Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ретро машини - снимки

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Ретро машини - снимки

    Ford Crestline


    Уникалният покрив



    Салон












    Последна снимка

    И на път


    И на края ето това



    Последните две снимки при Били-Кочериново

    Коментар


    • До: Ретро машини - снимки

      Първоначално публикуван от mg34 Преглед на мнение
      А някой някога виждал ли е в България малка Варшава - двуврата и двутактова /май с Вартбургов двигател/?
      Ако имаш в предвид това

      то това е Сирена 105 и в България едва ли са внасяни.
      0887284106-Митко
      http://www.youtube.com/watch?v=6Fdg05yHhKk&NR=1
      http://www.youtube.com/watch?v=wnMy5yek-ks&feature=more_related

      Коментар


      • До: Ретро машини - снимки

        Първоначално публикуван от PACH - Иван Тодоров Преглед на мнение
        Мазда 929 ако не се лъжа, преди години в Поморие имаше едно двуврато купе на тази база ммм много яко изглежда
        В Поморие в централната част имаше и едно купе Субару с две врати преди време.За съжаление съм изтрил снимката от лаптопа.Ще видя дали не е останала на другия комп.Но лично за мен беше много интересно.Такова досега не съм виждал.

        Коментар


        • До: Ретро машини - снимки

          Първоначално публикуван от bengata Преглед на мнение
          Ford Crestline

          Последните две снимки при Били-Кочериново
          Ето,колеги пълната тема от Форд - ретро-форума, за да видите мъката и трагедията на този Ford Crestline от момента, в който попада в ръцете на така наречения "колекционер" в Кочериново
          http://www.clubford.org/forum/viewto...p?f=64&t=19556
          Let there be Rock!
          Opel Rekord C Coupe 1971
          Opel Rekord D Coupe 1975

          Коментар


          • До: Ретро машини - снимки

            Сега видях тази тема и и понеже се радвам на ретро колите като малко дете...


            над 200 снимки на ретро коли в България 2009г.
            http://www.ovcharski.com/2009/05/18/...%b8/#more-1150
            Последно редактирано от drago varvar; 05-01-10, 09:52.
            Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!

            Коментар


            • До: Ретро машини - снимки

              Първоначално публикуван от GGun4 Преглед на мнение
              Привет на всички любители на хубавите неща
              Откога се каня да Ви пусна едни снимки...
              Лондонското такси се появи скоро но... другата скъпоценност стой от поне 8-9 години в един паркинг А ако знаете, че вътре е с тъмно червена оригинална кожа на седалките....
              Поздрави
              Каква е историята и съдбата на "Мерцедеса"?
              Дали се продава?

              Коментар


              • До: Ретро машини - снимки

                ...а това ретро моторче срещнах лятото,в Поморие...
                Прикачени файлове
                HUSGVARNA 630 SMR
                PEUGEOT PARTNER 2,0 HDI

                Коментар


                • До: Ретро машини - снимки

                  Първоначално публикуван от profesionalista Преглед на мнение
                  ...а това ретро моторче срещнах лятото,в Поморие...
                  Прекрасна ЯВА с оригинално ремарке.
                  ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
                  Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

                  Коментар


                  • До: Ретро машини - снимки

                    Първоначално публикуван от dragomir_68 Преглед на мнение
                    Прекрасна ЯВА с оригинално ремарке.
                    Даммм на един приятел е, Митко се казва
                    Понеже нямах време да реставрирам, му продадох миналата година Jawa Perak 250cc 1949г.Много добре го е направил и даже ми каза че имам статия за него в последния брой на Авто Класика
                    Ще го снимам да ви го покажа
                    DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
                    Skype: pach_bs

                    Коментар


                    • До: Ретро машини - снимки

                      Първоначално публикуван от PACH - Иван Тодоров Преглед на мнение
                      Даммм на един приятел е, Митко се казва
                      Понеже нямах време да реставрирам, му продадох миналата година Jawa Perak 250cc 1949г.Много добре го е направил и даже ми каза че имам статия за него в последния брой на Авто Класика
                      Ще го снимам да ви го покажа
                      Статията за Перак-а на Митко е в миналия брой на сп."Автокласика".А самият мотор го видях през лятото на ретросъбора в Несебър.От домашния компютър ще кача малко снимки да му се насладите и вие.

                      Коментар


                      • До: Ретро машини - снимки

                        Уникални , малки и големи машин. На много от тях съм фен.Но за жалост до сега няма със какво да се похваля

                        Коментар


                        • До: Ретро машини - снимки

                          Първоначално публикуван от MZ-RT-125 Преглед на мнение
                          Уникални , малки и големи машин. На много от тях съм фен.Но за жалост до сега няма със какво да се похваля
                          Не се тревожи,това,че харесваш ретро машините не е никак малко...А и винаги има първи път,явно на теб ти предстой
                          HUSGVARNA 630 SMR
                          PEUGEOT PARTNER 2,0 HDI

                          Коментар


                          • До: Ретро машини - снимки

                            Впечатлен съм от всичко публикувано тук до сега включително и от вложените знания и ентусиазъм. Разполагам с няколко снимки на различни машини към които лично проявявам интерес и съм успял да заснема през годините.

                            Един ЗАЗ 966 от Пловдив от 2005-а. Не познавам собственика, но си заслужава адмирации.








                            Украйна









                            И накрая една Кипърска класика с прекрасно запазен външен вид но натъпкана с вехтории.



                            Искам да попитам дали някой знае нещо повече за този стар, изгнил рейс:
                            http://www.bgclassiccars.hit.bg/luaz.html
                            Уж е ЛуАЗ но имам съмнения да не би да е ЛАЗ 695Е като тези:
                            http://transport.poltava.ua/bus_laz_695e.html
                            Това за мен са много красиви машини и ако някой знае повече относно пребиваването им в БГ, моля са сподели.

                            Коментар


                            • До: Ретро машини - снимки

                              Че е ЛАЗ, е повече от ясно. Обаче с моделите не мога да се оправя. Дори имаше някъде материал, че един човечец в Русия си е купил такъв автобус (може и ЛиАЗ да е бил - от руските де, не от чешките LIAZ). Относно пребиваването им в България - не знам как е правилно да кажа - "бяха" или "били са" основното градско (че и междуградско) транспортно средство. Имам предвид, че скоро ще навърша 35, и имам смътни спомени от такива автобуси в града ми (предимно от това, че ми ставаше лошо в тях - а за това се изискват доста усилия; не знам каква е причината - виене, вибрации или нещо друго).
                              Като видях Ниса-та, веднага се сетих за две забавни случки. Първата е от 2002 година. Бях шофьор на две полякини, които бяха на гости в България. Бяха учудени колко Ниси и Жук-а има у нас (явно при тях съвсем ги няма - може и така да е - през 2008 г. за една седмица май не видях нито едно такова "животно"). Втората ми е преразказана. Лято, жега, кабелна повреда в полето. Решават хората да правят муфата на сянка в Ниса-та. Правили какво правили, накрая се оказва че кабелът с муфата е през Ниса-та - влиза от едната врата, излиза от другата.
                              Последно редактирано от gr_kanev; 21-01-10, 23:16.

                              Коментар


                              • До: Ретро машини - снимки

                                ЛУАЗ от вторият модел, първият е с тръба за въздуха отзад(от покрива надолу). Двигателят е осем цилиндров на ЗИЛ 130. Използуваха се главно за ведомствен транспорт от заводите, мините и армията.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X