Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Стари автомобили на служба

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Стари автомобили на служба

    Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
    Ммммдаммм...

    Последно има ли начин да разберем чавдари ли са или нечавдари без да се караме ?
    Е не се караме и са си Чавдари. Просто нашият приятел Гагич няма как да падне на гърба си, но при нас - момчетата от 67 - това е често срещано качество.
    Всичко което излиза от портала на завода и няма емблемата на Шкода /а за това трябва да има "добро" от притежателя на марката/ си се казва или на името на завода или си има собствено присвоено име. Както съм споменавал и преди, 83-4 година карах практика в нашия ДАП. Тогава масово навлизаха новите модели, но на мен пък винаги са ми били интересни и старите машини. А на по-възрастните шофьори им беше приятно явно, та разказваха. Та от някой съм чувал, че е карал рейс с нова каросерия върху стара рама, например. М-80 отдавна бяха заминали по ТКЗС-та и предприятия, бяха останали само няколко Шкоди, но старите шофьори си казваха по навик на 11м3 - Шкода, може би и от уважение към тези стара световна марка. Е да де, ама отпред си пишеше Чавдар. Всъщност последния такъв като от снимката на Драго, работеше в нашето ДЗС чак до началото на 21 век.
    А Чавдар не е партизан, ами страшен хайдутин и вехта вайвода.
    И когато си говорим за нашия завод, все се сещам за финската фирма Сису. Богата история и голям асортимент марки и модели, някои - уникални. Много пъти спасявана през годините от държавата /тяхната/ и от съветския/руския пазар. Мисля последно рами, мостове и някои надстройки са си техни, другото - според зависи. Е да де, ама ония са студени скандинавци, а па ние сме с гореща кръв и можем силно да любим и мразим.

    Коментар


    • От: Стари автомобили на служба

      Вижте, колеги... Според моето собствено мнение с което, пак казвам не обвързвам никого, темата и това какво включва се определя от този който я е създал. Що се отнася до него, той може да не е прав във формулировката, но в крайна сметка, това си е неговото мнение и неговата гледна точка. А, погледнато от този ракурс, щом сме тук в неговата тема се явяваме негови гости. Е, аз съм свикнал да уважавам домакините си...
      А, относно контрапункта, който споменах по-нагоре, ще си позволя да поясня: това е музикален термин показващ отношението между два или повече музикални регистъра, независими, като контури и ритъм, но хармонично свързани помежду си (полифония). Това е академичното обяснение за така ''модерните'' в последно време полифонични мелодии. Същото е и тук във форума-наличието на колкото може повече и различни мнения не опорочава, а напротив, обогатява общото съдържание в неговата цялост. Така,че всички са ''добре дошли'' и нека не се караме, кой крив, кой прав... Важно е наличието на мнение, самото му излагане движи темата напред и я развива, провокирайки излагане на друго ''незвисимо, като контури и ритъм'' (цитирам от определението за полифония) за да се получи в комулация нещо уникално.

      Коментар


      • От: Стари автомобили на служба

        Е, на видяхте ли сега, какво стана... Ми се объркаха регистрите за шрифта и виждате, как излезе по-горе... Ама, четете, щото най-важното е със ситните букви, като в банковите договори за кредит!

        Коментар


        • От: Стари автомобили на служба

          Първоначално публикуван от jordanov sv Преглед на мнение
          ...М-80 отдавна бяха заминали по ТКЗС-та и предприятия, бяха останали само няколко Шкоди, но старите шофьори си казваха по навик на 11м3 - Шкода...
          Та то 11м3 си е Шкода точно толкова, колкото и М 80.
          Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

          Коментар


          • От: Стари автомобили на служба

            Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
            Гуми даже - не Вида, а в целия соц. не удурдисаха, слагаха Пирели.
            В късния соц слагаха Таурус,хУнгарски
            Виден столичен ихтиолог

            Коментар


            • От: Стари автомобили на служба

              С Чавдар на сватба през 70те години.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20160911_140826.jpg
Прегледи:1
Размер:110.1 КБ
ID:5733275
              ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
              Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

              Коментар


              • От: Стари автомобили на служба

                Драго , ти ли си това ?
                На нас клиренс ни трябва , не скорост

                Коментар


                • От: Стари автомобили на служба

                  Първоначално публикуван от aldr Преглед на мнение
                  Драго , ти ли си това ?
                  Да аз съм.
                  ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
                  Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

                  Коментар


                  • От: Стари автомобили на служба

                    Първоначално публикуван от dragomir_68 Преглед на мнение
                    Да аз съм.
                    И караш автобуса със сватбарите, нали?
                    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                    Коментар


                    • От: Стари автомобили на служба

                      Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                      И караш автобуса със сватбарите, нали?
                      На тези години карах Москвич 434.
                      ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
                      Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

                      Коментар


                      • От: Стари автомобили на служба

                        Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                        Та то 11м3 си е Шкода точно толкова, колкото и М 80.
                        Съгласен съм с тебе, но вече е и малко Кесбьорер

                        Коментар


                        • От: Стари автомобили на служба

                          Някъде по назад в темата имаше двата прототипа построени точно от Кесбьорер .
                          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                          Коментар


                          • От: Стари автомобили на служба

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:7-1-@-Chavdar 11 G 10-1969-prototyp-.jpg
Прегледи:1
Размер:207.0 КБ
ID:5734064Натиснете снимката за да я уголемите

Име:10-0-1-0-@-Chavdar 11 M 10-1969-prototyp-.jpg
Прегледи:1
Размер:209.3 КБ
ID:5734065Ето ги прототипите: 11 Г 10 и 11 М 10, още с цол-овите номера...
                            Последно редактирано от centurio; 06-11-16, 22:40.

                            Коментар


                            • От: Стари автомобили на служба

                              Чавдар в София през 70те години.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:tn_20150828_14055119e4b.jpg
Прегледи:1
Размер:166.9 КБ
ID:5734082
                              ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
                              Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

                              Коментар


                              • От: Стари автомобили на служба

                                Първоначално публикуван от jordanov sv Преглед на мнение
                                Съгласен съм с тебе, но вече е и малко Кесбьорер
                                Това, което е Шкода по М 80, е точно същото по 11м3. Малкото Касбьорер е на мястото на други неща.
                                Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 5 потребители онлайн. 0 потребители и 5 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X