Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Уважаеми колеги, Моля за съвет

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Уважаеми колеги, Моля за съвет

    Абе хора вие това го подкарахте се едно е цирк. Да не мислите , че като колата е запазена , каквато и да била , привеждането им под названието реставрирана ще е лесно , та това са супер много пари , колкото и да е запазена една кола годините си казват своето. Ръждата е най-малкия ти проблем , след това идват главоболията . Поне аз под реставрирана разбирам нещо което да е изпипано до най-малкия детайл , не че имам нещо против ващо "обидинение" там , ама то стана децка работа , туй пък онуй пък . Колегите дадоха достатъчно идеи , избери една и пресметни дали ще можеш да я осъштествиш до край и както трябва , или просто ще си купите някоя бангия и ще я приведете във вид горе-долу да върви и да се возите . Операцийте които ще бъдат извършени по колата не водят до реставрация (щото ми се струва много нашироко го приехте това понятие) а вниманието с което ще се отнесете през целия процес към всеки един детайл....от емблемки и лайсни , до механиката и външния вид...и повярвай това неможе да се получи със малки цифри...

    Коментар


    • #32
      До: Уважаеми колеги, Моля за съвет

      Първоначално публикуван от nachev7 Преглед на мнение
      Абе хора вие това го подкарахте се едно е цирк. Да не мислите , че като колата е запазена , каквато и да била , привеждането им под названието реставрирана ще е лесно , та това са супер много пари , колкото и да е запазена една кола годините си казват своето. Ръждата е най-малкия ти проблем , след това идват главоболията . Поне аз под реставрирана разбирам нещо което да е изпипано до най-малкия детайл , не че имам нещо против ващо "обидинение" там , ама то стана децка работа , туй пък онуй пък . Колегите дадоха достатъчно идеи , избери една и пресметни дали ще можеш да я осъштествиш до край и както трябва , или просто ще си купите някоя бангия и ще я приведете във вид горе-долу да върви и да се возите . Операцийте които ще бъдат извършени по колата не водят до реставрация (щото ми се струва много нашироко го приехте това понятие) а вниманието с което ще се отнесете през целия процес към всеки един детайл....от емблемки и лайсни , до механиката и външния вид...и повярвай това неможе да се получи със малки цифри...
      Ти май се опитваш да уплашиш момчетата...?
      Те ти казват с какви пари и възможности разполагат . Ти като си в час ...... направи си правилните изводи ...
      Момчетата искат да съберат опит ( да са поне нула на нула след края ). Така ще съберат смелост и мерак за нещо по-голямо .
      И опит .
      Ако се окажат с талант и ГОЛЯМО желание за подобна работа - това може да се окаже тяхна професия за цял живот. И има хляб в подобна дейност. По-добре ще е от 500 лв заплата ......но си иска време и работа за достигане на ниво , което да се нарече професионално.
      Ако можеш нещо да ги подкрепиш ( с думи ) - направи го . Ако не ти се иска - реалността е достатъчно трудна .
      Похвално е , че тези момчета искат да творят нещо в свободното си време. ( други техни връстници са по кафенета и дискотеки ).
      Само уважението и смелостта да попитат в този Форум ПРЕДВАРИТЕЛНО стига, за да ги подкрепим .... поне с думи !
      Дано не съм единствения който мисли така ?
      Момчета - започвайте идеята която имате , защото забавянето често се оказва края на една добра идеа ! Примери много ..... Успех !
      И ни дръжте в течение как вървят нещата при вас !

      Коментар


      • #33
        До: Уважаеми колеги, Моля за съвет

        Първоначално публикуван от belov15 Преглед на мнение
        За мен тръпката е да се опитам да съживя някоя почти забравена гробница ала искам да я продам поради една единствена причина-Няма да мога да я ценя така както би я ценил човек като Вас.За мен насладата ще свърши когато я видя лъсната изчистена да мърка на тихички обороти.Просто удоволствието за мен е в самия процес на реставрация ,а има и хора които пък ценят колите и не им се занимава с реставрация и по този начин и двете страни ще сме удовлетворени -Ние щастливи от успеха си а ценителя от придобивката си ,надявам се ,че ме разбирате -иначе съм твърде против погубването на автомобили от такъв клас и тяхното погребване от времето.
        Споделям написаното!Мнах по този път.Но само на едно не се надявай.Не очаквай някой да оцени адекватно в парично отношение свършената от вас работа.Възстановяването на коли наистина е бизнес,но май не и у нас Наблегнете на удоволствието от работата и евентуалния резултат.А както се знае,всяко удоволствие се заплаща,по един или друг начин

        Коментар


        • #34
          До: Уважаеми колеги, Моля за съвет

          Начев, не намерих много смисъл в грубото ти отношение ипренебрежителния тон с който се отнесе.Ако мислиш ,че е цирк, че сме детска работа и т.н. не чети темата не съм те задължил.Искал съм идеи ,съвети и не задължавам никого да ми ги дава.Вярно е ,че тук получих отговори на много въпроси и много помощ благодарение на приятните и дружелюбни хора,намиращи се във форума, но както знаем всяко правило си има изключения.А може и да не съм прав .Ако ти е кофти ден излей си го на някоя стена , не на околните

