Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Стари мерцедеси

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Стари мерцедеси

    Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
    Колата на сестра ми е на 5 години и 40 000 реални километра . Купена е чисто нова от Балкан стар . Не виждам причина да не може официалния вносител да издаде документ при положение че колата се обслужва само при тях
    О, може. Даже данните са в електронна БД.
    Ама...ако някой поддържа колата милион километра в официалния сервиз...
    Не за плакет би бил, а за нов автомобил.


    Коментар


    • От: Стари мерцедеси

      Първоначално публикуван от blago72 Преглед на мнение
      О, може. Даже данните са в електронна БД.
      Ама...ако някой поддържа колата милион километра в официалния сервиз...
      Не за плакет би бил, а за нов автомобил.
      То мерцедесите от ония години без някаква особена поддръжка си изкарваха над милион километра .
      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

      Коментар


      • От: Стари мерцедеси

        Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
        То мерцедесите от ония години без някаква особена поддръжка си изкарваха над милион километра .
        Кои Мерцедеси ? Леките или товарните ?

        Ако е първото-не знам откъде знаеш колко са изкарвали "в ония години", след като още не си се бил родил .. А отделно и далеч не бяха масов автомобил . То и притежанието на Москович и Жигула още се третираше "лукс" тогава.

        Ако пък говориш за товарните : просто не е вярно . ДъвкАли сме го многократно тук.
        Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

        Коментар


        • От: Стари мерцедеси

          Първоначално публикуван от blago72 Преглед на мнение
          О, може. Даже данните са в електронна БД.
          Ама...ако някой поддържа колата милион километра в официалния сервиз...
          Не за плакет би бил, а за нов автомобил.
          Офиц сервиз само слага подпис, не е обвързано с поддръжка там. Отделно, програмата е за фенове, не за хора които карат 124 комби на газ щото има голям багажник и са я купили за 500€
          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

          Коментар


          • От: Стари мерцедеси

            Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
            Кои Мерцедеси ? Леките или товарните ?

            Ако е първото-не знам откъде знаеш колко са изкарвали "в ония години", след като още не си се бил родил .. А отделно и далеч не бяха масов автомобил . То и притежанието на Москович и Жигула още се третираше "лукс" тогава.

            Ако пък говориш за товарните : просто не е вярно . ДъвкАли сме го многократно тук.
            Единя брат на баба ми беше шофьор от преди 09.09.1944 година . Първия лек автомобил Мерцедес го е купил от военните някъде 1950 година . Беше един от първите шофьори на СО МАТ последния му камион беше влекач 1632 а лекия 123 300 дизел . Преди него имаше 115 220 дизел . Той друга кола или камион освен Мерцедес не призваше .
            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

            Коментар


            • От: Стари мерцедеси

              Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
              .... последния му камион беше влекач 1632 а лекия 123 300 дизел . ... .
              Имал съм ги и двата . Плюс това ако не броим трите ми Фронтери - друго освен Мерцедес за последните 25-30 години не карам . И сега притежавам два "леки" МБ. За тебе не знам.
              Е, и ? Ся, кон с капаци ли да съм . Един мельон километра "без някаква особена" подръжка ? Аре стига глупости вече!
              Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

              Коментар


              • От: Стари мерцедеси

                Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                Имал съм ги и двата . Плюс това ако не броим трите ми Фронтери - друго освен Мерцедес за последните 25-30 години не карам . И сега притежавам два "леки" МБ. За тебе не знам.
                Е, и ? Ся, кон с капаци ли да съм . Един мельон километра "без някаква особена" подръжка ? Аре стига глупости вече!
                Ако питаш търтея, ще ти каже, че и три милиона ще минат най-много с регулиране на клапани като станат на мельон и половина.От много години поддържам три такива, само че и трите са 240D над 300D нямам някакви задълбочения наблюдения в това купе.Единия е под 200 000 и е наистина в перфектно състояние, педантично поддържан във всяко едно отношение, по думите на собственика е закупен нов в България от пловдивския панаир.Въпреки скромните километри подДръжката не му е само смяна на масла и филтри.Дюзите един път са със сменени разпръсквачи, преди 15тина години, тогава го отдавахме на лошо качество на горивото и собственика до ден днешен му добавя масло в резервоара.Въпросния резервоар ми стъжни живота, сигурно пет пъти му правихме нивомера, на фона на всичко останало резервоара и нивомера изглеждат все едно са проектирани в час по трудово в училище някъде край завода.Мине се не мине сваляме дюзи за проверка и регулировка(но това си е от собственика) понеже му се струвало, че някоя не работи добре и отива на стенда.Другото са два сменени лагера, дребни ремонти по интериора, гарнитура на капака на клапаните доста пъти и други мижави ремонтчета дето въобще не съм ги запомнил.Като цяло си е доста безгрижна кола.Имаше дребни наченки на ръжда, но ги ликвидираха още в начален стадий и в момента само го чакам да дойде и да го увековечим в темата.Другия си е с нормална поддръжка, двигателя работи, масло му се сменя редовно, скоростната кутия на моменти издава неприятни звуци, но върви без да създава грижи, външния вид има забележки и ръжди на болните места, но гони милиона и ако е жив и здрав собственика му, ще го догони.Третия е дарак и половина каран незнам си колко години като такси, после като каруца за строеж на вила, изгнил до безобразие, боядисван с баданарката, трака, пуши но върви.Докато работеше километража беше над милион, сега е доста над милиона, но никой не може да каже колко.Взе го младо момче мераклия да го стегне, но когато му показах подробностите по купето реши да го търкаля така и като си намери по-читав екземпляр да го ползва за части.Двигатлея му е за основен ремонт отдавна, но милиона си го е подминал с най-мърляшката възможна поддръжка(бивш таксиджия от ДАПа), което го прави достоен за уважение.Ако е редовен документално и тази година и пак се дотъркаля до мен, ще снимам подробно, има доста рационализации на българският шофьорски гений дето си заслужава да се видят.По него вече наистина съм сменял само масла и филтри и евентуално някой по-сложен ремонт, който собственика и сие преценят, че "не им е работа".Другите му ремонти са на улицата пред двора на собственика, качеството няма да коментирам, понеже човека ми е приятел, а трябва да псувам много.

