Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ретро машини - снимки

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Ретро машини - снимки

    Първоначално публикуван от zhivko88 Преглед на мнение
    Този Plymouth Belvedere си е кола мечта способна да те убие дори . Може да го установите в страховития филм - Christine главния герой реставрира такъв Plymouth с помоща на самата кола и после загива, с нейната помощ За всички ретро почитатели препоръчвам да го гледат може да бъде изтеглен от Замундата - http://zamunda.net/details.php?id=98343&hit=1
    Koлата от филма е Plymouth Fury '57
    Your conscience is all you can take to your grave.

    Коментар


    • До: Ретро машини - снимки

      Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
      Koлата от филма е Plymouth Fury '57
      Между другото си прав! Плимут Фюри е! Само обаче като влезнах в Гугъл и написах двата модела, не успях да видя някакви коренни разлики между двата. Ако някой е по-навътре в нещата с американските автомобили да обясни. Лично съм заинтересован каква е точно разликата между двата модела!

      Коментар


      • До: Ретро машини - снимки

        Първоначално публикуван от milen borisov Преглед на мнение
        Между другото си прав! Плимут Фюри е! Само обаче като влезнах в Гугъл и написах двата модела, не успях да видя някакви коренни разлики между двата. Ако някой е по-навътре в нещата с американските автомобили да обясни. Лично съм заинтересован каква е точно разликата между двата модела!
        Тъкмо ми взе думите от устата, защото аз доста време тършувах търсачките зада разбера дали модела е Fury или Belvedere. Край сметка бях стигнал до извода, че е Belvedere след като изчетох коментарите по сайтове за този филм. http://www.freewebs.com/rockandrollisheretostay/
        Последно редактирано от zhivko88; 26-11-09, 00:12.

        Коментар


        • До: Ретро машини - снимки

          Първоначално публикуван от zhivko88 Преглед на мнение
          Тъкмо ми взе думите от устата, защото аз доста време тършувах търсачките зада разбера дали модела е Fury или Belvedere. Край сметка бях стигнал до извода, че е Belvedere след като изчетох коментарите по сайтове за този филм. http://www.freewebs.com/rockandrollisheretostay/
          Аз лично не разбирам английски, но в самия линк който си дал на средата на страницата има обложка на филма където точно пише Плимут Фюри. И все пак ако някой знае каква е разликата да сподели!

          Коментар


          • До: Ретро машини - снимки

            Първоначално публикуван от milen borisov Преглед на мнение
            Аз лично не разбирам английски, но в самия линк който си дал на средата на страницата има обложка на филма където точно пише Плимут Фюри. И все пак ако някой знае каква е разликата да сподели!

            so obviously Christine is in fact a 1958 Plymouth Belvedere NOT a Fury.

            незнам колко трябва да разбираме английски и по точно израза :
            NOT a Fury ....но в директен превод е: НЕ е Fury

            Коментар


            • До: Ретро машини - снимки

              Преводът е: "Крайно очевидно е ,че Кристин е Плимут Белведере 1958, а не е Плимут Фюри".

              А иначе ,според Уики-то, има следните грешки в книгата, които се отнасят за Кристин-"Фюри" , но всъщност ги има като изпълнение само на "Белведере" и "Савой":
              - Автоматичната скоростна кутия (в книгата се казва Hydramatic на GM , но трансмисиите на Крайслер Корпорейшън по запазена марка се наричат TorqueFlite.
              - "Лостът на скоростите" - няма как да има лост, защото през 1958 г. всички автоматици на Крайслер Корпорейшън са били с бутони - push-buttons.
              Още нещо интересно: в сцената,когато момичето-Лий е в колата и Кристин й прави мръсно,мацката се задавя с хамбургера и почва да се задушава, Арни е отвън и не може да й помогне, защото ключалките изведнъж се заключват !!!! Това няма как да се случи в действителност, защото този модел е с дръжки, които се завъртат обратно на часовника ,за да се заключат.
              А като доказателство, че колата е Фюри,можем да видим, че е с 2 врати - така са ги правили до 1959 г.
              Но, както казва самият Стивън Кинг, това е автомобил "Специално изпълнениие", с което можем да си обясним нещата !!!!
              Let there be Rock!
              Opel Rekord C Coupe 1971
              Opel Rekord D Coupe 1975

