Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Стари автомобили на служба

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Стари автомобили на служба

    Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
    И имат система към карбуратора, която подава и отнема газ, за да се поддържат определените обороти за получаване на променлив ток с честота като в мрежата. Поне в Зиловете с работилници във фургона е така.
    Нашите всичките бяха отпред с лебедка . Генератора отзад АБ 4 два цилиндъра от Запорожец .
    Последно редактирано от sek.1; 31-10-16, 06:21.
    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

    Коментар


    • От: Стари автомобили на служба

      Първоначално публикуван от centurio Преглед на мнение
      Ето, такава значка на 200 000-хилядник. На нея е изобразен ''ЗиЛ 150''. Спомням си като дете, че на вратите на автомобила имаше надпис 100 000 или 200 000 и ред петолъчки отдолу. Жалко, че не разполагам със снимка...
      ЗиЛ /ЗиС?/ 151 съм виждал в нашта казарма, отдалеко, разбира се. ЗиС 150 на село го помня, някъде до средата на 70те години. Отпред си беше ЗиС със сигурност. Имаше и два ЗиЛ 164
      с табели "Вози хора!", на които съм се возил и аз многократно. Бракуваха ги в първата половина на 80те. Единия го караше далечен роднина, после премина на автобус. На другия шофьорът се пенсионира на Чавдарче 4х4 и си е жив и здрав още. Трябва да го видя за някоя снимка дали ще извади отнякъде...
      А иначе почти до края на ХХ век в нашето Топливо работеше такава цистерна на 164. Говорил съм с шофьора, първата му регистрация е била 66 година като военен, но кога е произведен - не знаеше. Това го помня добре, щото аз съм 67

      Коментар


      • От: Стари автомобили на служба

        Благодаря за информацията, колеги! А, пък аз се чудех защо камиона е толкова ''оцъклен''...

        Коментар


        • От: Стари автомобили на служба

          В нашето АПКа ЗиЛ 164 бензиновоз го бракуваха през 1989 година. Ето един в Тетевен, сниман от колегата Пламен.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:14517450_1083805625066682_6331068454527591561_n.jpg
Прегледи:1
Размер:54.2 КБ
ID:5732852
          ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
          Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

          Коментар


          • От: Стари автомобили на служба

            Първоначално публикуван от jordanov sv Преглед на мнение
            ЗиЛ /ЗиС?/ 151 съм виждал в нашта казарма, отдалеко, разбира се. ЗиС 150 на село го помня, някъде до средата на 70те години. Отпред си беше ЗиС със сигурност. Имаше и два ЗиЛ 164
            с табели "Вози хора!", на които съм се возил и аз многократно. Бракуваха ги в първата половина на 80те. Единия го караше далечен роднина, после премина на автобус. На другия шофьорът се пенсионира на Чавдарче 4х4 и си е жив и здрав още. Трябва да го видя за някоя снимка дали ще извади отнякъде...
            А иначе почти до края на ХХ век в нашето Топливо работеше такава цистерна на 164. Говорил съм с шофьора, първата му регистрация е била 66 година като военен, но кога е произведен - не знаеше. Това го помня добре, щото аз съм 67
            На ЗиЛ 151 му викаха стоножката заради многото гуми . Задните два моста бяха с по две гуми размер 8.25 общо 8 гуми на задните мостове . Имахме няколко такива на консервация и в чудо се виждахме докато напомпаме толкова гуми .
            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

            Коментар


            • От: Стари автомобили на служба

              Е то щото като Студебейкър Па като не са му и измислили още системата за регулиране на налягането...

              Коментар


              • От: Стари автомобили на служба

                Тая система е най малкия проблем защото никога не работи при ЗиЛ 157 . Просто концепцията за гумите с ниско налягане се разви значително по късно .
                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                Коментар


                • От: Стари автомобили на служба

                  Е чак пък по-късно
                  http://www.ngpedia.ru/id603987p1.html
                  И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                  Коментар


                  • От: Стари автомобили на служба

                    Една уникална снимка от колегата Пламен Златарев. Варшава такси в ДАП-Тетевен 70те години.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:14956652_1100358566749119_8550777759943218713_n.jpg
Прегледи:1
Размер:101.5 КБ
ID:5732977
                    Последно редактирано от dragomir_68; 01-11-16, 21:51.
                    ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
                    Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

                    Коментар


                    • От: Стари автомобили на служба

                      Готина снимка,Варшавата е със писан на ръка номер,на времето ми писаха акт за такъв.А бензинджийката...
                      Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                      Коментар


                      • От: Стари автомобили на служба

                        Това е бензиностанцията на ДАП-Тетевен.Баща ми работеше известно време на нея.

                        Коментар


                        • От: Стари автомобили на служба

                          Първоначално публикуван от valsodar_rn Преглед на мнение
                          Това е бензиностанцията на ДАП-Тетевен.Баща ми работеше известно време на нея.
                          Да точно от ДАПа в Тетевен е снимката.
                          ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
                          Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

                          Коментар


                          • От: Стари автомобили на служба

                            Фото-шоп, не много удачен... Шрифтът на номера, таксиметровите шахматни маркировки и сигналната обозначителна табелка не са по тогавашния БДС, да не говорим за ''заето''-то на предното стъкло. Иначе се е получило отлично, но в никакъв случай автентично. Сигурно, колегата е положил доста труд, но да ме прощава имам чувството, че гледам филм от новото българско кино, само че ситуиран в онези години. Точно заради такъв един филм, ''Откраднати очи'', реших да възстановя стар милиционерски автомобил, т.е. автентична реплика... Погледнете го, да разберете за какво иде реч! То не бяха ''гъзоръко'' изработени регистрационни табели и други неща, да не говорим, че цветографическата схема на милиционерските автомобили беше тотално ''оклепана''... А, това време не беше толкова отдавна, хората още отчетливо си спомнят тези неща. Явно, не им се е занимавало много, пък и що да се трошат грешни пари... Важен е сюжетът, а останалото ще свърши фантазията на зрителите... За съвременниците на събитията да, но за младото поколение, което гледа сега тези неща и си изгражда представата за тях на тази база? Иначе, снимката е толкова добра, че едва по околния пейзаж разбрах, че е обработвана. В първия момент си помислих, че е от новите във ''винтидж стайл''... Лично, аз бих предочел обикновената снимка с оглед автентичност.

                            Коментар


                            • От: Стари автомобили на служба

                              Тази Варшава и Москвича са със същите знаци Такси.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:11079490_1030471306982238_3839288218662393417_o.jpg
Прегледи:2
Размер:134.4 КБ
ID:5732986
                              ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
                              Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

                              Коментар


                              • От: Стари автомобили на служба

                                Понеже навремето много се мотаех по автогарата и дапа на Тетевен като дете та там си имаше бояджийна и шаблони всякакви.Кеф ти на квадратчета кеф ти на емблеми и тн.Правеше ги художник който работеше към дапа.А за таксиджията и бензинджийката ще питам баща ми дали са истински.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 4 потребители онлайн. 0 потребители и 4 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X