Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Стари автомобили на служба

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Стари автомобили на служба

    Ми те се водеха като в казармата - волнонаемни и съответно си трябваше подходящото минало. Едно време, когато "частник" беше повече от мръсна дума, в махалата имаше само двама братя, които плетяха оградни мрежи и познай какво - бяха синове на партийния секретар на махленската ППО.
    Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
    Из "Златния телец"

    Коментар


    • От: Стари автомобили на служба

      Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
      Ми те се водеха като в казармата - волнонаемни и съответно си трябваше подходящото минало. Едно време, когато "частник" беше повече от мръсна дума, в махалата имаше само двама братя, които плетяха оградни мрежи и познай какво - бяха синове на партийния секретар на махленската ППО.
      В софийския КАТ винаги са били сержанти и офицери . Имах един приятел на каналите беше майор . Работата явно е доволно гадна щото и той и бащата на един приятел който също доста години беше изкарал там умряха от рак .
      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

      Коментар


      • От: Стари автомобили на служба

        Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
        Волгата е да кажем в лукс класа . Там нещата са доста по различни . С цена около 11 - 12 000 лева по онова време . Фиат 124 и ВАЗ 2101 са в средния клас .
        Всъщност Фиат предлагал ли се е на нашия пазар?
        Италианския 124, за Полски Фиат и то 125 знам. То тогава бяха вноски, чакане и така. Нали през 70 та излиза 2101 което е същото като 124 с друг двигател и задни барабанни спирачки ( и други дребни ), но за Фиат 124 не знам да се е предлагал!

        Коментар


        • От: Стари автомобили на служба

          Предлагаше се Полски Фиат 125 и 126.
          ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
          Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

          Коментар


          • От: Стари автомобили на служба

            Волга 21.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1882926_2.jpg
Прегледи:1
Размер:27.4 КБ
ID:5723697
            ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
            Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

            Коментар


            • От: Стари автомобили на служба

              Първоначално публикуван от Pancho77 Преглед на мнение
              Всъщност Фиат предлагал ли се е на нашия пазар?
              Да - и не само. И далеч не само моделите, прототипи на произвежданите в СИВ. В края на '60-те и началото на '70-те, в Кореком (тогава още в рамките на Тексим), се продаваха не само Фиат - Фолксваген, Волво, Опел, Форд, Пежо, Рено. Та и Мерцедес.
              Цени - като за гастарбайтерите в Либия (и подобни).
              Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

              Коментар


              • От: Стари автомобили на служба

                Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                В софийския КАТ винаги са били сержанти и офицери . Имах един приятел на каналите беше майор . ....
                Ми не е верно, но не ми се спори на живот и смърт!

                П.П. По смътни, почти детски спомени, в началото на 70-те имаше повече нови западни автомобили по улиците, отколкото в края на 80-те, точно преди "нежната революция". За забелязване е, че и тогава Фиат не беше на почит като марка. Понеже половин Африка беше с френско наследство, а нашите гастарбайтери бяха най-вече в Алжир, Тунис и Мароко, преобладаваха френските марки и отчасти германските и то Опел.
                Последно редактирано от коко келеша; 23-08-16, 03:04.
                Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                Из "Златния телец"

                Коментар


                • От: Стари автомобили на служба

                  Първоначално публикуван от Pancho77 Преглед на мнение
                  Всъщност Фиат предлагал ли се е на нашия пазар?
                  Италианския 124, за Полски Фиат и то 125 знам. То тогава бяха вноски, чакане и така. Нали през 70 та излиза 2101 което е същото като 124 с друг двигател и задни барабанни спирачки ( и други дребни ), но за Фиат 124 не знам да се е предлагал!
                  В Кореком се предлагаше всичко естествено за долари което го правеше недостъпно за поне 95% от българския народ . То и там нещата бяха малко сложни . Единя ми дядо се прибира през 1971 година от Египет където няколко години е бил главен инженер по монтажа на турбините в Асуан . Естествено като всеки нормален човек който с много труд през целия си живот си е изкарвал хляба решава да смени москвича 407 с нещо по ново . Отива в Кореком и си харесва Мерцедес 115 220 дизел . Тогава проблемите с поддръжката си бяха реални дори и за руските автомобили и човека пита аджеба къде има в София сервиз за марката . Отговарят му никъде . Купуваш колата на практика без гаранционно и следгаранционно обслужване и си трошиш главата . Едно масло като се наложи и него от Кореком . Помислил няколко дена и купил Волга ГАЗ 24 която току що била излязла като модел през 1971 година защото за нея тогава имало всичко като части и поддръжка .
                  Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                  Коментар


                  • От: Стари автомобили на служба

                    Е аз още помня кашоните с части за ПЕЖО 404 сьбирани от дядо ми,всичко си имаше човека за колата пьк тя яко добиче излезе,говорим за годините мммммм 76та примерно.Другия му е било по-лесно,че е летял и части за Опек Капитен си е купувал директно,че и на бащата за Опелчето е влачил.
                    TOYOTA SEQUOIA ‘11
                    W140 S420 '99

                    Коментар


                    • От: Стари автомобили на служба

                      Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                      Е аз още помня кашоните с части за ПЕЖО 404 сьбирани от дядо ми,всичко си имаше човека за колата пьк тя яко добиче излезе,говорим за годините мммммм 76та примерно.Другия му е било по-лесно,че е летял и части за Опек Капитен си е купувал директно,че и на бащата за Опелчето е влачил.
                      На баба ми (лека и пръст) единя брат беше международен шофьор от основаването на СО МАТ . Той имаше Опел Адмирал и като го продаде през осемдест и някоя го продаде с поне още 1 на части Като го продаде жена му казваше че разбрала че къщата им в Самоков имала и мазе
                      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                      Коментар


                      • От: Стари автомобили на служба

                        Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                        В Кореком се предлагаше всичко естествено за долари.
                        Това не е точно така. Или така е, но именно и единствено през въпросното време - края на '60-те, началото на '70-те. После вече и в Кореком, се продаваше само СИВ-ска продукция (но все така за долари - има си хас). Единствени проблясъци бяха епизодичните доставки на Рено 5 през средата на '80-те и Рено 9, непосредствено преди колапса на системата.
                        Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                        Коментар


                        • От: Стари автомобили на служба

                          Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                          В Кореком се предлагаше всичко естествено за долари...
                          Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                          Това не е точно така. Или така е, но именно и единствено през въпросното време - края на '60-те, началото на '70-те. После вече и в Кореком, се продаваше само СИВ-ска продукция (но все така за долари - има си хас). Единствени проблясъци бяха епизодичните доставки на Рено 5 през средата на '80-те и Рено 9, непосредствено преди колапса на системата.
                          Давче, не си прав, защото си седнал, ще знаеш.
                          1981г. баща ми след 2,5 години работа в Прага, купи от Корекома в Бяла, Русенско Лада1500 с преводни рубли.
                          Казваше, че имало Пежо и Вагени за пари,
                          ама с рубли само Московци, Шкода, Полонез и Ладите.
                          Ясен: ”в Наречен си лекувам нервите от форумното модериране...”

                          Коментар


                          • От: Стари автомобили на служба

                            Е, нямам претенции да съм изредил всичките "проблясъци".
                            Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                            Коментар


                            • От: Стари автомобили на служба

                              Волга 24 от Мототехника.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:13346710_710150312465963_831518856732499068_n.jpg
Прегледи:1
Размер:49.0 КБ
ID:5723837
                              ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
                              Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

                              Коментар


                              • От: Стари автомобили на служба

                                А номера дипломатически?
                                Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                                Из "Златния телец"

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X