Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Стари автомобили на служба

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Стари автомобили на служба

    от огняр помощник-машинист може, но само ако има тапия, за обратното не знам, само лопата искаха май
    ________________________________________________
    Subaru OUTBACK 2,5
    Hyundai TUCSON 2.0

    Коментар


    • От: Стари автомобили на служба

      Ааа, в БДЖ /сега не знам как е/ винаги всичко е било по тапия и по дневник, няма шест-пет. Имал съм си вземане-даване с тях... Чел съм го някъде и не знам дали за Русия или за България се отнасяше и за кои години но професионалното израстване там започва от помощник-чистач, следва чистач, помощник-огняр, огняр, помощник-машинист и машинист. Средно за всяка степен - една година
      Иначе в Нови пазар, бяхме две години приятели с един от нашето отделение... Та той беше трето поколение железничар от Горна и баща му и чичо му си спомням, че редовно са минавали курсове за парни машини, ама той не им разбираше - само дизел

      Коментар


      • От: Стари автомобили на служба

        В клипчето се спомена, че от време на време сипват малко пясък в пещта за да се очисти системата от сажди.
        Ако ще нафтата и без пари да я направят, пак че краднем!
        Само DIESEL !!!

        Мечтата на всеки леопард е да има гащи от курвенска кожа.

        Коментар


        • От: Стари автомобили на служба

          Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
          Возих се преди време на един такъв парен. Атракция си е отвсякъде. И пушляви си и хвърчат разни неща

          [ATTACH=CONFIG]907745[/ATTACH]
          Тази снимка е на дефилето Варвара гара Костандово , тъкмо е тръгнал от гара Цепина на горе
          По добре късно от колкото никога .
          Нула89781нула019

          Коментар


          • От: Стари автомобили на служба

            Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
            от огняр помощник-машинист може, но само ако има тапия, за обратното не знам, само лопата искаха май
            На времето е трябвало доста стаж като огняр и са се полагали много сериозни теоретични и практически изпити за всяко стъпало нагоре . Дори и издържалите изпитите са пътували с инструктор машинист докато той не прецени че човека е готов сам да кара влака . На времето единя ми дядо казваше че най трудния изпит в живота му е бил точно този защото е трябвало да го издържи пред баща му . Другите са го минавали обикновено за една седмица а него пра дядо ми го е въртял на шиш повече от месец . И сега в БДЖ има недостиг на машинисти парна тяга . Никой не обучава такива .
            Първоначално публикуван от jordanov sv Преглед на мнение
            Зависи от въглищата. Ако заредят с хубави, няма много сажди.
            В момента ги карат с донбаски .
            Последно редактирано от sek.1; 01-04-17, 07:12.
            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

            Коментар


            • От: Стари автомобили на служба

              Волга 3102 Полиция през 90те години.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:16265272_10207915463912321_1513889664356709048_n.jpg
Прегледи:1
Размер:84.5 КБ
ID:5748030
              ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
              Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

              Коментар


              • От: Стари автомобили на служба

                ГАЗ 51 Молотовка за почистване на улиците в Бургас през 60те години.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1510845_381482795343339_8836943215372545995_n.jpg
Прегледи:1
Размер:56.5 КБ
ID:5748152
                ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
                Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

                Коментар


                • От: Стари автомобили на служба

                  Във дясно ЮМЗ-5ЛС,а в ляво май е Чепел хигиенист.
                  Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                  Коментар


                  • От: Стари автомобили на служба

                    В София имаше такива https://www.youtube.com/watch?v=Dpe0_gl5usE . С тях събираха отпадъците от циментовите кошчета по центъра .
                    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                    Коментар


                    • От: Стари автомобили на служба

                      Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
                      Във дясно ЮМЗ-5ЛС,а в ляво май е Чепел хигиенист.
                      За Чепела съм съгласен, но тракторът си е Беларус - търговската марка за целия свят и за дълги години и у нас. В ония години никой нищо не е и чувал за ЮМЗ, чак по Перестройката официално се разбра къде долу-горе се намира Южмаш завод и че трактори и тролейбуси са му ширпотребата. През 60те тракторите и от МТЗ и от ЮМЗ са си били с МТЗ отпред и МТЗ 5ЛС и Беларусь отстрани, а мисля че съм виждал някои и с ЮМЗ отпред, но не мога да твърдя. Вече в началото на 70-те излязоха трактори чисто ЮМЗ - ЮМЗ-6, пряк наследник на МТЗ-5 и произвеждани почти на 100% с комплектовка от ВПК на СССР. В Минск продължават с МТЗ-50 /имаше ги и в България, но малко/ и после МТЗ-80, него го знаем всички.

                      П.п. И при двете абревиатури - Л означава комплектовка с ПД, М означава стартер. Съответно разлика и в елинсталацията.

                      Коментар


                      • От: Стари автомобили на служба

                        ЗиЛ 164 самосвал през 60те години в Пловдив.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:16716246_1282380341841088_7680765734389488491_o.jpg
Прегледи:1
Размер:74.2 КБ
ID:5748339
                        ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
                        Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

                        Коментар


                        • От: Стари автомобили на служба

                          Първоначално публикуван от jordanov sv Преглед на мнение
                          За Чепела съм съгласен, но тракторът си е Беларус - търговската марка за целия свят и за дълги години и у нас. В ония години никой нищо не е и чувал за ЮМЗ, чак по Перестройката официално се разбра къде долу-горе се намира Южмаш завод и че трактори и тролейбуси са му ширпотребата. През 60те тракторите и от МТЗ и от ЮМЗ са си били с МТЗ отпред и МТЗ 5ЛС и Беларусь отстрани, а мисля че съм виждал някои и с ЮМЗ отпред, но не мога да твърдя. Вече в началото на 70-те излязоха трактори чисто ЮМЗ - ЮМЗ-6, пряк наследник на МТЗ-5 и произвеждани почти на 100% с комплектовка от ВПК на СССР. В Минск продължават с МТЗ-50 /имаше ги и в България, но малко/ и после МТЗ-80, него го знаем всички.

                          П.п. И при двете абревиатури - Л означава комплектовка с ПД, М означава стартер. Съответно разлика и в елинсталацията.
                          Прав си,водеха се МТЗ,а на въпросният има ръкописно изписано по страничните капаци Беларус.
                          Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                          Коментар


                          • От: Стари автомобили на служба

                            Първоначално публикуван от dragomir_68 Преглед на мнение
                            ЗиЛ 164 самосвал през 60те години в Пловдив.[ATTACH=CONFIG]908398[/ATTACH]
                            Ако трябва да сме точни, според мен, това е или ЗиЛ ММЗ 585 И- произвеждан в периода 1957-1961, ако е на базата на ЗиЛ 164 или ЗиЛ ММЗ 585 Л-1961-1964, ако е на базата на ЗиЛ 164 А. Проблемът е, че външно, по никакъв начин не мога да ги отлича един от друг...

                            Коментар


                            • От: Стари автомобили на служба

                              Първоначално публикуван от centurio Преглед на мнение
                              Ако трябва да сме точни, според мен, това е или ЗиЛ ММЗ 585 И- произвеждан в периода 1957-1961, ако е на базата на ЗиЛ 164 или ЗиЛ ММЗ 585 Л-1961-1964, ако е на базата на ЗиЛ 164 А. Проблемът е, че външно, по никакъв начин не мога да ги отлича един от друг...
                              ... а вътрешно каква е разликата ?
                              Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                              Коментар


                              • От: Стари автомобили на служба

                                Вътрешно също нямат никаква разлика.
                                ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
                                Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 4 потребители онлайн. 0 потребители и 4 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X