Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ретро машини - снимки

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Ретро машини - снимки

    Ето един "ретро" автомобил, за който 30 години съм си мечтал.

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC03337а.JPG
Прегледи:1
Размер:463.6 КБ
ID:5759252 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC03338а.JPG
Прегледи:1
Размер:395.7 КБ
ID:5759253 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC03343а.JPG
Прегледи:1
Размер:438.5 КБ
ID:5759254 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC03334а.JPG
Прегледи:1
Размер:476.8 КБ
ID:5759255 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC03348а.JPG
Прегледи:1
Размер:467.7 КБ
ID:5759256
    Mit einer positiven Einstellung faellt jede Aufgabe im Leben leichter.

    Коментар


    • От: Ретро машини - снимки

      два холандски ветерана:

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:118.jpg
Прегледи:1
Размер:1.44 МБ
ID:5759407Натиснете снимката за да я уголемите

Име:116.jpg
Прегледи:1
Размер:1.26 МБ
ID:5759406Натиснете снимката за да я уголемите

Име:030.jpg
Прегледи:1
Размер:1.54 МБ
ID:5759405
      ________________________________________________
      Subaru OUTBACK 2,5
      Hyundai TUCSON 2.0

      Коментар


      • От: Ретро машини - снимки

        Eдин Citroen на улица в гр.Тур (Tours, France). Продава се!

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1110548.JPG
Прегледи:2
Размер:455.1 КБ
ID:5759409Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1110545.JPG
Прегледи:1
Размер:1.54 МБ
ID:5759410Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1110546.JPG
Прегледи:1
Размер:1.57 МБ
ID:5759411Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1110547.JPG
Прегледи:2
Размер:1.74 МБ
ID:5759412
        ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

        Коментар


        • От: Ретро машини - снимки

          Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
          два холандски ветерана:

          [ATTACH=CONFIG]921265[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]921264[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]921263[/ATTACH]
          Мониторът който използвам е голям, и не успах да го завъртя, а ми се схвана врата да гледам снимките с наклонена на една страна глава...
          Не чета коментари и не отговарям на такива.

          И коментаторите...

          Коментар


          • От: Ретро машини - снимки

            Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
            Мониторът който използвам е голям, и не успах да го завъртя, а ми се схвана врата да гледам снимките с наклонена на една страна глава...
            Съжалявам за което, не знам защо се завъртат при качването, на компа преди това са нормални.
            ________________________________________________
            Subaru OUTBACK 2,5
            Hyundai TUCSON 2.0

            Коментар


            • От: Ретро машини - снимки

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0329.jpg
Прегледи:1
Размер:257.6 КБ
ID:5759620Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0326.jpg
Прегледи:1
Размер:333.7 КБ
ID:5759622
              0осем9осем7шест0осем7едно
              Миро

              Коментар


              • От: Ретро машини - снимки

                Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
                Съжалявам за което, не знам защо се завъртат при качването, на компа преди това са нормални.
                Проба...Натиснете снимката за да я уголемите

Име:030.jpg
Прегледи:1
Размер:446.9 КБ
ID:5759637Натиснете снимката за да я уголемите

Име:116.jpg
Прегледи:1
Размер:342.8 КБ
ID:5759638Натиснете снимката за да я уголемите

Име:118.jpg
Прегледи:1
Размер:387.8 КБ
ID:5759639
                На нас клиренс ни трябва , не скорост

                Коментар


                • От: Ретро машини - снимки

                  Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
                  Мониторът който използвам е голям, и не успах да го завъртя, а ми се схвана врата да гледам снимките с наклонена на една страна глава...
                  Не е нужно да го въртиш! Има една комбинация от клавиши - alt+ctrl+стрелка (нагоре, надолу, наляво, надясно) и го въртиш както си искаш! Все пак колегата се е опитал да ни даде нещо, а не е като хилядите паразити, които само смучат, а не дават нищо!
                  Mit einer positiven Einstellung faellt jede Aufgabe im Leben leichter.

                  Коментар


                  • От: Ретро машини - снимки

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Floride.jpg
Прегледи:1
Размер:131.4 КБ
ID:5763487

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Florida.jpg
Прегледи:1
Размер:124.9 КБ
ID:5763486


                    Днес какво ми стана, взех че разрових старите албуми, и попаднах на снимки на първата ми кола Рено Флорида.
                    Та малко спомени.
                    Годината е някъде около 81. Аз 21 годишен
                    Още щом я видях разбрах че я искам. Съветите на всички по-опитни около мен бяха, да не я взимам. Но аз като си го наумих, и край. 3 месеца се усуквах около нея, и накрая я спазарихме за 2500лв. от 3500. За справка, заплатата ми тогава беше около 220-30лв.
                    Трябва да кажа, че нищо не разбирах. Само една емоция. И естествено изядох дървото
                    Колата се оказа с издухал двигател, бая изгнила и удряна, а само на 17-18години.
                    Тогава бяха и първите ми срещи с майстори.
                    Основният ремонт ми струва към 1000лв, за всички оригинални части. Изкърпването беше ходене по мъките. Хем приятел, и ме мота 6 месеца, и накрая си остави ръцете.
                    И от тогава започнах да си правя всичко сам. Постепенно да се уча. Ако тогава съм имал материалната база и опита от днес, съдбата на тая кола, може би щеше да е различна.
                    Тази беше 1100 кубика, с подвижен Хардтоп, на практика двуместна.
                    Най-големият и кусур, който така и не се отстрани беше, че на задна, при по-рязко отпускане на съединителя и натоварване, се получаваха едни последователни удари в трансмисията. На предна почти никога не го правеше. Отваряха кутията диференциал, нищо, карета шлици здрави. Не беше и от лоста. Сега вече, мисля, че проблемът е бил в прегрели и отвърнати притискателен и огледален дискове на съединителя.
                    След 4 години борба, я замених за Рено8 в по-стегнато състояние.

