Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Стари автомобили на служба

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Стари автомобили на служба

    Не знам Волвото какви пари е загробило, знам че е една от първите марки, налагащи турбомотори в този клас камиони. Знам също, че в СОМАТ ползват и следващите модели на марката, което показва че не са били толкова зле. Отделно, към наши дни марката е най-големият производител на камиони в Европа и втори в Света(което не кореспондира с вероятността да са правили продукция с качеството на Роман).
    Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

    Коментар


    • От: Стари автомобили на служба

      Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
      Защо са били в Бургас а не в Сф?
      По памет
      - в Бургас бяха VOLVO
      - в София бяха Mercedes-Benz
      - в Русе /като че ли/, или в Пазарджик бяха IVECO

      Старите агрита разказваха, че Ивеко-то били по-удобни за далавери, щото гърловината на резервоара била два пъти по-голяма от тази на Мерцедесите и било къде-къде по-лесно да се крие контрабанда вътре. А ''стоката'' се връзва за дълга връв, на края се прави клуп и се закача на предварително изработена кукичка някъде дълбоооооооко в резервоара. Тогава май идеше приказка за няколко десетки чифтове дънки, яко усукани и завити в найлони, и после обилно облепени с тиксо, да станат непромукаеми, и всичко това навързано за връвта. Нещо като връзка със суджуци.
      Ако ще нафтата и без пари да я направят, пак че краднем!
      Само DIESEL !!!

      Мечтата на всеки леопард е да има гащи от курвенска кожа.

      Коментар


      • От: Стари автомобили на служба

        А у дънките - изненада
        Всеки трети е шести

        Коментар


        • От: Стари автомобили на служба

          Нема изненада, най- много да зачене момата или да фанеш буби. Ма то си върви с брезовски мискет (по- добър си е от карловския).
          Дай за волвата, после за гондоли, хладилници и тн.
          А тези простотии се правят от името на всички ни.
          Даника
          Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

          Коментар


          • От: Стари автомобили на служба

            Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
            ...което показва че не са били толкова зле...
            Друго, което говори, че не са били "толкова зле", е че след като са ги бракували и свалили от основната им дейност, са ги пръснали и експлоатирали, а не са ги "утилизирали", както разните всякакви други.
            Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

            Коментар


            • От: Стари автомобили на служба

              Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
              Защо са били в Бургас а не в Сф?
              СО МАТ беше едно от малкото изключително добре структурирани държавни предприятия . В него беше избегнат ДАПаджийския кошмар да поддържаш много различна техника от различни държави и фирми производителки . В първи клон имаше Шкода Мадара и Европа ; Маз ; Камаз ; ЗиЛ ; ГАЗ 53 ; ИФА ; Волво ; Мерцедес ; УАЗ ; ЖУК ; Ниса няколко автобуса Чавдар 11 М 3 и М 4 и така в почти всеки ДАП . С ремаркетата и полуремаркетата беше още по голям кошмар . За всичко това да осигуриш сервиз и резервни части беше кошмара на снабдителите и монтьорите . В СО МАТ нещата бяха профилирани всеки клон с една марка камиони което много улеснява снабдяването и поддръжката .
              Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
              Друго, което говори, че не са били "толкова зле", е че след като са ги бракували и свалили от основната им дейност, са ги пръснали и експлоатирали, а не са ги "утилизирали", както разните всякакви други.
              При дейността на СО МАТ не можеш да си позволиш издънка . Клиентите идват при тебе когато камионите са ти читави не се чупят и доставяш в срок . След като камиона навърти над милион и половина два реално още има много живот в него но вероятността нещо да се счупи на неподходящо място е голяма и за това нов той си е изкарал парите поне 10 пъти за тези километри . Релациите на СО МАТ бяха най тежките от Европа та до Иран и Ирак .
              Последно редактирано от sek.1; 18-01-17, 04:05.
              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

              Коментар


              • От: Стари автомобили на служба

                Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                Тексим не е абревиатура, всъщност собствено нищо не значи. Една легенда е, че е анаграма на Мискет - Найденов и Ко били мислили името на маса, а по онова време мискетът (особено да кажем карловски) наистина е бил изразено актуален.
                Легендата си е легенда, фактите са друго нещо.
                Транспорт Експорт Импорт = ТЕКСИМ.

