Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ретро машини - снимки

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Ретро машини - снимки

    Първоначално публикуван от dino412 Преглед на мнение
    По м/у другото имах отдавна идеята да си спретна нещо такова но незнаех как ще изглежда в действителност а имам едно излишно купе от 412...
    Колега, с купе от ИЖ дали няма да е по - лесно? Инъче на мен би ми било много любопитно да видя двуврата вресия, но седан, с по - голяма врата на 408-цата, с четири кръгли фара. Наскоро на един познат му се оваканти еднн такъв дзвер, беше доста изгнил, идеален за проект, но можах да го навия...
    И за да не се откланям много от темата, пускам снимка на едно изоставено Trabi. Не, че е нешо невиждано, но снимката ми хареса:

    Коментар


    • До: Ретро машини - снимки

      Първоначално публикуван от Тодор Живков Преглед на мнение
      Този синия няма какво да го гледаш. Опропастен е всячески. Окачването е друго (вероятно от ГАЗ 53), мотора е някакъв мъртъв чук с 4 цилиндъра. Иначе оригиналния е редови 8-цилиндров със стоящи клапани. Вътре е унищожен, каросерията....тя ще погние още 20 години.

      Изобщо, ясно ли е чий е бил ЗиС-ът? Все пак, това автомобил от висш клас. Номерата му са от Соц.времена. Едва ли е бил на някой простосмъртен.
      Колега,успях засега да разбера,че Вълко Червенков е ползвал колата като служебна,но нищо повече за връзката му с Кнежа и сегашния му собственик не успях да разбера.Щом разбера нещо ново ще пиша.
      HUSGVARNA 630 SMR
      PEUGEOT PARTNER 2,0 HDI

      Коментар


      • До: Ретро машини - снимки

        Днес попаднах на този изключително запазен и много добре подържан и емблематичен за годините преди прехода ПОЛОНЕЗ 1500.Рядък представител на полското машиностроене.Дори ми направи впечатление,че гумите му бяха така популярните/...но не с качеството си/ "видинки".Приятно ми е като срещна някой добре запазен представител на една отминала епоха от живота ми.
        Прикачени файлове
        HUSGVARNA 630 SMR
        PEUGEOT PARTNER 2,0 HDI

        Коментар


        • До: Ретро машини - снимки

          това наистина си е находка!!! след няколко години това ще е търсена кола, а тя и навремето си беше рядко срещана. а тази освен, че изглежда запазена е и от първоите модификации...

          Коментар


          • До: Ретро машини - снимки

            Супер! Спомени от детството! Едно време лятото се занизваха едни безкрайни колони от Полонези, натъпкани до горе с куфари, чанти и поляци. И отгоре натрупани, багажници с разноцветни покривала. Бяха с едни такива черни номера, с бели цифри. И задължително окупираха къмпингите по черноморието. Още са ми пред очите - тополи и акации, подтях полонез до полонез, до колите палатки - от "хималайка" до петстаен с южно изложение и тец Благодаря за снимките не бях виждал такова возило сигурно от 15 - 20 години!
            Последно редактирано от Теодор МБ; 29-12-09, 10:56.
            Някои казват, че съм ужасен човек. Но това не е така - аз имам сърце на мил, чувствителен юноша. Пазя го в буркан със спирт на бюрото си...

            Коментар


            • До: Ретро машини - снимки

              Първоначално публикуван от mg34 Преглед на мнение
              Супер! Спомени от детството! Едно време лятото се занизваха едни безкрайни колони от Полонези, натъпкани до горе с куфари, чанти и поляци. И отгоре натрупани, багажници с разноцветни покривала. Бяха с едни такива черни номера, с бели цифри. И задължително окупираха къмпингите по черноморието. Още са ми пред очите - тополи и акации, подтях полонез до полонез, до колите палатки - от "хималайка" до петстаен с южно изложение и тец Благодаря за снимките не бях виждал такова возило сигурно от 15 - 20 години!
              Моля,няма защо.Радвам се ,че съм те върнал в спомените,аз също помня всичко,което си описал и ми става много приятно.....детство,спокойствие и некаква сигурност чуствах...
              Но забрави даспоменеш,че почти във всяка кола с полска регистрация изничаше все по някоя красива полякина...,почти толкова красиви колкото българките...
              HUSGVARNA 630 SMR
              PEUGEOT PARTNER 2,0 HDI

              Коментар


              • До: Ретро машини - снимки

                Първоначално публикуван от dino412 Преглед на мнение
                Чиста 412 1.5л мотор 75к.с размери 4090х1550х1480 само ускорението го дават малко по-добро 16.5с от 0-100км/ч с/у 18с на седана и 145км/ч максимална скорост с/у 140км/ч на седан иначе е купе с три врати и четири места за сядане до колкото може да се вярва на источника
                http://auta5p.eu/katalog/moskvic/coupe_01.htm и до колкото разбирам Чехски.
                По м/у другото имах отдавна идеята да си спретна нещо такова но незнаех как ще изглежда в действителност а имам едно излишно купе от 412 и сега вече знам на пролет ако е живот и здраве какъв е следващия проект стига кризата да не продължи още дълго.
                Колега, сайта или странцита е на чешки, но там си е написано SSSR, с една дума руско производство. Друг е въпроса, че нещо снимката не ми харесва.

                Коментар


                • До: Ретро машини - снимки

                  Сайта е Чехски.Москвича е СССР.
                  0887284106-Митко
                  http://www.youtube.com/watch?v=6Fdg05yHhKk&NR=1
                  http://www.youtube.com/watch?v=wnMy5yek-ks&feature=more_related

                  Коментар


                  • До: Ретро машини - снимки

                    Ако не се лъжа колегата Kaskadiora може да покаже един Полонез.
                    0884 987 137
                    В българския език НЯМА дума, която в множествено число да завършва с "Й"

                    Коментар


                    • До: Ретро машини - снимки

                      В предната страница даже го е показал.
                      [SIGPIC][/SIGPIC]

                      Коментар


                      • До: Ретро машини - снимки

                        Още един интересен Руснак
                        0887284106-Митко
                        http://www.youtube.com/watch?v=6Fdg05yHhKk&NR=1
                        http://www.youtube.com/watch?v=wnMy5yek-ks&feature=more_related

                        Коментар


                        • До: Ретро машини - снимки

                          Е текъв москвич не бях виждал
                          0885 297985,мтел-Радо
                          0876 556870,виваком като домашен

                          Коментар


                          • До: Ретро машини - снимки

                            Що е то?
                            Прикачени файлове

                            Коментар


                            • До: Ретро машини - снимки

                              Първоначално публикуван от mraveca Преглед на мнение
                              Що е то?
                              Мазда 929 ако не се лъжа, преди години в Поморие имаше едно двуврато купе на тази база ммм много яко изглежда
                              DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
                              Skype: pach_bs

                              Коментар


                              • До: Ретро машини - снимки

                                А някой някога виждал ли е в България малка Варшава - двуврата и двутактова /май с Вартбургов двигател/?
                                Някои казват, че съм ужасен човек. Но това не е така - аз имам сърце на мил, чувствителен юноша. Пазя го в буркан със спирт на бюрото си...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X