Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Стари автомобили на служба

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Стари автомобили на служба

    Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
    Гагич , баце ! Бъзиках се до сега , ама май ше излезеш прав накрая

    Скивай к`во ста`а тука - Громиме Империалистите с Уазките !
    Той и ''политиката'' (ЗКПЧ-то), на времето ги даваше такива... А, бре около хубава дата се сещаме за ония години. Като се замисля, щеше да бъде много смешно, ако не беше толкова тъжно!

    Коментар


    • От: Стари автомобили на служба

      Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
      Ама що никъде не видях "на служба" полския "Стар" ?!
      При нас бяха Стар 660 основно автоработилници . Ако помниш след поликлиниката под Плиска имаше база на ОСО където се караха курсове за любители шофьори . Там от страни някъде до към 1993 - 94 кротко си гниеше един такъв Стар . Бяха му свалили оборудването от работилницата за сервиза на ОСОто а камиона го бяха зарязали от страни . После вероятно отиде на скрап . Съдейки по снимките поляците още ги експлоатират . Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1374230559_star_660-based_staff_v.jpg
Прегледи:1
Размер:51.2 КБ
ID:5734390Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1351776.jpg
Прегледи:1
Размер:499.1 КБ
ID:5734389
      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

      Коментар


      • От: Стари автомобили на служба

        Първоначално публикуван от Rachido4x4 Преглед на мнение
        Тя схемата тогава - си беше ясна - пушечно месо за десет минути .Доколкото да се случи:
        - След това - отзад се отваря една вратичка и един руснак излиза и казва :
        "Аз ще карам"
        И толкова .
        Брояха ни колко сме по запалените цигари . По излезлите машини . По време на пребиваване в открита местност и т.н.

        Ми те и тия дет не пушеха идеха при нас , акумулаторите на 90% бяха скапани , в открита местност - всички си знаеха кой къде трябва да се скатае .
        Цялата логистика беше да се отчете мероприятие .
        И това в трета армия .

        Не за парите - за некадърността на офицерите закриха всичко .
        Тунеядство и безхаберие - това беше .
        Номера беше да вземеш една шапка пари и да не правиш нищо - с това се хвалеха.
        И пенсия на 45 години - пей сърце.
        Веднага си личи, че колегата не е служил в ДНА-то в града, лафката или библиотеката в поделението! Той го знае, аз също го знам. И това е достатъчно! За останалите не е задължително...
        Службата в ''триъгълник''-а за която пиша, има много малко общо с това в другите поделения на БНА... Тази държава, цял живот, само за простотиите от казармата не може да ни се издължи! Но, въпреки това сме горди, че сме и служили! Е, какво да се прави?!? Каквото сме дали-дали сме го... Каквото са ни взели-взели са го... Миналото си е там, макар и погребано... И лошото е, че дори и след толкова години, още не ми е смешно... И, вероятно няма да ми бъде никога! Но, това е за друга тема...
        Последно редактирано от centurio; 11-11-16, 05:54.

        Коментар


        • От: Стари автомобили на служба

          Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
          При нас бяха Стар 660 основно автоработилници . Ако помниш след поликлиниката под Плиска имаше база на ОСО където се караха курсове за любители шофьори . Там от страни някъде до към 1993 - 94 кротко си гниеше един такъв Стар . Бяха му свалили оборудването от работилницата за сервиза на ОСОто а камиона го бяха зарязали от страни . После вероятно отиде на скрап . Съдейки по снимките поляците още ги експлоатират . [ATTACH=CONFIG]890390[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]890389[/ATTACH]

          И аз имам малко спомени от такъв автомобил . Баща ми ползваше такъв в локомотивното дето на Горна Оряховица за подвижна работилница за ремонт на локомотиви . Работилницата беше в пъти по- добре и качествено оборудвана от това което видях в БНА .
          По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

          Коментар


          • От: Стари автомобили на служба

            Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение

            ПП
            А, ей го:
            [ATTACH=CONFIG]890385[/ATTACH]
            Снощи сме писали по едно и също време, ама сега не мога да ти видя снимката, па съм любопитен?