                Та е абревиатура, де

                Коментар


                • От: Стари автомобили на служба

                  Това също е в сферата на легендите, никъде не е обявано така официално.
                  Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                  Коментар


                  • От: Стари автомобили на служба

                    Първоначално публикуван от мишоци Преглед на мнение
                    ...По памет
                    - в Бургас бяха VOLVO
                    - в София бяха Mercedes-Benz
                    - в Русе /като че ли/, или в Пазарджик бяха IVECO... .
                    Понеже гледам че и ти като мен четеш темата през страница , та ще си позволя да се повторя :

                    Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                    ... клоновете бяха специализирани - в софийските ( "Горубляне"и "Хаджи Димитър" ) и в пазарджишкия бяха Мерцедес , в Русе - Рено, в Бургас - Волво . Във видинския - Мерцедес , по едно време вкараха от Русе Рено , имаше и Ивеко...
                    .... а иначе :

                    Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                    .... Релациите на СО МАТ бяха най тежките от Европа та до Иран и Ирак .
                    - Иран , Ирак , Сирия , Саудитска Арабия, Йордания , Кувейт .
                    Към тежките бих причислил и релациите по "пътищата " на необятния СССР .

                    Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                    Това също е в сферата на легендите, никъде не е обявано така официално.
                    ...за разлика от други сфери , където пък го обявяваха официално . Като например КИНкалерия и ТЕКСтил .
                    Последно редактирано от Vlado_Ts; 18-01-17, 10:09.
                    Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                    Коментар


                    • От: Стари автомобили на служба

                      Първоначално публикуван от мишоци Преглед на мнение
                      По памет
                      - в Бургас бяха VOLVO
                      - в София бяха Mercedes-Benz
                      - в Русе /като че ли/, или в Пазарджик бяха IVECO

                      Старите агрита разказваха, че Ивеко-то били по-удобни за далавери, щото гърловината на резервоара била два пъти по-голяма от тази на Мерцедесите и било къде-къде по-лесно да се крие контрабанда вътре. А ''стоката'' се връзва за дълга връв, на края се прави клуп и се закача на предварително изработена кукичка някъде дълбоооооооко в резервоара. Тогава май идеше приказка за няколко десетки чифтове дънки, яко усукани и завити в найлони, и после обилно облепени с тиксо, да станат непромукаеми, и всичко това навързано за връвта. Нещо като връзка със суджуци.
                      В Русе бяха Рено,Фиат и ИВЕКО

                      Коментар


                      • От: Стари автомобили на служба

                        Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение



                        - Иран , Ирак , Сирия , Саудитска Арабия, Йордания , Кувейт .
                        Към тежките бих причислил и релациите по "пътищата " на необятния СССР .


                        То и сега от Кешкемет насам западняк рядко слиза . Тия релации са си за нас тъмните балкански субекти българи ; турци ; сърби и румънци В горублянския клон бяха хладилните полуремаркета а в "Хаджи Димитър" бордовите .
                        Последно редактирано от sek.1; 19-01-17, 04:17.
                        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                        Коментар


                        • От: Стари автомобили на служба

                          Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                          .... В горублянския клон бяха хладилните полуремаркета а в "Хаджи Димитър" бордовите ....
                          Я пак ?!
                          Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                          Коментар