          По въпроса с колата-спряхме се на Газ-24 Волга поради следните причини :
          1.Намерили сме целта,запазили сме я до лятото
          2.Имам много части за нея и то предимно точно тези които са за смяна
          3.Като купе е изключително запазена.Единствено на ръбчето на задния калник има съвсем маничко петно ръждичка ,но си личи че явно е ударена с нещо - с вериги... може би .Иначе като ръжда няма други косури.Обърнах и внимание на пода,защото от опит знам ,че там им е слабото място-в двойния под ,но и там е 6 точки.Вътре си е с по-новото табло с правоъгълния километраж,с емблемките на Волга е вътре,та дори и някакъв касетофон има,за който силно си мисля ,че е оригинален.
          С газово е
          -ето пример ,ако някой не се сеща за модела
          Последно редактирано от belov15; 26-05-09, 23:11. Причина: добавяне на снимка за пример

          Коментар


          • #35
            До: Уважаеми колеги, Моля за съвет

            Първоначално публикуван от belov15 Преглед на мнение
            хора,намиращи се във форума, но както знаем всяко правило си има изключения.А може и да не съм прав .Ако ти е кофти ден излей си го на някоя стена , не на околните

            По въпроса с колата-спряхме се на Газ-24 Волга поради следните причини :
            1.Намерили сме целта,запазили сме я до лятото
            2.Имам много с по-новото табло с правоъгълния километраж,с емблемките на Волга е вътре,та дори и някакъв касетофон има,за който силно си мисля ,че е оригинален.
            -ето пример ,ако някой не се сеща за модела
            Браво , че сте намерили доста запазена кола !
            Дано не ви я дават скъпо ... но, ако е запазена ще имате по-малко работа и ще се справите в по-кратки срокове със задачата.
            Не чакайте да я завършите за да я обявите , че ще я продавате.
            Това го направете още в началото , когато вече работите по колата.
            За ваш късмет - може , да се яви купувач с претенции ( да направите нещо конкретно по колата ) и да я капарира ( една финансова и морална инжекция ).
            За великите Волги - влезте и по Руските сайтове . Има доста да научите и ...... там е най-добрия пазар за ..... ВОЛГА , добре възстановена !
            Пожелавам ви да я купи истински Руснак - той ще я оцени по достоинство и ..... дори ще ви плати да му я доставите до ... да речем Москва.Една такава доставка върви около 500 евро ( за автомобил редовен ).
            Въобще - предстои ви приключение и вече сте в играта . Добре дошли !
            И .... УСПЕХ !
            И стига сте обръщали внимание на негативните изказвания !
            Имате работа и цел ! Успех !
            Забравих - всеки ден записвайте ВСИЧКИ РАЗХОДИ . Всеки ден !
            Така няма да се обърквате колко ви струва колата и труда .
            Ако определите някаква цена ( за краен продукт ) - пишете и тук във Форума . Или поне на лично съобщение .
            Ще следват още много изказвания и съвети , но колегите още не вярват , че ще се захванете сериозно за работа . Иначе има много специалисти във Форума,които ще ви помагат ( поне със съвети ).
            Бъдете сигурни ,че повечето колеги искат да успеете и да станете център на една хубава тема за размисъл ! Айде стига толкова !

            http://www.shotik.snimka.bg/album.php?album_id=139822
            Последно редактирано от bgbul; 27-05-09, 09:09.

            Коментар


            • #36
              До: Уважаеми колеги, Моля за съвет

              Поздравления и от мен! Волгата е уникален автомобил! С интерес ще следя темата.
              УАЗ 31512-Тото

              Коментар


              • #37
                До: Уважаеми колеги, Моля за съвет

                Като прочетох темата разбрах, че имате голям хъс.Пожелавам ви успех в реставрацията.И качвайте снимки, от процеса на реставрацията, за да можем да даваме съвети при нужда. Още веднъж Успех.
                0осем9осем7шест0осем7едно
                Миро

                Коментар


                • #38
                  До: Уважаеми колеги, Моля за съвет

                  Благодаря на всички ,капарирали сме колата и чакаме само лятото да я вземем.Засега няма нищо ново из тези дни може да я снимам и да ви я покажа.

                  Коментар


                  • #39
                    До: Уважаеми колеги, Моля за съвет

                    Виж сега , аз просто исках да се замислиш и да си представиш горе долу процеса реално , не съм изказвал негативни мнения , от типа нищо няма да стане.....както и да е просто трябва да имаш реален поглед върху цялата работа. Не ти го казвам , ей така защото съм го изпитал с 2-та си мотора. Взех го и си рекох ще стане за нула време , то няма много работа , а вече месец и половина имам много малки напредъци.