            Коментар


            • От: Стари автомобили на служба

              Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

              Коментар


              • От: Стари автомобили на служба

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMGP1353 R w3.jpg
Прегледи:1
Размер:118.5 КБ
ID:5734405
                Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                Коментар


                • От: Стари автомобили на служба

                  Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                  ....При нас бяха Стар 660 основно автоработилници . Ако помниш след поликлиниката под Плиска имаше база на ОСО където се караха курсове за любители шофьори . Там от страни някъде до към 1993 - 94 кротко си гниеше един такъв Стар ....
                  Аз ОСО-то го помня . Жената на времето там карА курс за любител. Ама беше в по- старо време . Иначе освен фургони си имаше и бордови Стар-ове . Май около 3т. някъде им беше товароносимостта .
                  Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                  Коментар


                  • От: Стари автомобили на служба

                    Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                    Аз ОСО-то го помня . Жената на времето там карА курс за любител. Ама беше в по- старо време .
                    Хъм, и ти ли си от махалата?
                    0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                    Коментар


                    • От: Стари автомобили на служба

                      Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
                      Gagic, докога ще се/ни измъчваш с тази дълбока травма, нанесена ти в нежната ти младежка душица от прословутия Тато?????? защо не потърсиш специализирана помощ, медицината доста напредна оттогава!
                      Остави го човека.Той си мисли че като говори(пише) на такъв измислен от него жаргон е много оригинален.А за избора на теми в които да го прави, изобщо няма смисъл да говорим. В една много стара и дебела книга има едно много точно изречение точно по този въпрос!
                      Иво (таксито) Андреев
                      0988 91 80 50
                      Каджива Елефант 750 Лъки Експлорър 89-та

                      Коментар


                      • От: Стари автомобили на служба

                        Чавдари в ДАП Елена през 60те години.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1882926_0.jpg
Прегледи:1
Размер:25.3 КБ
ID:5734414
                        ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
                        Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

                        Коментар


                        • От: Стари автомобили на служба

                          Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                          Аз ОСО-то го помня . Жената на времето там карА курс за любител. Ама беше в по- старо време . Иначе освен фургони си имаше и бордови Стар-ове . Май около 3т. някъде им беше товароносимостта .
                          Седеше си стара от ляво на ОСОто в пряката до вратата на сервиза . Монтьора на ОСОто там Кольо кожата ми беше приятел . Имаше и фекалки в началото на демокрацията един познат от квартала купи такава и работеше с нея в района на Окол и Щъркелово гнездо .
                          Първоначално публикуван от alexalex69 Преглед на мнение
                          И аз имам малко спомени от такъв автомобил . Баща ми ползваше такъв в локомотивното дето на Горна Оряховица за подвижна работилница за ремонт на локомотиви . Работилницата беше в пъти по- добре и качествено оборудвана от това което видях в БНА .
                          Чак пък по добре . Имаше едно стругче от класа на ТОЗ МН 80 ; една настолна бормашина и един тезгях с 2 менгемета . Стандартното за всички авто работилници . Допълнително всеки си оборудваше работилницата с каквото му е необходимо .
                          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                          Коментар


                          • От: Стари автомобили на служба

                            Чавдар в София през 70те години.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:13423936_10153754559218036_2106513336555079314_n.jpg
Прегледи:1
Размер:29.2 КБ
ID:5734524
                            ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
                            Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

                            Коментар


                            • От: Стари автомобили на служба

                              Колеги, спомняте ли си едно време имаше подвижни книжарници на автобус ''Чавдар''? Поне аз ги помня от времето, когато бях ученик, като дете... Дали някой не разполага със снимка?
                              П.П. Gagic, извинявай, брат... Ама ми спомен от детството и бих искал да ги видя, ако е възможно отново...

                              Коментар


                              • От: Стари автомобили на служба

                                Имаше не само книжарници а и лекарски кабинети ; бакалии и какво ли още не .
                                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 12 потребители онлайн. 0 потребители и 12 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X