Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво е това?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    До: Какво е това?

    Разбира се, че ключовете за ламба са си за вилата
    И аз не съм привърженик на резервоарите от туби, и други подобни самодейности, но в случая човекът така си е решил-така е направил.
    Разбира се, че е по-добре всичките ремонти да се правят с оригинални части, или поне от подходящ вид, но явно конкретният собственик е търсил единствено функционалността.
    Иначе много харесвам запазените класики, и се кефя като видя някоя такава в движение.
    Има ли желание-има и начин!

    Коментар


    • #47
      До: Какво е това?

      Имаше една такава във Варна, в кв. Аспарухово.
      Бяхме се засякли на плажа на Паша дере, опитваше се да я прегрее в опити да забавлява двамата си малчугани.
      След доста долята вода и бутане излезе от пясъка и започна да превзема един доста стръмен баир, който би затруднил някой съвременни джипки с бавни скорости. И тогава се случи случка - дясната задна полуоска барабар с колелото реши, че вече не и харесва да я тормозят така и тръгна да си ходи Със спиране за начукване на дезертьора човека си се прибра до Аспарухово.
      Направи ми впечатление, че двигателя е със стоящи клапани и няма бързи-бавни. После се разрових и разбрах, че е ГАЗ 67.
      Даже и нови номера имаше.
      Не ме питайте, не знам къде се намира в Аспарухово и дали се продава, който живее там може да го знае.

      Коментар


      • #48
        До: Какво е това?

        Аз пък недоумявам как са допуснали да стигне до това състояние
        "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

        Коментар


        • #49
          До: Какво е това?

          Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
          ...

          Иначе много харесвам запазените класики, и се кефя като видя някоя такава в движение.
          Усещам аз, че сме от една порода.

          Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
          Аз пък недоумявам как са допуснали да стигне до това състояние
          В такова състояние са огромна част от старите коли у нас, особенно тези, използвани не по предназначение.
          Мислиш ли, че собственикът му едно време много-много се е замислял колко е ценен джипа? Вероятно в началото на СоцилизЪма е бил амортизиран и пуснат на търг от БНА. Човекът го е купил да си кара тиквите (доматите, картофите) с него и го е "поддържал" колкото да върви там някак си. Слабо грамотен технически е извършвал подобен вид "ремонти" или "подобрения".

          Такава е най-често срещаната схема у нас и за съжаление в нея биват вкарвани не само масовите автомобили, но често и уникати или поне луксозни автомобили.

          Скоро разбрах поредното безумие, на което се смях с глас няколко минути. Някакъв байчо купува "Чайка" ГАЗ 13 на търг в добро техническо състояние. И внимание! - проявява се геният на автора - срязва я на пикап за да си кара прасетата и зеленчуците... Със всички хромирани елементи по нея, с оригиналния двигател и прочее. В момента толкова хора си мечтаят да притежават "Чайка", други пък високопоставени партийни членове са бленували да се возят в нея през близкото минало... А нашият човек си вози в партийния автомобил шопарите. То, вярно, че политиците са прасета, ама неговото вече е чиста проба гавра.

          Та, на фона на горното, ключовете за лампи на този 67 са незабележими като багажник от винкели, прикачен на селски Москвич.
          Последно редактирано от м20_маниак; 15-04-09, 14:26.
          С "Фармахим" - непобедим
          Дизел - само дънки!

          Коментар


          • #50
            До: Какво е това?

            Да дадеш някъде около 10 000 лв, защото там горе-долу вървят чайките, по мое мнение ако не съм прав, поправете ме, но това ако е наистина вярно, просто оставам без всякакъв коментар.
            Последно редактирано от м20_маниак; 15-04-09, 18:12.

            Коментар


            • #51
              До: Какво е това?

              тя чайката навярно е била купена с връзки как я виждаш да купиш кола на търг (както се продаваха) и да я срежеш за ла.новоз!

              Коментар


              • #52
                До: Какво е това?

                Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                На Нисата и Жука също е такъв редът на работа
                Както и на Волгата ГАЗ 24 и ГАЗ 21.
                Последно редактирано от м20_маниак; 15-04-09, 18:38.
                Dimitar Dyakov

                Коментар


                • #53
                  До: Какво е това?

                  Чайката най-вероятно е измъкната от някой окръжен изпълком примерно, веднага след промените на 10.11.1989, когато сигурно не е струвала много. Аз така си го обяснявам.

                  Първоначално публикуван от dyak Преглед на мнение
                  Както и на волгата Газ 24 и Газ 21
                  Да, техните двигатели са аналогични с тези на УАЗ-а, за който споменах по-горе. А, и да - колега, имената на автомобилите се пишат с главна буква.
                  С "Фармахим" - непобедим
                  Дизел - само дънки!

                  Коментар


                  • #54
                    До: Какво е това?

                    Първоначално публикуван от м20_маниак Преглед на мнение
                    Чайката най-вероятно е измъкната от някой окръжен изпълком примерно, веднага след промените на 10.11.1989, когато сигурно не е струвала много.
                    Има една Чайка за продаване на бензиностанцията на Лукойл след Правец в посока София. Май е купена от миналогодишните търгове и цената й беше внушителна.

                    Коментар


                    • #55
                      До: Какво е това?

                      Ако бях обезпечен по-сериозно финансово, бих я купил. За сега ще си стоя с Варшавата. И без това съм Варшавовод по душа.

                      Иначе някои хора купиха Чайки от тези търгове и си повярваха, че ще направят големите пари от препродаването им.
                      С "Фармахим" - непобедим
                      Дизел - само дънки!

                      Коментар


                      • #56
                        До: Какво е това?

                        Пък във Варна има два такива в много добро състояние ,единия даже с редовна регистрация
                        Неможе да вземаш трезво решение ако мозъкът ти е изгорял от наркотици и алкохол .
                        Дий Снайдер

                        Коментар


                        • #57
                          До: Какво е това?

                          ГАЗ 67 наскоро мярнахме и в София. Собственикът му преди си държеше Мерцедеса пред нас, та оттам съм имал късмета да разгледам отблизо и джипа. Наистина интересна машина.

                          Рязаната Чайка лично съм я виждал в Костинброд преди години - да е било някъде края на 90-те. Спря ми дъха тогава от това извращение. От предните врати натам - пикап... Няма такава глупост!

                          Коментар


                          • #58
                            До: Какво е това?

                            Първоначално публикуван от m_g Преглед на мнение
                            .....Рязаната Чайка лично съм я виждал в Костинброд преди години - да е било някъде края на 90-те. Спря ми дъха тогава от това извращение. От предните врати натам - пикап... Няма такава глупост!
                            Поне е превърната в нещо смислено И преди е возила свине... Замислена е за говновоз

                            Мен лично ме впечатли предното окачване на ГАЗ67 - Двойни надлъжни полуресори и жабкови амортисьори.

                            *P.S.
                            Познавам човек, карал Чайка доста време и спомените му от тази машина хич не са добри.
                            Това било автомобил практически без спирачки. А едва ли са страдали от лоша поддръжка в УБО.
                            "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                            Коментар


                            • #59
                              До: Какво е това?

                              Аз познавам човек, работил дълги години в УБО, респективно е запознат с Чайката. До 100 км/час спирачките са нормални - след това вече действително не спира. Но главно се оплакват от скоростните кутии, нали са автоматични.

                              Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                              Поне е превърната в нещо смислено И преди е возила свине... Замислена е за говновоз

                              ...
                              Е да му имам и разума на този - да си беше взел за тези пари ГАЗ 53. Ама той я е модифицирал - от го*новоз, става го*новоз + компировоз.
                              Последно редактирано от м20_маниак; 17-04-09, 00:02.
                              С "Фармахим" - непобедим
                              Дизел - само дънки!

                              Коментар


                              • #60
                                До: Какво е това?

                                Най-вероятно спирачната система е базирана на възли от стандартни за времето си автомобили и не е адекватна на теглото на Чайката.
                                "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X