                    За смисъла не си потрърсил , не си намерил. Аз не те карам на сила да ме послушаш , всеки си има глава за тая работа , но нали целта на темата е за съвети.
                    Вземи си поука от хора преминали по тоя път или такива които са някакъв етап. Тук във форума има такива. Разпитай за кърпенето , за подготовката за боядисване , за спиране на ръжда , механика и други работи да си добиеш представа горе-долу колко би ти струвало и ако ти изнася , захващай се .
                    Хайде успех...

                    Коментар


                    • #40
                      До: Уважаеми колеги, Моля за съвет

                      Давай по-скоро снимките.
                      Добре е, че се спряхте на тази кола. Напоследък рядко се виждат Волги в движение (поне тук, в София).
                      Това е един от автомобилите с най-евтини части изобщо. Унификацията е серизна у тях, та голяма част от възлите и агрегатите са същите като на други соц. возила. В разните пунктове за вторични суровини пък се появяват запазени Волги, от които могат да се демонтират необходимите детайли. На практика за 24-ката НЯМА дефицитни елементи изобщо.
                      Успех и от мен, каквото ви затрудни питайте, тук сме все такива фенове на старите кошери.

                      п.п. Силно се надявам да ви провърви с взаимното разбирателство...
                      С "Фармахим" - непобедим
                      Дизел - само дънки!

                      Коментар


                      • #41
                        До: Уважаеми колеги, Моля за съвет

                        nachev,извинявай ако съм те засегнал ,явно не съм те разбрал правилно.Ясно ми е ,че не е чак толкова лесно.Изчел съм всички теми за боядисване ,ръжда,спиране на ръждата,кърпене и т.н.Механиката се надявам да не ми е проблем ,защото баща ми, дядо ми караха 2 такива Волги и едва ли ще имам проблем.Може би и затова са ми страст-израснах в една такава 24-ка.Ще я снимам утре сутринта ако не забравя,ако ли не в другиден най-късно.И аз се надявам да ми провърви с колегиалността на групичката.
                        Поздрави !

                        Коментар


                        • #42
                          До: Уважаеми колеги, Моля за съвет

                          Щях да предложа да помислиш за варианта "работа на ишлеме", но вече кола има и сте излезли от безпътието. За пример слагам няколко снимки на една кола, която беше купена за 15 (петнадесент лева) и се вложиха още 1000 (хиляда), за да се докара в този недовършен вид.
                          Много успех желая на проекта ви!
                          Прикачени файлове

                          Коментар


                          • #43
                            До: Уважаеми колеги, Моля за съвет

                            Хора , човека вече се е насочил и както е обяснил в началото на темата ще се опита да реставрира кола , а не да приложи такива селски тунинзи като последните два поста които бяха с прикачени снимки.
                            Трабанта определено е направен хубаво , но не съм виждал такава оригинална гама цветове..... , а от онази волга е останало само купето , Заза прилича на сламена колиба в тоя вид (с извинение) .

                            И за да не е спам....
                            Прикачени файлове

                            Коментар


                            • #44
                              До: Уважаеми колеги, Моля за съвет

                              Първоначално публикуван от nachev7 Преглед на мнение
                              Хора , човека вече се е насочил и както е обяснил в началото на темата ще се опита да реставрира кола , а не да приложи такива селски тунинзи като последните два поста които бяха с прикачени снимки.
                              Трабанта определено е направен хубаво , но не съм виждал такава оригинална гама цветове..... , а от онази волга е останало само купето , Заза прилича на сламена колиба в тоя вид (с извинение) .

                              И за да не е спам....
                              Колега - всеки иска да е съпричастен с една добра идея - реставрацията на една кола. Нищо повече .
                              За това пускаме няколко различни снимки на подобни изпълнения - а не за да оценяме направеното от други.
                              Целта ни е да подкрепим момчетата и да им покажем , че и други се вълнуват , работят и мислят такива проекти.
                              На какво прилича даден автомобил след ( или по време на работата ) не е тема на разговор . Защо все на това ( негативното ) наблягаш ....?...А уж не пишеш негативно ..... Не се обиждай , а се замисли ( прочети си мненията ).
                              Подхождаш по "учителски манталитет " - да питат , да смятат и .... ако им "изнася" чак тогава да се захващат !
                              Сигурно си прав - но за хора над 40 години - улегнали и брулени от горчивия живот !
                              Темата е пусната от млади ентусиасти с повече мерак , отколкото опит - но понякога това е печелившата комбинация . Особенно със подкрепата на колеги от този Форум !
                              Успех на момчетата !

                              Ако не те затруднявам колега "Начев" - пусни някоя снимка на моторите които си реставрирал ! Ще е интересно за темата . Благодаря !

                              Коментар


                              • #45
                                До: Уважаеми колеги, Моля за съвет

                                Имам цяла тема за единия , но при мен реставриране е силно казано , защото трудно се намират някой части (например инсталацията) , по-скоро съм му вдъхнал втори живот.

                                Пратих ти лично , че оспамихме.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X