Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Стари автомобили на служба

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Стари автомобили на служба

    Първоначално публикуван от мишоци Преглед на мнение
    Помниш ли колко много почти чисто нови ИФА се докараха от Обединена Германия през 1990 г?
    Мой комшия за 1000 марки навремето си докара военна ИФА от бившото вече ГДР, с ремарке и 2 гумирани брезента на 20 000 км , резервни гуми чисто нови, комплект инструменти, въжета, абе изобщо всичко. Беше някакъв търг от военните.
    Имаше и Баркаси за по 100-тина марки, пак военни. Да не говорим за грамадното количество чисто нови резервни части, консумативи, гуми и кво ли не буквално за стотинки!
    Две ифи с ремаркета купих и двете за по 1000 марки . Едната 4х4 с балонните гуми от берлинския затвор на 16 000 километра а другата нормална от Лайпциг на 60 000 километра . В Лайпциг едвам смогнахме да натоварим резервните части докарах два двигателя за ИФА мултикар чисто нови в сандъците . Германците с радост се отърваваха от комунистическото наследство . Там нямаше търгове отиваш цената я пише с боя на стъклото . От там съм докарал в тия години 2 икаруса един Камаз седлови влекач с който работих тука после 2 години и сигурно поне 10 ифи . В един период всяка седмица пътувахме до Германия за няколко месеца прекарахме насам целия ГДРейски скрап а част от него замина за Албания .
    Последно редактирано от sek.1; 07-12-16, 03:33.
    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

    Коментар


    • От: Стари автомобили на служба

      Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
      Нали знаеш как от руските коне се стига до нормалните - /2,5
      В такъв случай погледай некои състезания по некои телевизии! Не руски!

      А и как позна по външния вид на жигулата че е с какъвто и да е ванкел!

      Безплатни и сега си има,само малко по на юг.

      Карам една такава на 18 год,и вече на двама им взех парите щото никой не можа да и намери нито есна забележка.

      А и бас до Варна спечелих,и то с един от ония големите американци-от подписа на един дето уж не чете тук(така обеща) колега!

      Та какъв точно бил проблема,като била без пари?

      И на всичкото отгоре е и френска!
      Последно редактирано от suzuki team; 07-12-16, 19:13.
      Иво (таксито) Андреев
      0988 91 80 50
      Каджива Елефант 750 Лъки Експлорър 89-та

      Коментар


      • От: Стари автомобили на служба

        Първоначално публикуван от suzuki team Преглед на мнение
        В такъв случай погледай некои състезания по некои телевизии! Не руски!

        А и как позна по външния вид на жигулата че е с какъвто и да е ванкел!
        Те у тая кола по телевизора нищо руско няма, освен табелата.
        Ванкел се познава по звука - ако ти не можеш ебем те у шофера.

        Други въпроси имееш?
        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

        Коментар


        • От: Стари автомобили на служба

          Хайде да приемем че при следене не е целесъобразно следения да ти чуе колата та да разбере по слух дали си с ванкел или с трънкел, и да си стиснем ръцете.
          Издъних се на Тюринг теста

          Коментар


          • От: Стари автомобили на служба

            Брей, пишман станах, дет' го качих тоа Ванкел... А, бе колеги, гледайте на тия неща, като на интересни технически образци-някой причудливи, други парадоксални-рожби на съответната епоха. Не можем да съдим от сегашна гледна точка за тогавашните държавни приоритети, на чиято база са проектирани или произведени, нито да определяме тяхната икономическа или технологична целесъобразност по днешните стандарти. Що се впрягате за глупости. Ми, то накрая ще вземем, та да се избием! Четете, ако ви е интересно, добре... Ако ли не, здраве, да е! На мен, като нещо не ми е интересно, просто го подминавам и не го чета. Което не значи, че то не е интересно на друг. Смятам, че сме интелигентни хора-от предишните постове разбрах, че някой от пишещите тук, може да се окажат и бивши колеги от студентските години, сега дипломирани инженери. Айде, да не се доказваме, кой колко знае, може или е патил. Моето образование, специално не е техническо и тук научих доста интересни неща от тези, които са тясно профилирани. Опитах и аз да поясня от моята област, защо машина с по-малка маса се използва с конкретно предназначение, без да може да ''да разтиква и да бута'' и срещнах абсолютно непровокирана реакция. Сега виждам същото. Ми, дайте тогава да си говорим за автоджамбазлък или за неща, дето няма да станат...
            Чест и почитания!

            Коментар


            • От: Стари автомобили на служба

              Първоначално публикуван от suzuki team Преглед на мнение

              И на всичкото отгоре е и френска!
              Ми нищо й няма като е френска, е и на колегата на картинката май е от ония френските геги.
              Всеки трети е шести

