Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ретро машини - снимки

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Ретро машини - снимки



    0осем9осем7шест0осем7едно
    Миро

    Коментар


    • От: Ретро машини - снимки

      Ето една интересна Лада.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00061.jpg
Прегледи:1
Размер:194.5 КБ
ID:5232730Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00062.jpg
Прегледи:1
Размер:182.5 КБ
ID:5232729
      ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
      Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

      Коментар


      • От: Ретро машини - снимки

        Това не е Лада а едно от творенията (извращенията) на Велизар Андреев (лека му пръст) на база на лада. Мисля, че го беше нарекъл Виликар.
        "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

        Коментар


        • От: Ретро машини - снимки

          От днешна гледна точка колите на Велизар Андреев може и да не ни изглеждат особено красиви, но въпреки това е жалко, че няма запазени поне по една бройка от разните модели. Все пак са български (поне като дизайн и изработка на купето), а друго подобно българско творение в този голям период от време не се сещам да има. Но ние не си ценим историята по всички параграфи, така че е ясно защо това е така.
          Инъче като дизайн и на мен не ми харесват особено, но са уникални коли.

          Тук има същата машина:
          http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=34168
          Последно редактирано от rsk_skodaowner; 03-12-10, 10:00.

          Коментар


          • От: Ретро машини - снимки

            Виждал съм отблизо почти всички модели, повечето в процес на строеж. Честно казано, дори за времето си в тях няма нищо иновативно и добре изпипано. Наистина са събирани с каквото има под ръка, но... Единствено Софията със скорости от ЗАЗ и мотор от Жигула беше нещо принципно различно. Показаната на снимката е тръбна конструкция, облечена със стъклопласт. Дори не е самоносеща в пълния смисъл. На практика е една по-тежка, но неръждясваща, неуплътнена и още по-неудобна Лада.
            Имаше и други, които наричаше кой знае защо джип. Пак Жигули комби, но с по-висок таван. Идеята беше да бъдат линейки. Имаше и опит за автобус, на платформата на Авия (Преслав).
            За мен (лично мнение) си остават на ниво недотам добри самоделки, дори и за 80те години, когато ги правеше на ул. "Кирил и Методий"...
            "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

            Коментар


            • От: Ретро машини - снимки

              Не е вярно че няма запазени. Може би не точно тази, но има. Поне при сина му който продължава бизнеса, но с комерсиална насоченост. Израбнотва главно хардтопи за съвременни автомобили. На двора пред халето, с рекламна цел стои черупката на една София, но толкова...Мисля, че имаше и една на старото им място, май на Кирил и Методи, във фоайето на стъклената сграда която построиха. Но явно няма голям интерес към производството на още. А в някои страни правенето на такива залъгалки си е добър бизнес.

              Коментар


              • От: Ретро машини - снимки

                Освен това имам информация за една перфектно възстановена "София" в Разград.

                Коментар


                • От: Ретро машини - снимки

                  http://www.trud.bg/Article.asp?ArticleId=598204 А какво стана с това?

                  Коментар


                  • От: До: Ретро машини - снимки

                    Първоначално публикуван от profesionalista Преглед на мнение
                    Колега, получи ли някаква нова информация за ЗИС-а в Кнежа? Чий е бил, каква му е историята? Благодаря предварително за отговора

                    Коментар


                    • От: До: Ретро машини - снимки

                      Относно автомобила София видях на скоро два скелета от тях.Единия на покрива на един пункт за старо желязо а другия в Панчарево.Втория беше на земята и приличаше на кола

                      Коментар


                      • От: Ретро машини - снимки

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC01708.jpg
Прегледи:1
Размер:114.2 КБ
ID:5233865

                        Коментар


                        • От: До: Ретро машини - снимки

                          Първоначално публикуван от veeeskooo Преглед на мнение
                          Колега, получи ли някаква нова информация за ЗИС-а в Кнежа? Чий е бил, каква му е историята? Благодаря предварително за отговора
                          ...Лятото ми казаха,че е бил служебен на Вълко Червенков.Не съм сигурен,че си спомням дали е бил министър-председател или за кратко президент на България/...незнанието не ми прави чест,разбира се,но.../След доста време колата е купена на търг.А сега вече не се продава под никакъв предлог.Както е на снимката,така си я спомням от 20 години.По нея доста неща са "побългарени" и няма кой знае каква оригинална стойност...Успех.
                          HUSGVARNA 630 SMR
                          PEUGEOT PARTNER 2,0 HDI

                          Коментар


                          • От: До: Ретро машини - снимки

                            Първоначално публикуван от profesionalista Преглед на мнение
                            ...Лятото ми казаха,че е бил служебен на Вълко Червенков.Не съм сигурен,че си спомням дали е бил министър-председател или за кратко президент на България/...незнанието не ми прави чест,разбира се,но.../След доста време колата е купена на търг.А сега вече не се продава под никакъв предлог.Както е на снимката,така си я спомням от 20 години.По нея доста неща са "побългарени" и няма кой знае каква оригинална стойност...Успех.
                            Благодаря колега. Поздрави.

                            Коментар


                            • От: Ретро машини - снимки

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture 018.jpg
Прегледи:1
Размер:113.1 КБ
ID:5234373...във Враца попаднах на тия ретро представители...
                              HUSGVARNA 630 SMR
                              PEUGEOT PARTNER 2,0 HDI

                              Коментар


                              • От: Ретро машини - снимки


                                http://photofile.com.ua/users/pbvvth/96090772/
                                Заслужава да се видят макър и да не са в България.
                                0887284106-Митко
                                http://www.youtube.com/watch?v=6Fdg05yHhKk&NR=1
                                http://www.youtube.com/watch?v=wnMy5yek-ks&feature=more_related

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X