Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ретро машини - снимки

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Ретро машини - снимки

    Добър вечер!! Аз съм нов във форум. Относно темата преди около 2 години открих един руски сайт където има някакви нечесто срещани камиони. Ето и снимки:
    Урал-43223 http://denisovets.narod.ru/museum/museum_rvai/1ground/URAL43223_1.jpg
    ЗИЛ-6009 http://denisovets.narod.ru/museum/museum_rvai/1ground/ZIL6009_1.jpg
    А това тук е румънският вариант на ГАЗ 69-АРО М461 http://tramclub.org/files/aro_4612006_130.jpg

    Коментар


    • От: Ретро машини - снимки

      Банални са. От вехтория до ретро има една известна разлика. Иначе формално удовлетворяват повечето критерии.
      Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

      Коментар


      • От: Ретро машини - снимки

        Въпрос на разбирания...

        Коментар


        • От: Ретро машини - снимки

          Първоначално публикуван от Sancho412 Преглед на мнение
          Ладите и варшавите не са истински ретро автомобили, така ли?
          Еми погледни мерцедеса и погледни някоя волга или варшава и сам ще си отговориш.
          0 8 76 36 8 542

          Коментар


          • От: Ретро машини - снимки

            Еми погледни мерцедеса и погледни някоя волга или варшава и сам ще си отговориш.
            И понеже нямат емблема на Мерцедес или Ролс-Ройс не са част световната автомобилна история?

            Коментар


            • От: Ретро машини - снимки

              Първоначално публикуван от VESO4AR Преглед на мнение
              И понеже нямат емблема на Мерцедес или Ролс-Ройс не са част световната автомобилна история?
              Може да са част от съветската история, но от автомобилната, хеле пък световната по никакъв начин не са част.
              "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

              Коментар


              • От: Ретро машини - снимки

                Не съм съгласен изобщо. Щом някой грозен фиат, талбот или ренце може да е ретро, това важи и за някоя волга, шкода или москвич. Още повече, че тия "недостойни" за някои от вас коли служиха съвестно на 1/3 от човечеството, изградиха огромна база, както и къщите, в които все още живеете. Вкара ли се политика в която и да е тема и я пиши умряла на часа.

                Коментар


                • От: Ретро машини - снимки

                  Тишо, тези коли карахме и поддържахме, защото просто нямаше други. В свободната част на света също са построили много, без участието на съветски автомобили!
                  Освен това въпросните се базират на откраднали и копирани технологии.
                  "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                  Коментар


                  • От: Ретро машини - снимки

                    Оставете наистина политическата нишка. Когато Ладите в България бъдат сведени до три бройки, а хората имали съприкосновение с тях станат по-малко от няколко милиона - те естествено ще представляват ретро и уникални. Дотогава ще са просто масово разпространен скраб, вехтории загубили практическата си стойност и все-още далеч не придобили антикварна такава.
                    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                    Коментар


                    • От: Ретро машини - снимки

                      Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                      Тишо, тези коли карахме и поддържахме, защото просто нямаше други. В свободната част на света също са построили много, без участието на съветски автомобили!
                      Освен това въпросните се базират на откраднали и копирани технологии.
                      Това, че не сме имали възможност за други не ги прави недостойни. А нямахме не само защото управляващите не искаха, а и защото оттатък желязната завеса не ни продаваха като наказание към системата един вид. Спомнете си кока-кола и забраната да се продава на изток. Що се отнася до краденето на технологии, то не е прерогатив само на соца. Имало го е преди, има го и сега, и ще го има винаги. Жигулито пък беше купено от Фиат.
                      Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                      Оставете наистина политическата нишка. Когато Ладите в България бъдат сведени до три бройки, а хората имали съприкосновение с тях станат по-малко от няколко милиона - те естествено ще представляват ретро и уникални. Дотогава ще са просто масово разпространен скраб, вехтории загубили практическата си стойност и все-още далеч не придобили антикварна такава.
                      Съгласен съм. Но един москвич 401-403-407 си е жива ретро класика до която доста от пишещите тук не и имали възможност да се докоснат. Според мен историята трябва да се цени без значение от политическите пристрастия през годините.

