Първоначално публикуван от dragomir_68 Преглед на мнение
        Жигула на КАТ Смолян и ЗиЛ 157 роторен снегорин през 70те години.[ATTACH=CONFIG]918135[/ATTACH]
        Интересен монтаж на сирената-горе на конзолата, заедно с високоговорителите и сигналната лампа. Виждал съм такава ''подредба'' само на един учебен филм за обучение на служители от ВСШ, сега АМВР: https://www.youtube.com/watch?v=ZIIldnHYAT8

        Коментар


        • От: Стари автомобили на служба

          Първоначално публикуван от centurio Преглед на мнение
          Интересен монтаж на сирената-горе на конзолата, заедно с високоговорителите и сигналната лампа. Виждал съм такава ''подредба'' само на един учебен филм за обучение на служители от ВСШ, сега АМВР: https://www.youtube.com/watch?v=ZIIldnHYAT8
          А, що? Волгата на началника на КАТ /окръжния/ имаше същата подредба. А май и на джип УАЗ съм виждал /отдавна беше/.
          сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
          dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

          Коментар


          • От: Стари автомобили на служба

            Първоначално публикуван от Чичо Преглед на мнение
            А, що? Волгата на началника на КАТ /окръжния/ имаше същата подредба. А май и на джип УАЗ съм виждал /отдавна беше/.
            Аз, поне не ги помня така, бил съм дете тогава... Мисля, че бяха под капака на двигателя, а отгоре само лампа или такава заедно с електромегафоните.
            Последно редактирано от centurio; 15-06-17, 15:27.

            Коментар


            • От: Стари автомобили на служба

              В 70те и 80те години всеки милиционерски автомобил беше с различни буркани и сирени.
              ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
              Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

              Коментар


              • От: Стари автомобили на служба

                Най вече изглеждаха така.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:18485719_10208788400775197_3380368439671351240_n.jpg
Прегледи:1
Размер:73.8 КБ
ID:5756707
                ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
                Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

                Коментар


                • От: Стари автомобили на служба

                  Първоначално публикуван от centurio Преглед на мнение
                  . Мисля, че бяха под капака на двигателя, .
                  На оперативните и на началниците бяха под капака, на патрулките също, но те имаха и лампи отгоре. Имаше и КАТ-аджийски със сирена под капака, варианти всякакви. Каквото и да си видял и помниш е било така
                  сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                  dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                  Коментар


                  • От: Стари автомобили на служба

                    Ето и Жигулата с радара.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:18486295_10208788368174382_6221479272996058867_n.jpg
Прегледи:1
Размер:70.6 КБ
ID:5756719
                    ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
                    Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

                    Коментар


                    • От: Стари автомобили на служба

                      Вчера направихме експедиция с Нисата и Волгата. Това ми е първото по-голямо пътешествие с Ниса, откакто я купих и докарах на ход зимата януари месец по маршрута Оряхово - Бяла Слатина - София.
                      Беше доста забавно, всички ни се радваха на таратайките.
                      Нисата без проблеми с около 500кг (двама човека и камара части) се движи с 80-90 км/ч, което е супер. По книга максималната скорост е 95км/ч. Реално може да направи и 120 празна, но едва ли е разумно. При 90 звукът вътре е брутален, но както и да е, това е част от приключението.
                      Даде ми разход от 11,5л/100км бензин, което е супер за модела. По книга разходът при 50-60км/ч е около 13л/100км. Очаквах поне 15-17л, а тя взе, че гори като лека кола (от ония коли, не от сегашните). Аз и Варшавата я карам със същата конфигурация (еднокамерен карбуратор Иков 40СОП), тя пада дори под 10/100, при норма от завода 12/100.
                      Та ето ни значи как си пътешествахме в дъжда. Нисовите автобусни чистачки много ме кефят и колкото и да е странно, чистят добре (сложих нови оригинални от едно време комплект с лостовата система)

                      По обратния път забелязах една друга интересна ретро машина. Чехословашки кран ЧКД на шаси Татра 148.

