Обява

Свий
Няма добавени обяви.

регистрация ретро автомобил?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: регистрация ретро автомобил?

    ами аз съм си намерил друга кола и си мислих да започвам едни еквилибристики с прехвърляне на всичко върху другото шаси и да минавам нея за регистрация но седа взех да се замислям шасито на моята си има регистрация
    имам и едно шаси спряно от движение и нямащо купе само голо шаси и двигател и знам каде е собственика. мислех на това шаси да прехвърлям купето ,ако не стане номера с двигателя ,сега просто ще отида да му кажа да е бракува и да вземе документ за това и след това качвам двигателя от неговото шаси на моята и в кат би трябвало да няма проблеми
    това наистина ще мина да го проверя в КАТ и ако е така имам да те черпя
    п.п. някакъв договор за покупко-продажба може би ще ми трябва че съм купил бракуваната му кола......

    Коментар


    • #17
      До: регистрация ретро автомобил?

      Щом за шасито на твоята си имаш изрядни документи, тази схема е работеща. Бракуваш другата, с талона удостоверяваш, че МПС-то е бракувано и прехвърляш двигателя.
      Провери все пак в КАТ, като изришно подчертаеш, че ще монтираш агрегат от напълно идентичен марка/модел автомобил.
      С "Фармахим" - непобедим
      Дизел - само дънки!

      Коментар


      • #18
        До: регистрация ретро автомобил?

        със сигурност ще проверя и в КАТ как стоят нещата защото последния път като ходих направо ми разбиха фантазиите какви ми ги наговориха се едно никак няма начин да се регистрира тая (бракма)
        а за договорче нещо да кажеш ако знаеш че съм купил бракуваната дали ще трябва да се представи и благодаря като регистрирам черпя

        Коментар


        • #19
          До: регистрация ретро автомобил?

          Първоначално публикуван от joromainata Преглед на мнение
          хах тея направо откачиха така ли се намира двигател за ретро автомобил 59 та година че и с документи бати катаджиите
          няма ли някакъв параграф възтановена класика например???
          не могат ли да напишат номера на двигателя дет можеш да намериш и да е регистрират
          ами ако съм го купил от скраб и имам документ че съм купил 50 кила старо желязо оди се разправяй от де е и къв е номера му и къде му е собственика които е решил 4е тва е скраб и май няма да стане тоя двигател по вашите думи..............моля даите някакви идеи
          за служителите на кат пьлни тапаци масово за 1 излизане да регистрирам и ги намразих от дьното на душата си

          Коментар


          • #20
            До: регистрация ретро автомобил?

            Що не дойдеш да ти там една цяла за 200.

            Коментар


            • #21
              До: регистрация ретро автомобил?

              Ами да разкажа и аз историята си,пък си правете изводите.
              Опела го купих 96та.Не в движение,с блокирал двигател,некаран от 5 години.С него вървеше още един двигател,същия модел.Всичко го прехвърлихме нотариално,включително и втория мотор.За него имаше нотариален договор и с предишния му продавач.Та извлякох го на твърда връзка и го започнах.До КАТ въобще и не помислих да ходя.Започнах работа по малко и така 10 години.Стария блок се оказа зверски спукан и отремонтирах и сложих другия двигател.
              И така преди 2 години най-сетне реших да го регистрирам.
              Проблем се яви единствено от смяната на двигателя.Оказа се че междувременно е влязло в сила изискване да се знае от коя кола е свален.Започна се ходене през ден до КАТ.Без колата само с документите.Разиграване.От компютрите не излезе кола с такъв двигател.Пратиха ме да издиря човека от който е купен мотора от предишните собственици.За щастие го открих.Но се оказа, че и той го е купувал на старо.Ходихме с него да търсим предишния собственик,но се оказа че е починал.И пак обратно.Та стигнах до някакъв от началниците и той накрая каза РЕГИСТРИРАЙТЕ ГО!
              И така.През цялото време бях сигурен ,че нещата ще станат.В края на краищата имах нотариално заверени договори и редовни документи.Не съм се нервил и не съм си и помислял да бутна нещо на някой.
              А...и за технотест.Тия капацитети по каналите,един вика заради смяната трябва да минава,друг вика щом е същия модел не трябва...Накрая се мина без технотест.
              В същото време говорих ,там на място,с човек със същия проблем с двигател, само че с камион ЗИЛ.Така и не искаха да го пуснат.