                Коментар


                • От: Стари мерцедеси

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:FB_IMG_1562581129144.jpg
Прегледи:1
Размер:106.7 КБ
ID:5817427
                  И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                  Коментар


                  • От: Стари мерцедеси

                    Първоначално публикуван от Kirilpm Преглед на мнение
                    .....От много години поддържам три такива, само че и трите са 240D над 300D нямам някакви задълбочения наблюдения в това купе....
                    С други думи : става ясно от статистиката с твоя опит, че основен ремонт на мотор от серията 123 не си правил . От което разбира се никак не следва, че изкарват по милион км. без ремонт .
                    А моята бележка към колегата sek.1 беше защото ги разтяга (локумите) като авджия извън ловен сезон .
                    Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                    Коментар


                    • От: Стари мерцедеси

                      Правил съм на 240D монтиран в уазка, но ремонта не беше поради нормално износване, а по вина на собственика.Мисля, че ясно съм описал как най-мърляво поддържания отдавна е надминал милиона и със сигурност без ремонт.Забравил съм да спомена, че за сметка на мърлявата поддръжка, колата никога не е тормозена, масло поне до колкото познавам собственика е сменяно редовно и никога не е карана с м10д и подобни бъркочи.Верно, че ако беше моя кола щях отдавна да съм разхвърлял двигателя, но собственикът и има съвсем други разбирания за нещата.

                      Коментар


                      • От: Стари мерцедеси

                        Първоначално публикуван от Kirilpm Преглед на мнение
                        ....Мисля, че ясно съм описал как най-мърляво поддържания отдавна е надминал милиона и със сигурност без ремонт....
                        Да де , на гарантирани реални километри . СлушАл съм подобни неща.
                        Първоначално публикуван от Kirilpm Преглед на мнение
                        ....Докато работеше километража беше над милион....
                        Той километража е шестразряден де . До 999 999 . Отделно таблото се сваля за 5 мин. и за 15 се настройва брояча на колкото поискаш км. Мога да ти го демонстрирам .

                        И от друга страна - сетих се за един милиционер преди време като ме спря в Габрово за проверка в стремежа си да ме глоби : "Еййй , вий мильонитьи за нищо ги няматьи "
                        Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                        Коментар


                        • От: Стари мерцедеси

                          Имах бус 207 дизел със мисля такъв двигател 2.4д.По километраж беше малко над 700 000км и нямаше никакви признаци на износване на мотора камо ли път тропане чукане и паразитни шумове.
                          0 8 76 36 8 542

                          Коментар


                          • От: Стари мерцедеси

                            Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                            Да де , на гарантирани реални километри . СлушАл съм подобни неща.


                            Той километража е шестразряден де . До 999 999 . Отделно таблото се сваля за 5 мин. и за 15 се настройва брояча на колкото поискаш км. Мога да ти го демонстрирам .

                            И от друга страна - сетих се за един милиционер преди време като ме спря в Габрово за проверка в стремежа си да ме глоби : "Еййй , вий мильонитьи за нищо ги няматьи "
                            Добре ще го напиша по друг начин, километража беше спрял на 80 или 90 хиляди, колата видимо беше подминала тези километри.Собственика категорично нямаше нужните способности да си превърти сам километажа, а да заплати на някои за услугата граничи с абсурд.Ако ти се струва невероятно има достатъчно сведения за такива постижения още от зората на интернета, а добре знаем, че всичко написано в интернет е вярно.

                            Коментар


                            • От: Стари мерцедеси

                              Първоначално публикуван от Kirilpm Преглед на мнение
                              Добре ще го напиша по друг начин, километража беше спрял на 80 или 90 хиляди, колата видимо беше подминала тези километри.Собственика категорично нямаше нужните способности да си превърти сам километажа, а да заплати на някои за услугата граничи с абсурд.Ако ти се струва невероятно има достатъчно сведения за такива постижения още от зората на интернета, а добре знаем, че всичко написано в интернет е вярно.
                              Дано е техническа грешка.

                              Коментар


                              • От: Стари мерцедеси

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:112 (1).JPG
Прегледи:1
Размер:417.8 КБ
ID:5818439

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:112 (2).JPG
Прегледи:1
Размер:542.9 КБ
ID:5818440

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X