                      Тези Татри винаги са ми били слабост, някога като още ги имаше масово, съм се катерил и вътре. Даже ме ужили оса в една такава зарязана бетонобъркачка в едни "Заводски строежи" преди 25 години.
                      Този конккретния кран активно работи и го засичам на много от големите строежи в София - примерно като правеха надлеза на Семинарията.
                      V8, въздушно охлаждане, независимо окачване на 6-те колела. Рама с централноносеща тръба.
                      Искам да покажа и една друга играчка, която миналия петък един приятел официално придоби.
                      Намерих я преди около месец в един гараж в централен столичен квартал. ВАЗ 21011 - "Лада 1300" от първите изобщо внесени от модела през 1976г. Стара регистрация СЮ****, последните номера със С. После почват А до появата на жълтите 1986г.
                      Ладата е на 47000 реални километра, винаги е била гаражна.
                      На мене обаче още една перфектна Лада не ми трябва. Та викнах един приятел да я види и той я купи от първата собственичка. Колата беше бракувана. Мина без проблем Технотест и КАТ и сега отново е на пътя. Вътре мирише на нова Лада. Отдавна не бях карал такава. Уникално тиха и комфотна машина се оказа. Реално по нея не е пипано нищо от завода, дори спирачките са в пълна изправност! Ауспухът е заводския. Няма да тропне. Моят приятел се влюби в колата и не иска да слезе от нея направо. На светофар двигателят не се чува как работи от купето. Голям кеф и чудесно попълнение в неговата колекция от вече 4 лади и 4 москвича...

                      Коментар


                      • От: Стари автомобили на служба

                        Коментар по трите снимки
                        По първата - липсва ви само една Варшава, ама от ония някогашните хечбеци, че да направите колона - и айде, Назад във времето!
                        По втората - крана сме го коментирали доста някъде напред в темата, за Колегата Борето става въпрос. Често го виждам и аз по виадуктите, крана това. А иначе край Луковит има една Татра самосвал дето се продава - що и там да не направиш нещо?
                        По третата - вуйчо купи съща такава само че зелена през 77 г. от Мототехника, мисля че вноската му беше тогава на 2-3 години, но може и да греша. След 3-4 години това беше и първия лек автомобил който съм карал... Много добра машинка и според мен.

                        Коментар


                        • От: Стари автомобили на служба

                          Варшава да искаш от мене... Тая година си я карам активно точно нея.


                          Тая луковитската я знам, не изглежда лошо. Преди 2-3 години на вторичните от другата страна на Луковит нарязаха една Татра 148 пожарна.

                          Коментар


                          • От: Стари автомобили на служба

                            Е и аз ти знам Варшавата, браво супер е! Имах предвид обаче за някоя скосена изотзад, дето си е баш като Победата

                            Коментар


                            • От: Стари автомобили на служба

                              Първоначално публикуван от m_g Преглед на мнение
                              Искам да покажа и една друга играчка, която миналия петък един приятел официално придоби.
                              Намерих я преди около месец в един гараж в централен столичен квартал. ВАЗ 21011 - "Лада 1300" от първите изобщо внесени от модела през 1976г. Стара регистрация СЮ****, последните номера със С. После почват А до появата на жълтите 1986г.
                              Ладата е на 47000 реални километра, винаги е била гаражна.
                              На мене обаче още една перфектна Лада не ми трябва. Та викнах един приятел да я види и той я купи от първата собственичка. Колата беше бракувана. Мина без проблем Технотест и КАТ и сега отново е на пътя. Вътре мирише на нова Лада. Отдавна не бях карал такава. Уникално тиха и комфотна машина се оказа. Реално по нея не е пипано нищо от завода, дори спирачките са в пълна изправност! Ауспухът е заводския. Няма да тропне. Моят приятел се влюби в колата и не иска да слезе от нея направо. На светофар двигателят не се чува как работи от купето. Голям кеф и чудесно попълнение в неговата колекция от вече 4 лади и 4 москвича...
                              Минах покрай вас вчера около 16:45, но докато паркирам на съседната улица и се върна пеша вие се бяхте разотишли. Хвана ме много яд, че изпуснах да се запознаем. Разбрах, че сме почти съседи, когато купи волгата и я паркира на паркингчето. От тогава все се заглеждам като минавам, но единствения път когато те заварих беше когато правеше спирачките на Нисата, но пък тогава много бързах. Та така, ще ми е приятно да се запознаем и да почерпя опит, че покрай твойте теми започват да ми минават едни... да кажем ретро мисли.

                              П.п. Ладата определено привлича внимание, браво за находката.
                              Последно редактирано от Vani4a; 19-06-17, 14:08.
                              Keep the shiny side up, all four on the floor and with any luck I will see you on the trail!
                              Daihatsu Feroza F300 1.6 16V

                              Коментар


                              • От: Стари автомобили на служба

                                Вие хубаво пускате милиционерски коли, а няма ли някой да изрови снимка на милиционерски мотор Балкан.
                                Чувал съм, че е имало, но не съм виждал.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X