Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Стари автомобили на служба

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Стари автомобили на служба

    Брях, да му се не надяваш... Не се знае от кой храсталак ще изскочи заек. Де, го чукаш, де се пука! Виж ти, от къде тръгна работата...

    Коментар


    • От: Стари автомобили на служба

      Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
      Има такова положение - вярно е. По жалко-тъжната причина, че ако продажбата им бъде освободена, те тутакси ще бъдат изкупени от ретро-любители и Куба ще се окаже без автомобилен парк...
      И категорична невъзможност за формиране на друг.
      [emoji3] [emoji3] [emoji3]

      Изпратено от моят D5803 с помощта на Tapatalk

      Коментар


      • От: Стари автомобили на служба

        Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
        Има си и тема в раздел Jeep за цените тук и на други места. В БГ са като минимум двойни.
        Аха, разбрах, то било обобщено, ама ставало въпрос за конкретната марка.
        Всеки трети е шести

        Коментар


        • От: Стари автомобили на служба

          Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
          Аха, разбрах, то било обобщено, ама ставало въпрос за конкретната марка.
          Аз рядко чета разделите за други марки. А нали ставаше дума за американски коли, които щели да залеят Куба? Друг раздел за американски коли във форумЪт няма, затова го давам за пример. Американските коли са най-евтини, но в рОдината си. В Европа поскъпват двойно, а в Клета Майка поне тройно.
          "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

          Коментар


          • От: Стари автомобили на служба

            Колеги винаги ми е било бая интересно с тия забрани за внос.... било в Куба или на друго място. Как се процедира ако примерно си доида от Америка в Куба да навестя братчеда като турист, като пътем си внеса с ферибота или кораба някой таралясник да ме вози през отпуската. Та карам си кошницата две седмици и после си замина като случайно я забравя там? Какво ще пречи на родата да си я кара с чуждите номера и да обяснява на полицайте че съм там за малко... Извинявам се ако е тъп въпроса но ми е интересно....
            0-

            Коментар


            • От: Стари автомобили на служба

              Ако това "86" в "ник-а" ти е годината на раждане - въпросът ти е съвсем смислен ...защото не знаеш какво значи: "невъзвращенец".
              Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

              Коментар


              • От: Стари автомобили на служба

                Първоначално публикуван от badboy86 Преглед на мнение
                Колеги винаги ми е било бая интересно с тия забрани за внос.... било в Куба или на друго място. Как се процедира ако примерно си доида от Америка в Куба да навестя братчеда като турист, като пътем си внеса с ферибота или кораба някой таралясник да ме вози през отпуската. Та карам си кошницата две седмици и после си замина като случайно я забравя там? Какво ще пречи на родата да си я кара с чуждите номера и да обяснява на полицайте че съм там за малко... Извинявам се ако е тъп въпроса но ми е интересно....
                Извършваш митническо нарушение и колата подлежи на конфискация от държавата. Влизаш с нея, ако изобщо те пуснат, ти я записват в паШапорта и не те пускат да излезеш от страната, ако не си колата. Ако излезеш нелегално без нея, ти лепват задочна присъда и т.н. Колата във всички случаи става държавна и ще се вози някой отговорен другар-революционер на нея.
                "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                Коментар


                • От: Стари автомобили на служба

                  Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                  Колкото нас ни заляха? Първо бяха акцизите, като ги махнаха заради пусти еврогейове, остана ДДС-то + 10 % мито + поне 200 % надценка на "дилъра", бил той марков, горублянски или дупнишки.
                  Първата западна кола която купих на времето в Германия беше Голф 1 за цели 100 Дойче Марки . Не помня колко беше митото тук ама не беше много .
                  Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                  Коментар


                  • От: Стари автомобили на служба

                    Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                    Първата западна кола която купих на времето в Германия беше Голф 1 за цели 100 Дойче Марки . Не помня колко беше митото тук ама не беше много .

