Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Реставрация и поддръжка на запазен Range Rover Classic V8 3.9 91-ва година, внесен от САЩ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Реставрация и поддръжка на запазен Range Rover Classic V8 3.9 91-ва година, внесен от САЩ

    Здравейте, вече съм щастлив собственик на добре поддръжан и относително запазен Range Rover Classic V8 3.9 91-ва година, който е бил внесен от САЩ и каран над 10 години в България.
    Моделът е автоматик с оригинални бъмпери и оригинална боя Alpine White, точно като автомобилите участвали в Great Divide Expedition - https://cutt.ly/yktlWII

    Първоначално планирах само да сложа газова уредба на автомобила и да го ползвам за да качвам родителите си до семейната ни къща в Балкана, до която стига нещо подобно на път, но след като го карах за кратко и проучих историята на модела планирам да го реставрирам напълно и поддържам в добро състояние, за да остане като един от примерите за невероятния автомобилен европейски инженеринг през втората половина на 20-ти век

    Моля съветвайте в този проект новака в управлението и поддържането на 4х4 автомобили, защото аз трябва да си призная, че за мен досега автомобилът е бил само нещо, което благополучно ме пренася от точка А до точка Б ...

    На първо време спешно ми трябва сервиз, който поддържа Range Rover Classic, ако няма такъв поне ремонтиращ бензиновия V8 и най-вече газаджия, който да сложи надеждна газова уредба с бутилки на мястото на сегашния бензинов резервоар?

    Предварително благодаря за всяка оказана помощ!



  • #2
    Поздравления за избора.Успех с реставрацията,дано няма фрапантни неща за ремонт.Пък и няма да е лошо ако има и повече снимки.

    Коментар


    • Петкольо
      Петкольо коментира
      Редактиране на коментар
      Да разбира се, публикувах ги в отделен коментар Оставих я в сервиза на приятел за първоначален оглед, след понеделник ще споделя, какво е забелязал ...

  • #3
    Ще следя темата. Браво за идеята !
    Който търси , намира !
    Човекът е човек, когато е на път !

    Коментар


    • Петкольо
      Петкольо коментира
      Редактиране на коментар
      Благодаря, не съм и мислил, че ще се занимавам с реставрация на автомобил

  • #4
    Добър избор. Аз съм от Варна.
    За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

    Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

    Коментар


    • Петкольо
      Петкольо коментира
      Редактиране на коментар
      Автомобилът е от региона на Варна

  • #5
    На първо време кажи от къде си?
    0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

    Коментар


    • Петкольо
      Петкольо коментира
      Редактиране на коментар
      Аз съм от София, но смятам да го ползвам в района на Търново, където ще го държа за постоянно ...

  • #6
    Това са снимки на колата, повече на интереиора и двигателя ...

    Коментар


    • cnc82
      cnc82 коментира
      Редактиране на коментар
      Грешка.......

  • #7
    Първоначално публикуван от Петкольо Преглед на мнение
    Това са снимки на колата, повече на интереиора и двигателя ...
    Изглежда перфектно ! Как е от към работа на мотора и ръжда ?
    Който търси , намира !
    Човекът е човек, когато е на път !

    Коментар


    • Петкольо
      Петкольо коментира
      Редактиране на коментар
      Доколкото мога да преценя двигателят си работи добре, но аз подобно чудо като V8 не съм карал досега Трансмисията определено "дропи", особено на задна, а по ходовата част има проблеми, защото над 100 воланът започва силно да вибрира ... Ръждата за 30 годишна кола ми се струва нормална, но все пак говорим за автомобил с рама, тоест ако има ръжда отвътре по калниците едва ли е сериозен проблем ...

    • Петкольо
      Петкольо коментира
      Редактиране на коментар
      А да, педалите и на спирачката и на газта са "твърди", но всичко това са поправими проблеми, поне на база на досегашният ми опит. За мен е най-важно да намеря човек с опит да поддържа двигателя и газаджия, който да ми сложи бутилки без да се налага да стоят в багажника! Предполагам, че V8 с инжекцион ще изисква по-специална газова уредба ...

    • cnc82
      cnc82 коментира
      Редактиране на коментар
      То и аз търся газаджия да ми сложи бутилката на мястото на резервоара ( защото нито имам времето , нито условията , нито опита ) но се съмнявам да намеря..
      А за това , че автомобила „дропи„ ( не знам значението точно на думата ) над 100 км , провери гумите или ги смени ако са стари и след това реглаж .

  • #8
    Добре изглежда. За какви реставрации става тука дума не знам. Даже салонът е удивително запазен. Такова 4х4 обикновено е дроб вътре, защото са го юркали по нивите, карали са го ловджии и т.н.
    Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

    Коментар


    • #9
      Честито !!!
      Класик ми беше една мечта от която се отказах преди 10-а години.
      В много добро състояние е , браво !!!
      Ще следя с интерес
      Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
      За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

      A1+

      Коментар

      Активност за темата

      Свий

      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

      Зареждам...
      X