Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ретро машини - снимки

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Ретро машини - снимки

    Първоначално публикуван от suzuki team Преглед на мнение
    Защо чак пък такива филми сега? Чичо ми имаше такъв Москвич,и си му работеха чистачките.А нито е поръчков,нито пък той е бил някакъв партиен функционер. Дори и цвета му беше много близък до тоя!
    Естествено!
    Шегувах се!

    п.п. и аз имам някакъв бегъл спомен като дете, че има серия с чистачки на фаровете, слушал съм като коментират най-вероятно.

    Коментар


    • От: Ретро машини - снимки

      Баща ми имаше 2138 от 1977 г. руска сглобка, червен с чистачки на фаровете и точно такива тасове - покриващи главината и болтовете.
      Дядо ми имаше 2140Д от 1980 г., също руска сглобка, бял, с нагревател на задното стъкло и пак с такива тасове.
      "Смъртта е по-лека от перо, Дългът е тежък като планина" - Мейджи, император на Япония

      2007' Jeep Cherokee KJ 2,8 CRD

      Коментар


      • От: Ретро машини - снимки

        Първоначално публикуван от Павлин Андреев Преглед на мнение
        Баща ми имаше 2138 от 1977 г. руска сглобка, червен с чистачки на фаровете и точно такива тасове - покриващи главината и болтовете.
        Дядо ми имаше 2140Д от 1980 г., също руска сглобка, бял, с нагревател на задното стъкло и пак с такива тасове.
        Е , сега ако кажеш по какво се познаваше форсирания от дефорсирания мотор може и да ти пратя една бира.

        Коментар


        • От: Ретро машини - снимки

          Външно по нищо - разликата в дефорсирания е в челото на буталото (то е плоско) и намалената степен на компресия, което свежда мощността до 72 к.с. (80 к.с. при "чистия" 12-так, чието бутало е с изпъкнало чело), но пък ми позволява работа с тогавашния А-86.
          "Смъртта е по-лека от перо, Дългът е тежък като планина" - Мейджи, император на Япония

          2007' Jeep Cherokee KJ 2,8 CRD

          Коментар


          • От: Ретро машини - снимки

            Бе не е точно така. Челото на буталото пак е изпъкнало, но започва по-навътре от стената.
            Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
            Из "Златния телец"

            Коментар


            • От: Ретро машини - снимки

              Ето една машина произвеждана на запад от БГ през същите години (1955 - 1666) когато на изток се правеше Москвич.
              Peugeot 403
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Peugeot403_A.jpg
Прегледи:1
Размер:418.6 КБ
ID:5738730
              Снимката е от 2006г и тогава бях респектиран от мерака на собственика да поддържа автомобила си в този вид.
              Година преди това баща ми предаде за скрап ветерана Москвич 412.

              Коментар


              • От: Ретро машини - снимки

                Първоначално публикуван от DinoZavrov Преглед на мнение
                Ето една машина...
                Peugeot 403
                Тази марка си върви с инспектор Коломбо. Много яка реклама на колата. Натиснете снимката за да я уголемите

Име:16a75111a5bead0668ab82958fe34464.jpg
Прегледи:1
Размер:88.6 КБ
ID:5738732

                Коментар


                • От: Ретро машини - снимки

                  Москвичите не са ли 75 к.с. за 412 ( чистия ) и 60 за 2140 ( дефорсирания ) съответно разлика в карбураторите и челата на буталата... а външно, освен тасовете и страничните стъкла са с малко отварящо се прозорче за 412 и цяло стъкло за 2140. Като може и да има серии, двигатели монтирани на "разноименното" купе. И най-вероятно има...

                  Коментар


                  • От: Ретро машини - снимки

                    Първоначално публикуван от Pancho77 Преглед на мнение
                    Като може и да има серии, двигатели монтирани на "разноименното" купе. И най-вероятно има...
                    И може, и има, и е правило. В това отношение АЗЛК (МЗМА, КИМ), много прилича на автомобилостроителите от "истинския свят". Само дето, причините са от друго естество: К'вот' имАло - т'ва турИли...
                    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                    Коментар


                    • От: Ретро машини - снимки

                      Първоначално публикуван от DinoZavrov Преглед на мнение
                      Ето една машина произвеждана на запад от БГ през същите години (1955 - 1666) когато на изток се правеше Москвич. .
                      Сериозна е работата,щом са оцелели близо 350 год,това от 1666 насам!
                      Иво (таксито) Андреев
                      0988 91 80 50
                      Каджива Елефант 750 Лъки Експлорър 89-та

                      Коментар


                      • От: Ретро машини - снимки

                        На Пежотата от двете снимки има ли малка разлика или са различни модификации? Решетките и допълнителните фарове на първо четене.

                        Коментар


                        • От: Ретро машини - снимки

                          Първоначално публикуван от Pancho77 Преглед на мнение
                          На Пежотата от двете снимки има ли малка разлика или са различни модификации?
                          Едното е седан (берлина), другото кабрио...
                          Отделно, че е в Щатите - как и защо е попаднало там и какви са разликите с европейските комплектации?!?
                          SUZUKI V-STROM 1000
                          Jeep Cherokee 2.5CRD
                          TOYOTA PREVIA 2.4 'youngtimer
                          о889 525 о74 - Владо

                          Коментар


                          • От: Ретро машини - снимки

                            ZaZ, половината беше мой, взехме го "орташки" с един приятел, като студенти. Не вървеше и не тръгна, взехме го с разглобен двигател, и не го събрахме. В последствие купихме и цял двигател,но до монтаж не се стигна. Разделихме се с него за 40 лв. + две тонколони. Продадохме го на един мой братовчед който наскоро се спомина.
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SAM_1485.JPG
Прегледи:2
Размер:313.1 КБ
ID:5739164


                            Москвич 408 (новото купе, двигател 1360 ) не вървеше, взех го за части. Разпродадох го.

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SAM_1484.JPG
Прегледи:2
Размер:313.3 КБ
ID:5739165

                            Шкода 120L. купих я като студент. Продадох я след 2 месеца.

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SAM_1481.JPG
Прегледи:2
Размер:312.1 КБ
ID:5739166

                            Голф I GTi 1,6, първата ми кола. Пак като студент я имах, задържах я цели 6 месеца.

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SAM_1479.JPG
Прегледи:2
Размер:316.7 КБ
ID:5739167

                            Коментар


                            • От: Ретро машини - снимки

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SAM_1486.JPG
Прегледи:2
Размер:312.3 КБ
ID:5739168
                              ЗаЗ-а в момент на продажба.

                              Коментар


                              • От: Ретро машини - снимки

                                пред пещера Орлова чука, това лято:
                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0963.jpg
Прегледи:1
Размер:132.8 КБ
ID:5739318Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0964.jpg
Прегледи:1
Размер:141.8 КБ
ID:5739319Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0965.jpg
Прегледи:1
Размер:157.8 КБ
ID:5739320
                                O888 749-O86
                                C20LET 4x4 198 kW 370 Nm - любимата
                                NC 750

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X