              Коментар


              • До: Ретро машини - снимки

                Темата е за снимки на ретро машини но да добавим едно ретро произшествие:

                Коментар


                • До: Ретро машини - снимки

                  "Кристин" е Плимут Фюри въпреки всички грешки в описанието на Стивън Кинг.
                  Филмът е поносим, но книгата е наистина добра. За съжаление, на български е издадена само веднъж, в началото на демокрацията, с ниско качество на самото издание. Имам ги и двата тома - разпадат се, но това няма никакво значение.
                  Книгата я има и тук:
                  http://www.chitanka.info/lib/text/9039

                  Препоръчвам като четиво!

                  "Двигателят на Кристин изрева, затихна, сетне нададе вой. Гумите изскърцаха и Кристин се нахвърли върху Мучи Уелч, пресичайки магистралата под прав ъгъл. Момчето изкрещя, но викът му беше заглушен от неистовия вой на колелата, наподобяващ вопъл на обезумяла от гняв, жадна за мъст жена.
                  Сянката му вече не го преследваше, а тичаше пред него и се удължаваше. Мучи погледна във витрината на ателието и забеляза приближаването на колата, чиито фарове проблясваха като огромни жълти очи."

                  Коментар


                  • До: Ретро машини - снимки

                    Ето и от мене малко снимки,модела мисля че е Fiat-1400b.Автомобила има доста не оригинални части по него но като цяло е много запазен.
                    Прикачени файлове

                    Коментар


                    • До: Ретро машини - снимки

                      ...привет,колеги.Вижте с какъв запазен германец ме срещна днес съдбата,защото знае,че ще го увековеча завинаги.Оказа се,че е пройзведен през далечната 1963 година.Гордия му собственик,ми довери,че досега не го е оставял насред пътя,никога,но сега горивото е скъпо и затова го кара рядко,за огромно всеобщо съжалениеТова е,оглеждайте се и вие за подобни екземпляри и ги прибавяйте към колекцията ни.Бъдете живи,диви и щастливи.
                      Прикачени файлове
                      HUSGVARNA 630 SMR
                      PEUGEOT PARTNER 2,0 HDI

                      Коментар


                      • До: Ретро машини - снимки

                        Браво Иво! За годините си изглежда добре!
                        ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
                        Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

                        Коментар


                        • До: Ретро машини - снимки

                          ...така е,Драже,изглеждаше много гледана машинка.А това са позабравени снимчици от едно от последните ми минавания през Германия и Австрия.
                          Прикачени файлове
                          Последно редактирано от cveti; 09-12-09, 12:28.
                          HUSGVARNA 630 SMR
                          PEUGEOT PARTNER 2,0 HDI

                          Коментар


                          • До: Ретро машини - снимки

                            Господа, някой знае ли нещо за този автомобил ? Намира се в САЩ, но емблемата е свастика, а името е странно -Брит.
                            Прикачени файлове

                            Коментар


                            • До: Стари снимки на ретро автомобили

                              от мен един ролс ройс които го снимах в един сервиз в Холандия миналата година
                              Прикачени файлове
                              [SIZE=5][SIZE=2][/SIZE]

                              [/SIZE]

                              Коментар


                              • До: Ретро машини - снимки

                                Дано Ви допаднат.Снимките съм ги правил собственоръчно от MotorShow в Болоня Лека вечер на всички и приятно гледане.
                                Прикачени файлове

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 5 потребители онлайн. 0 потребители и 5 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X