                          • От: Стари автомобили на служба

                            Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                            ... В него беше избегнат ДАПаджийския кошмар да поддържаш много различна техника от различни държави и фирми производителки . В първи клон имаше Шкода Мадара и Европа ; Маз ; Камаз ; ЗиЛ ; ГАЗ 53 ; ИФА ; Волво ; Мерцедес ; УАЗ ; ЖУК ; Ниса няколко автобуса Чавдар 11 М 3 и М 4 и така в почти всеки ДАП . С ремаркетата и полуремаркетата беше още по голям кошмар . За всичко това да осигуриш сервиз и резервни части беше кошмара на снабдителите и монтьорите ...
                            Е че ДАПовете си бяха предприятия със съответните му всевъзможни структури и цехове за пълно транспортно обслужване на съответния район - пътници, екскурзии, товари, Родопи, Сердики и т.н. и т.н. и т.н. Ведомственият транспорт си беше ограничен и в това също си има икономическа логика - ако транспортът не ти е основна дейност ти идва само разход, и сега е така. В Плевенски окръг даже и камионите на ТКЗС бяха към ДАП, в наше село бяха оставили един ЗиЛ 164, началото на 80-те говоря. После малко поотпуснаха хватката, хаха. Ама на онова ако викаш разнообразие, ела сега да видиш - от три дена под прозореца ми чакат за въглища за студения резерв - Скании, Дафове, Волва и какво ли не и няма две еднакви, и гондолите тоже. Няма куки, няма тегличи, намотават колани да се дърпат, поне лопати си носят. И ако се случи някой младеж дето е свикнал да кара по къс ръкав /нема лошо де/ и стой та гледай...
                            Верно че тия не се чупят, гуми не се правят и като спреш може да си седиш комфортно вътре, не ти трябва шоферска шуба...

                            Коментар


                            • От: Стари автомобили на служба

                              Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                              Я пак ?!
                              Лично съм карал 2 хладилни полуремаркета за обслужване на хладилните агрегати в горублянския клон на времето .
                              Първоначално публикуван от jordanov sv Преглед на мнение
                              Е че ДАПовете си бяха предприятия със съответните му всевъзможни структури и цехове за пълно транспортно обслужване на съответния район - пътници, екскурзии, товари, Родопи, Сердики и т.н. и т.н. и т.н. Ведомственият транспорт си беше ограничен и в това също си има икономическа логика - ако транспортът не ти е основна дейност ти идва само разход, и сега е така. В Плевенски окръг даже и камионите на ТКЗС бяха към ДАП, в наше село бяха оставили един ЗиЛ 164, началото на 80-те говоря. После малко поотпуснаха хватката, хаха. Ама на онова ако викаш разнообразие, ела сега да видиш - от три дена под прозореца ми чакат за въглища за студения резерв - Скании, Дафове, Волва и какво ли не и няма две еднакви, и гондолите тоже. Няма куки, няма тегличи, намотават колани да се дърпат, поне лопати си носят. И ако се случи някой младеж дето е свикнал да кара по къс ръкав /нема лошо де/ и стой та гледай...
                              Първоначално публикуван от jordanov sv Преглед на мнение
                              Верно че тия не се чупят, гуми не се правят и като спреш може да си седиш комфортно вътре, не ти трябва шоферска шуба...
                              Първи клон обслужваше Сердика София и Металснаб като основно беше Сердика . Само нощното зареждане бяха поне 50 ИФА W 50 с падащ борд . На суровото бяха още поне толкова цистерни различни големини . Само 24 000 литровите полуремаркета бяха над 10 бройки . А без шубата зимата и сега не тръгвам с колата извън София Тая я научих по трудния начин прибрах се един ден премръзнал и ме видя един комшия бай Вълчо стар шофьор (лека му пръст) и ми донесе 2 чисто нови шуби . Човека ми каза тогава разбери че зимата без шуба и ушанка по нашите пътища няма да оцелееш дълго . Прав беше човека много неща съм научил от него и винаги го споменавам с добро .
                              Последно редактирано от sek.1; 22-01-17, 06:01.
                              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                              Коментар


                              • От: Стари автомобили на служба

                                Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                                Лично съм карал 2 хладилни полуремаркета за обслужване на хладилните агрегати в горублянския клон на времето . Първи клон обслужваше Сердика София и Металснаб като основно беше Сердика . Само нощното зареждане бяха поне 50 ИФА W 50 с падащ борд . На суровото бяха още поне толкова цистерни различни големини . Само 24 000 литровите полуремаркета бяха над 10 бройки . А без шубата зимата и сега не тръгвам с колата извън София Тая я научих по трудния начин прибрах се един ден премръзнал и ме видя един комшия бай Вълчо стар шофьор (лека му пръст) и ми донесе 2 чисто нови шуби . Човека ми каза тогава разбери че зимата без шуба и ушанка по нашите пътища няма да оцелееш дълго . Прав беше човека много неща съм научил от него и винаги го споменавам с добро .
                                Майтап да няма! В тия студове, като нищо могат да те намерят блажено усмихнат с поглед вперен в светлото бъдеще...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X