              Коментар


              • От: Стари автомобили на служба

                Първоначално публикуван от centurio Преглед на мнение
                Брей, пишман станах, дет' го качих тоа Ванкел... А, бе колеги, гледайте на тия неща, като на интересни технически образци-някой причудливи, други парадоксални-рожби на съответната епоха. Не можем да съдим от сегашна гледна точка за тогавашните държавни приоритети, на чиято база са проектирани или произведени, нито да определяме тяхната икономическа или технологична целесъобразност по днешните стандарти. Що се впрягате за глупости. Ми, то накрая ще вземем, та да се избием! Четете, ако ви е интересно, добре... Ако ли не, здраве, да е! На мен, като нещо не ми е интересно, просто го подминавам и не го чета. Което не значи, че то не е интересно на друг. Смятам, че сме интелигентни хора-от предишните постове разбрах, че някой от пишещите тук, може да се окажат и бивши колеги от студентските години, сега дипломирани инженери. Айде, да не се доказваме, кой колко знае, може или е патил. Моето образование, специално не е техническо и тук научих доста интересни неща от тези, които са тясно профилирани. Опитах и аз да поясня от моята област, защо машина с по-малка маса се използва с конкретно предназначение, без да може да ''да разтиква и да бута'' и срещнах абсолютно непровокирана реакция. Сега виждам същото. Ми, дайте тогава да си говорим за автоджамбазлък или за неща, дето няма да станат...
                Чест и почитания!
                Беше някъде около 2000 та година . Ходих на един търг в един гараж на МВР около надлез Надежда . Човека който ме водеше си купи една бяла жигула и една червена ВАЗ 2105 покрай две БМВта . Викам си тоя хептен изперка за чий са му тия кошници . Оказа се че и двете са с пипнат заводски 1.6 двигател точно за нуждите на ония от проследяването . Външно по нищо не се различаваха от най обикновените лади докато не отвориш капака . В последствие от любопитство съм карал жигулата вървеше страшно много .
                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                Коментар


                • От: Стари автомобили на служба

                  Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                  Те у тая кола по телевизора нищо руско няма, освен табелата.
                  Ванкел се познава по звука - ако ти не можеш ебем те у шофера.

                  Други въпроси имееш?
                  Щом намери звук на тая снимка,нямам други въпроси!

                  Това дето си го слушал,що не провери че е с изтърбушени гърнета?

                  А не че било от мотора,така излишно обиждаш конструктора!

                  На тебе май само софтуера ти е френски,за гегата не знам.
                  Последно редактирано от suzuki team; 08-12-16, 07:48.
                  Иво (таксито) Андреев
                  0988 91 80 50
                  Каджива Елефант 750 Лъки Експлорър 89-та

                  Коментар


                  • От: Стари автомобили на служба

                    Първоначално публикуван от centurio Преглед на мнение
                    ... от моята област, защо машина с по-малка маса се използва с конкретно предназначение, без да може да ''да разтиква и да бута'' и ...
                    Чест и почитания!
                    Ххаха, виждал съм и аз веднъж едни такива
                    86та, стрелбището в Дивдядово, нашта рота прави стрелби. Изведнъж офицери се разшашкаха, команди "Отбой!", "Освободи полосата!" и т.н., само дето кръгом и падни нямаше. Оставиха ни да гледаме, нали сме уж МВР войска Та долетяха едни обикновени жигулита и лади, нищо особено отвънка но си караха като състезатели и вътре по един или двама. Цивилни, обикновени, различни хора - изскачат, вдигат им там каквито мишени трябва, те си стрелят по два пълнителя и всеки си заминава. Всеки с различно оръжие, много точни и много опитни. Не разбрахме дали има някой общ началник, два субекта ни направиха силно впечатление - изтупана руса кака си извади пищовчето от дамската чантичка и една лелка дето май беше тръгнала на пазар по чехли извади нещо от голямата чанта и направо изби рибата... Явно им беше някакво мероприятие, минаха и заминаха, ний ги гледахме като на кино и си продължихме после нашта.

                    Коментар


                    • От: Стари автомобили на служба

                      Първоначално публикуван от suzuki team Преглед на мнение
                      А и как позна по външния вид на жигулата че е с какъвто и да е ванкел!
                      Първоначално публикуван от suzuki team Преглед на мнение
                      Щом намери звук на тая снимка,нямам други въпроси!
                      Първоначално публикуван от centurio Преглед на мнение
                      [ATTACH=CONFIG]893189[/ATTACH]

                      За тази снимка ли е въпросът? Ми то си пише.
                      Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                      Коментар


                      • От: Стари автомобили на служба

                        Интересно, каква е точно идеята да слагат на това нещо Ванкел. 70-те конски сили жигулата и така си ги има в серийните варианти, а купето все едно не може да износи много повече.

                        Коментар


                        • От: Стари автомобили на служба

                          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                          Интересно, каква е точно идеята да слагат на това нещо Ванкел. 70-те конски сили жигулата и така си ги има в серийните варианти, а купето все едно не може да износи много повече.
                          Щото конските сили са 130-150 с тоя двигател, а не това, което пише на снимката.
                          А купето явно ги носи, защото ВФТС на Стасис Брундза ги носят - верно, че са върху 2105, ама то е същото.

                          Коментар


                          • От: Стари автомобили на служба

                            На ВФТС жигулките нито окачването им е същото, нито спирачките, нито разпределението на масите. Нито ги кара кой да е.

                            Коментар


                            • От: Стари автомобили на служба

                              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                              Интересно, каква е точно идеята .
                              И аз тва питах.
                              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                              Коментар


                              • От: Стари автомобили на служба

                                Конкретно на 2101, ми се струва, че идеята не е "догонялка" - това са истории от по-късно. На тази кола е възможно целта да е съвсем конвенционална употреба, това (края на '60-те, началото на '70-те) е времето, когато масово се е експериментирало с роторни двигатели - вкл. и в България. Та и мощноста може да си е тази, като да кажем двигателят е три пъти по-лек (а и компактен) от стандартния.
                                Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X