                    Е те преди да се отворят немците имаше и напълно безплатни коли, просто утилизирането им беше по-скъпо.
                    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                    Коментар


                    • От: Стари автомобили на служба

                      Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                      Е те преди да се отворят немците имаше и напълно безплатни коли, просто утилизирането им беше по-скъпо.
                      Мда. Но сега ги налазиха всякакви скрападжиЙ от Източна Ойропа, негри и араби и познайте дали и за 1000 ойро можеш да си купиш кола от морга дори.
                      "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                      Коментар


                      • От: Стари автомобили на служба

                        Още тогава сърби и клети украинци.И не само там.
                        А тези простотии се правят от името на всички ни.
                        Даника
                        Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                        Коментар


                        • От: Стари автомобили на служба

                          Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
                          Още тогава сърби и клети украинци.И не само там.
                          Т.нар."нов внос от Италия" дълги години беше на коли от т.нар. "demolizione" - морги за разкомплектоване, около 500 хил. лири (~ 500 DM ) излизаше с автовоза до Клета Майка една "много запазена, карана само от бабичка в неделя до църквата и т.н." (туй след съответното напудряне в Горубляне или в Дупница) кола. Но-о-о-о-о гадни негри налазили и взимали направо без да гледат и без да се пазарят, ми се жалваше един "мастит джамбазин".
                          "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                          Коментар


                          • От: Стари автомобили на служба

                            Първоначално публикуван от centurio Преглед на мнение
                            Интересна машина... Наистина е любопитно да се види каква е била концепцията на службите за сигурност на Нейно Величество в онези години....... Ясно личи, обаче прословутата английска консервативност-забележете, колко семпло е оборудван пътническия салон! Все пак, нали, това са пари на данъкоплатците... На мен лично, от вътре, много ми напомня на ''Чавдар 11 М 4''
                            Любопитно ми е дали се е движел с кола пред него, която да тръби през високоговорител: "Пропусни колоната, че идва 17-тонен чук, движещ се със 130км/ч !"
                            Липсата на лукс гарантирано не е от умиление към "парите на данъкоплатците", а в следствие на пуританската душевност.
                            Колкото до концепцията на службите, опасността от бомбене си беше повсеместна дори в първите години на 21 век. Военослужещите имаха зачислени огледала на разтегателна дръжка с които да проверяват за ИВУ под личния си автомобил преди всяко качване.

                            Ако тракторите се броят за автомобил, ето един Дейвид Браун от 1953г, тегли бразди през 2016 :
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1.jpg
Прегледи:1
Размер:329.8 КБ
ID:5736383

                            Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                            Мда. Но сега ги налазиха всякакви скрападжиЙ от Източна Ойропа, негри и араби и познайте дали и за 1000 ойро можеш да си купиш кола от морга дори.
                            Тука може :
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:post-9282-0-57668100-1473764305.jpg
Прегледи:1
Размер:167.4 КБ
ID:5736387 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:post-9282-0-98851000-1473764401.jpg
Прегледи:1
Размер:65.7 КБ
ID:5736388
                            ровер 1995г, 130хил км, технопреглед до 2017г, цена 300 лири ( в мобилето гледам че струват 4 пъти повече )

                            Има и безплатни
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:fucking-keep-it.jpg
Прегледи:1
Размер:64.8 КБ
ID:5736389
                            Последно редактирано от Asteri; 06-12-16, 22:11. Причина: ровер

                            Коментар


                            • От: Стари автомобили на служба

                              Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                              Първата западна кола която купих на времето в Германия беше Голф 1 за цели 100 Дойче Марки . Не помня колко беше митото тук ама не беше много .
                              Помниш ли колко много почти чисто нови ИФА се докараха от Обединена Германия през 1990 г?
                              Мой комшия за 1000 марки навремето си докара военна ИФА от бившото вече ГДР, с ремарке и 2 гумирани брезента на 20 000 км , резервни гуми чисто нови, комплект инструменти, въжета, абе изобщо всичко. Беше някакъв търг от военните.
                              Имаше и Баркаси за по 100-тина марки, пак военни. Да не говорим за грамадното количество чисто нови резервни части, консумативи, гуми и кво ли не буквално за стотинки!
                              Ако ще нафтата и без пари да я направят, пак че краднем!
                              Само DIESEL !!!

                              Мечтата на всеки леопард е да има гащи от курвенска кожа.

                              Коментар


                              • От: Стари автомобили на служба

                                По това време, на военните търгове тук, беше съвсем същото.
                                Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 68 потребители онлайн. 2 потребители и 66 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X