                    Коментар


                    • От: Ретро машини - снимки

                      Вярно те е разорила.Не са ти останали пари за бръснар и фризьор.

                      Коментар


                      • От: Ретро машини - снимки

                        Хи-хи,тука си като някакъв "Бийтълс".
                        0884 987 137
                        В българския език НЯМА дума, която в множествено число да завършва с "Й"

                        Коментар


                        • От: Ретро машини - снимки

                          Първоначално публикуван от Bobi67 Преглед на мнение
                          Вярно те е разорила.Не са ти останали пари за бръснар и фризьор.
                          ша ме уморите....



                          А що си мисля, че снимката е някъде на магистрала Тракия, която по мои сметки е пусната през 85 та.. нещо годините не се връзват или бъркам магистралата.

                          Коментар


                          • От: Ретро машини - снимки

                            Първоначално публикуван от Pancho77 Преглед на мнение
                            А що си мисля, че снимката е някъде на магистрала Тракия, която по мои сметки е пусната през 85 та.. нещо годините не се връзват или бъркам магистралата.
                            На Тракия е, около Пазарджик. Не съм фиксирал точно датите. Купих я 81. Ремонти, едно-друго, докато я подкарам, година и нещо. Разделихме се 85та. Та в този период е снимката.
                            Първоначално публикуван от Bobi67 Преглед на мнение
                            Вярно те е разорила.Не са ти останали пари за бръснар и фризьор.
                            Ако трябва да сме точни, последното ми посещение на бръснар беше за остригването ми за казармата. От тогава не съм стъпвал С брадата се разделих на около 35, като започна да побелява. А косата си остава, на опашка и пооредяла и посивяла, но не мисля да се разделяме.

                            Коментар


                            • От: Ретро машини - снимки

                              Жив и здрав да си,колега.Пошегувах се. А Флорид-а е рядко красив модел на Рено.Виждал съм на живо,но тука ги няма,а в Европа са скъпи........

                              Коментар


                              • От: Ретро машини - снимки

                                У нас съм виждал да речем поне 4-5 Флориди и Каравели. Днес в движение май има само 1-2.

                                А лаф да става, ще споделя още малко.
                                Когато купувах тази, другата ми опция беше VW Karman пак 2500лв, но само с мек таван. Може би беше по-здрав, но беше нескопосано ремонтиран след сравнително слаб челен удар.
                                На времето това ни беше едно от забавленията, да търсим и поне да зяпаме екзотични коли. По-старите знаят, да внесеш западна кола, освен Кореком, си беше трудна и скъпа работа, 200%мито. Но имаше пробиви. Финансиите ни обаче бяха изключително ограничени. Съмишлениците ми бяха с Рено Дофин и Рено 4 CV.

                                Обикаляхме и зяпахме. Имаше интерсни попадения. Алпините вървяха по около 6 бона. Разни Алфи като на Гунди и полицейските Джулии, пак така. След време, приятеля ми с Дофинчето си взе Джулия за 6 бона.
                                Най-интерсните неща които помня, бяха една Алфа 2600 спринт. Жълта с пловдивска регистрация. 6 цилиндра 3 двойни вебера, седалки истинска кожа. Преди година две, в нашето мобиле имаше една такава, бяла за 10' Евро, бая сдухана.
                                Другото беше Рено 12 Гордини на Чубриков, син металик, 2 двойни Вебера, 6 бона онези години.
                                В по-ново време, около 95 попаднахме на истински ЗИС. В Овча купел, без оригинален двигател. Искаха му се 2500 марки. Можех да го купя, но не го... Това чудовище щеше да ме съсипе буквлно, ако се бях захванал с него. Нямах нито мястото, нито физическите възможности да се занимавам с такова чудовище. А вече бях взел и Капитена. Замина пред очите ми за Габрово. Не съм чул да е в движение, а може и да е продаден на далавера.
                                Имаше и други интересни неща, помня ли вече!?

                                Ще споделя още една снимка от архива си.
                                Пак 84та. Днешния бул. "Васил Левски", до сегашния Даунтаун.
                                Изключително редкия Форд Торино - комби. Син металик. редови двигател, не знам дали оригинален. Задната врата се отваря странично, смъкващо се задно стъкло. След демокрацията изчезна.
                                Сега по улиците по някога се мотае някакъв тъмен на цвят но не е комби.

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Torino.jpg
Прегледи:1
Размер:472.3 КБ
ID:5763622

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X