                      Коментар


                      • От: Ретро машини - снимки

                        Първата ми кола беше 407, което си е ОПЕЛ.
                        Следващата беше от същата епоха, но беше германска... претърпях културен шок, като видях, как скоростите (пак горни) включваха като мигачите на Москвича и не скърцаше всичко по нея.
                        "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                        Коментар


                        • От: Ретро машини - снимки

                          По тая логика, която долавям от някои колеги излиза, че един Москвич би бил много по ретро от един Мерцедес е Щатите, по простота причина, че там със сигурност има повече Мерцедеси от колкото всички Москвичи..... 2002 година бях в Гърция. Возех се на задната седалка на Москвич 2140, 84 набор. Като почнеш от митничарите, минеш през познати(гърци) и стигнеш до случайни хора по улиците, на всички им беше интересна и гледаха с голям интерес тази, цитирам: "антика" ,както на мен пък разните Датсуни, Тойоти и други японски техники. Според мен един истински ретро фен би се радвал на всичко старо, изглеждащо като ново, независимо дали е запазено или реставрирано, но задължително изпипвано до най-малките подробности и полагани много грижи !

                          Аз също съм възхитен от Мерцедеса, но ми е странно когато някой дели ретрото спрямо марки и модели, за мен това не е правилно

                          Коментар


                          • От: Ретро машини - снимки

                            Първоначално публикуван от Павлин Андреев Преглед на мнение
                            Една американка в Разград:



                            Американско изпълнение на Mercedes 380SL от 1982 г.
                            Невероятна 107-ца.Жалко,че е с този доста оплюван мотор.

                            Първоначално публикуван от Sancho412 Преглед на мнение
                            Ладите и варшавите не са истински ретро автомобили, така ли?
                            Ако пропуснеш думата "ретро" въпросът ти би станал още по-интересен. Интересно какви ще са отговорите на колегите тогава.

                            Коментар


                            • От: Ретро машини - снимки

                              Всички ретро-автомобили са ценни, това, каква е тяхната пазарна цена и настояща бройка, не ги прави по-малоценни, хубавото е, когато се возиш в някое ретро, че то те връща назад във времето и ти дава наслада, която не може да получиш от съвременен автомобил.
                              Принципно, точно не-западните автомобили с всичките си минуси, като част от нашата история, би трябвало да са ни най на сърцата...
                              VW Beetle 1200-1954/57/59/60/65 VW Beetle 1300-1970/72 / VW Transporter 1500-65 / VW Transporter 1600-74 / VW&Wartburg 4x4 Buggy / Trabant 600 - 62
                              SXS-Restorations 0886513079
                              Ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. - К.Иречек

                              Коментар


                              • От: Ретро машини - снимки

                                Че защо... На сърцата - да, на поколението, което е израстнало в тези коли, чисто и просто сантиментално. Но в исторически план, истинската българска моторна история, пионерите на транспортната техника, са именно все свързани със Запада, както с най-известните западни марки, така и с такива, които са безследно изчезнали назад в годините. И то не говоря до 9 септември, тъй като масовият съветски внос започва по-късно - като камиони - и много по-късно, като автомобили. В общи линии, в близо 120-годишната автомобилна история на България, съветските возила заемат един сравнително скромен етап от около 35 до 40 години. И то дори тази продължителност е в общи линии заради невъзможността хората да се снабдят дори и с ново соц.возило, пък камоли със западно!

                                Не мога да се съглася с това, че Западът не е искал да ни продава автомобили! Напротив, стената е откъм нас, те са били винаги отворени за търговия и дори съвместна работа, но от наша страна поради идеологически/идиотически причини затваряхме вратата. Не само, че са ни предлагали автомобили, но стигат до там, появата на българските Рено, промъкнали се под Желязната завеса - великолепно начинание, ликвидирано по партийни /идиотски/ причини. Или пък участието на чужди фирми на Пловдивския панаир - ако не искаха, нямаше да се натискат да участват, че и да продадат няколко бройки, колкото могат. Всичката спирачка е от нас, партидиотите не допускаха появата на капиталистически представителства тук, пазарът трябваше да е монопол за изделия по ГОСТ
                                Някои казват, че съм ужасен човек. Но това не е така - аз имам сърце на мил, чувствителен юноша. Пазя го в буркан със спирт на бюрото си...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X