              Коментар


              • #22
                До: регистрация ретро автомобил?

                е те точно от това се претеснявам да не попадна на някои специалист на канала а това за 14дневния срок ако не го изпълниш какво става някои има ли си идея или е само за пред данъчното маи важи и за кат

                Коментар


                • #23
                  До: регистрация ретро автомобил?

                  Да ти кажа че няма значение ,ще те излъжа
                  В КАТ относно забавянето не стана въпрос,а и колата по документи беше спряна от движение.Да спомена само че беше и с газ,а и за това не стана дума,а като знам само какви проблеми се получават с регистрация на коли с газови...
                  Веднага след регистрацията обаче отидох да я регистрирам в данъчното в съвета.Там малко се пулиха на документите но и там мина.Даже е с катализатор.Но само да отбележа че тогава току що влизаше в сила новия данък,който караш-не караш, данък плащаш.

                  Коментар


                  • #24
                    До: регистрация ретро автомобил?

                    Първоначално публикуван от joromainata Преглед на мнение
                    ами аз съм си намерил друга кола и си мислих да започвам едни еквилибристики с прехвърляне на всичко върху другото шаси и да минавам нея за регистрация но седа взех да се замислям шасито на моята си има регистрация
                    имам и едно шаси спряно от движение и нямащо купе само голо шаси и двигател и знам каде е собственика. мислех на това шаси да прехвърлям купето ,ако не стане номера с двигателя ,сега просто ще отида да му кажа да е бракува и да вземе документ за това и след това качвам двигателя от неговото шаси на моята и в кат би трябвало да няма проблеми
                    това наистина ще мина да го проверя в КАТ и ако е така имам да те черпя
                    п.п. някакъв договор за покупко-продажба може би ще ми трябва че съм купил бракуваната му кола......
                    Колега стига се филмира
                    Намери си читав мотор и му пренабий номерата.Ако ти нямаш условия отиди при някой "специалист" да ти помогне.С този алуминиев блок е елементарна операция.Спести си разни технотестове и други излишни процедури, само това мога да те посъветвам

                    Да не съм голословен, снимка от единия ми гараж

                    DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
                    Skype: pach_bs

                    Коментар


                    • #25
                      До: регистрация ретро автомобил?

                      тя и тази която имам е спряна от движение и е със старите номера белите а като е прехвърлим нотариално веднага трябва да ида в съвета значи да е регистрирам на мое име поне така ми казаха и трябва да проверя как стоят нещата с тея даници.......

                      кой каза че е леко занимание да си имаш ретро автомобил....

                      Коментар


                      • #26
                        До: регистрация ретро автомобил?

                        а колега здравейте снимките съм ги виждал РЕСПЕКТ и за бусчето но кат се знам къв съм ще земат ме хванат искам да си е по закония ред и да не се претеснявам

                        Коментар


                        • #27
                          До: регистрация ретро автомобил?

                          Срока е 14 дни в КАТ и 2 месеца в данъчното.Но като става въпрос за старо возило в някои КАТ ти влизат в положението.

                          Коментар


                          • #28
                            До: регистрация ретро автомобил?

                            мерси за отговорите.само едно мога да кажа -егати и скапаната държава-вместо да ти помогнат и облекчат я с данък или с друго,че си минал през такива мъки и средства докато я стегнеш старата кола,те пак стандартните глупости.

                            Коментар


                            • #29
                              До: регистрация ретро автомобил?

                              за съжаление колега само местоположението ни е европейско........

                              Коментар


                              • #30
                                До: регистрация ретро автомобил?

                                След изтичане на 14 дневният срок в КАТ могат да ти наложат глоба в размер на 50 лв. Можело и да се разминеш, ако не си закъснял с много
                                В местното данъчно наистина е два месеца срокът. В случай, има закъснение минималната глоба е 20 лв, но има "опция" само с предупреждение да се разминеш, но това е само за по-вътрешни
                                Инфото за глобите на двете инстанции са ми дадени от приятели-служители.
                                Скоро проверявах, защото и аз съм поизтървал сроковете

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X