Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Питане за два непознати за мен автомобила.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Питане за два непознати за мен автомобила.

    http://en.wikipedia.org/wiki/Fiat_Twin_Cam_engine

    Коментар


    • #62
      От: Питане за два непознати за мен автомобила.

      Аз пък прочетох това: http://dadi-auto.ru/602-bitva-za-verxnij-val.html , и пак не разбрах дали италианците са разработили ОНС двигателя за Жигули 2101 или са разрешили на руснаците да го разработят.
      Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
      Из "Златния телец"

      Коментар


      • #63
        От: Питане за два непознати за мен автомобила.

        Първоначално публикуван от T-1000 Преглед на мнение
        Ааа, 2.0 турбо. Мнда.
        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

        Коментар


        • #64
          От: Питане за два непознати за мен автомобила.

          Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
          Аз пък прочетох това: http://dadi-auto.ru/602-bitva-za-verxnij-val.html , и пак не разбрах дали италианците са разработили ОНС двигателя за Жигули 2101 или са разрешили на руснаците да го разработят.
          Но когда речь зашла о требованиях к двигателю, в частности о переносе распределительного вала из блока в головку цилиндров, то Джакоза, Монтабоне и Джойя встали на защиту своего «нижневального» двигателя. Их можно понять. Автомобиль и его силовой агрегат (имеется в виду модель «124») освоены в 1964 году, технология производства отлажена, поэтому относительно легко можно наладить выпуск машины и двигателя на новом заводе, ничего не переоборудуя. Упорствуя, руководство ФИАТа исходило из того, что их завод еще не выпустил ни одной модели с двигателем, имеющим верхнее расположение распределительного вала (так называемая схема ОНС). Я был твердо убежден, что дальнейшее развитие мирового двигателестроения пойдет именно в этом направлении (так оно и случилось)...

          ...
          Настаивал я и на том, чтобы у двигателя были алюминиевый блок и «мокрые» гильзы цилиндров, алюминиевые головки, впускные и выпускные коллекторы, картеры, крышки


          То си пише, че руснака е настоявал за горен разпределителен вал и алуминиев блок. Което си е много далновидно! Не се казва, че руснаците са разработили двигателя. То ако бяха оставили руснаците да и' правят двигател на жигулката, сигурно щяха да сложат от някоя Волга, или Победа...че нали са прословути със своята унифицираност на частите хахаха. Това е двигателя на ВАЗ >> http://en.wikipedia.org/wiki/Fiat_124_series_engine ; http://en.wikipedia.org/wiki/Fiat_128_SOHC_engine . Или ако трябва да бъда максимално точен, е модификация на него. Та за времето си Ваз 2101 си е бил един съвременен автомобил отвсякъде, а не нескопосано четириколесно. Изцяло дело на Фиат с направени модификации от италианците, за да отговаря по-добре на соц действителността.

          Коментар


          • #65
            От: Питане за два непознати за мен автомобила.

            Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
            Аз пък прочетох това: http://dadi-auto.ru/602-bitva-za-verxnij-val.html , и пак не разбрах дали италианците са разработили ОНС двигателя за Жигули 2101 или са разрешили на руснаците да го разработят.
            То от тази статия излиза и че руснаците са отворили очите на италианците за дисковите спирачки - пък същевременно напрактика и фактически изискват задните на Жигулито да са барабанни. Някой вече спомена в темата за пропагандираното преди '89-та копиране на двигателя на 2103 за Арджента. Аз пък съм чувал хумореската, как от VAG копирали компоновката на трансмисията от Москвич 2141.
            Та такива ми ти работи...
            Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

            Коментар


            • #66
              От: Питане за два непознати за мен автомобила.

              А бе аз доколкото знам, всичко си е Талианска разработка.
              Между другото, на първата Жигула на баща ми, взета 3 седмици, след като ги повишиха на 6100лв., половината болтове и чаркаляци по маторя си бяха италиански.
              Ясен: ”в Наречен си лекувам нервите от форумното модериране...”

              Коментар


              • #67
                От: Питане за два непознати за мен автомобила.

                Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                Аз пък съм чувал хумореската, как от VAG копирали компоновката на трансмисията от Москвич 2141.
                Та такива ми ти работи...
                Не от ВАГ, от БМВ.

                Абе хуморески - бол.

                Коментар


                • #68
                  От: Питане за два непознати за мен автомобила.

                  Няма как да убедиш един русофил, че Жигулката е всъщност италианска. Оставете ги да си живеят щастливо. Нищо, че всички отдавна не ползват руската техника...
                  Последно редактирано от rusev; 01-02-15, 16:03.
                  Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                  Коментар


                  • #69
                    От: Питане за два непознати за мен автомобила.

                    Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                    Не от ВАГ, от БМВ.

                    Абе хуморески - бол.
                    Е, то ако е за БМВ, ще е хумореска на квадрат, 'щот нали - надлъжен двигател с предно задвижване...
                    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                    Коментар


                    • #70
                      От: Питане за два непознати за мен автомобила.

                      davc, чети наред бе братче, не карай по диагонала. Ако прочетеш по-задълбочено пасажа с дисковите спирачки, може и да схванеш кой какво е казал по въпроса.
                      Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                      Из "Златния телец"

                      Коментар


                      • #71
                        От: Питане за два непознати за мен автомобила.

                        Ми значи прочетох какво е казал някакъв руснак за това - кой какво е казал.
                        Фактите са, че ФИАТ 124 е с дискови спирачки на четирите колела във всякаквите си модификации, а Жигулито е с барабанни отзад (всички промени по Фиат са направени от италианците, императивно по желание на руската страна и най-малкото - при нейното несъгласие).

                        пп
                        И пак прочетох. Руснаците много настоятелно изисквали от италианците да им конструират и предоставят двигател с горен разпределителен вал. Още повече - че и били видели подобни в много напреднал стадий на разработка, при посещенията си из заводите на ФИАТ. Хъката-мъката, получили си го.
                        Пък за дисковите спирачки. Авторът твърди, че още през '60-та, бидейки еди-какъв си в МЗМА, едва ли не потърсил сметка от Фиат - 'що не слагат такива. А както знаем, през '60-та в МЗМА много отдавна вече слагат дискови спирачки и на резервната гума И изобщо какви автомобили правят те през '60-та, е-хей...
                        Последно редактирано от davc; 01-02-15, 17:01.
                        Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                        Коментар


                        • #72
                          От: Питане за два непознати за мен автомобила.

                          То не че нещо,те подобни дискусии са много интересни по принцип,колегата обаче подхвана темата за Аудито и Алфата и започна сравнение на Алфа с Фиат 124,пък отиде на Фиат- Жигула.Всеки дето се е ровил на теория и практика ,знае приликите и разликите между оригинала и копието за нашия пазар.
                          Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                          Коментар


                          • #73
                            От: Питане за два непознати за мен автомобила.

                            Да-а, не е лесно!
                            Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                            Из "Златния телец"

                            Коментар


                            • #74
                              От: Питане за два непознати за мен автомобила.

                              А тоз дето е карал и експлоатирал и трите знае, че приликата между 2101 и 124/125 е колкото магистрална танцьорка и балерина от елитен клуб. Това по повод сученето на задницата, пък и за друго.
                              А тези простотии се правят от името на всички ни.
                              Даника
                              Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                              Коментар


                              • #75
                                От: Питане за два непознати за мен автомобила.

                                Аз съм за балерината от елитния клуб,ма ако може с консумация и да е АБАРТ Супер Мирафиори.А Браво!
                                Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X