Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Двигател Чайка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Двигател Чайка

    И така колеги след като се озовах по случайност за няколко дни в България естествено се видях с няколко стари приятели.... и на много пияна глава каде на маитап каде наистина срещо един почти нов пневматичен гайковърт се сдобих със въпросното чисто ново чудо в един голям сандък. Дядото на въпросния приятел преди много години по някакви неведоми пътища го бил купил ( даже и някаква фактура има) от Русия с идеята да го слага уаз но така и не се стигнало до там. И така сега имам мотор от чайка с карбуратор стартер и алтернатор чакащи по добри времена с повече свободно време в гаража.
    Та въпроса е за какво би могло да се ползва този мотор освен за чайка? Не че не ми се иска и Чайка но просто цените са едни неприлични...
    Имам Москвич 408 с 4 фара който би могъл да стане добър проект, но не ми се иска да го погубвам него. Казаха ми че имало Волга газ 24 с фабрично такъв мотор, но освен няколко клипчета друго не намерих... но имам един познат на друг познат с чисто ново оборудвано купе за Волга с лек транспортен дефект което вече ннад 10 години стои в двора и мисля че бих могъл да спазаря изгодно.... но си нямам и на идея дали ще мога да узаконя колата накрая при положение че и купето и мотора имат само фактури от каменната ера за начало... Вие как мислите дали би се получило нещо удачно, това че няма да е евтино и бързо ми е ясно... Но пък бих искал да направя този уникален подарък за баща ми за неговия 65 ти рожден ден - след 10 години... Все пак първата му кола е била Волга.
    0-

  • #2
    От: Двигател Чайка

    Много интересно, колко цилиндъра е, я го снимай на трезва глава
    ________________________________________________
    Subaru OUTBACK 2,5
    Hyundai TUCSON 2.0

    Коментар


    • #3
      От: Двигател Чайка

      За снимките е малко сложно... прибрах се вече., но ще помоля братовчеда да го снима като отиде на гости пр дядо ми. Двигателя е 8 цилиндров, на документите пише на руски Газ 13 5.5 192л.с. според дядо ми приличал на мотор от камйон Газ 53, но не бил съвсем същия...
      0-

      Коментар


      • #4
        От: Двигател Чайка

        ЗМЗ 13.

        195 коня 410 нютона на 2400об/м
        Има модификация ЗМЗ 14, 220 коня 450 нютона под 3000 об/мин.

        Не мога да намеря само колко тежи.

        Мислиш ли да го продаваш?
        Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
        Към модераторите-А изтрийте го сега.
        Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

        Коментар


        • #5
          От: Двигател Чайка

          Мерси колега само тази информация намерих и аз... според фактурата е купен през 1981г. За момента не мисля да го продавам, ако след години се обедя че няма да влезе в употреба ще го спазарим. Интересно ми е ако го слагам на волга, дали купето на стандартната ГАЗ 24 и това на тази с двигател от Чайка имат големи разлики? И как стои въпроса със скоростите... Чайката е автоматик но волгата си няма и на идея как са я правили....

          Колкото до масата на двигателя, не знам точно колко тежи но е ъчудващо лек за габаритите си, двама души го качихме и свалихме от падащ борд на бус качен на пале и с помощтта на складова количка без кои знае каква мъка.
          Последно редактирано от badboy86; 20-12-14, 00:53.
          0-

          Коментар


          • #6
            От: Двигател Чайка

            На волгите е слаган комплект със скоростите . Тая серия е правена само за МВР и като машини в частни ръце са оцелели единици дори и в Русия .
            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

            Коментар


            • #7
              От: Двигател Чайка

              Ето много информация по темата ГАЗ 23 (Волга V8.):
              http://www.gaz23.com/rus/construction.htm

              Както виждаш, двигателят, монтиран на Волга има разлики и не е точно ГАЗ 13.
              Оригинално 23, а и 2424 са автоматици, съответно двигателят е предвиден за монтаж на хидротрансформатор, а не стандартен маховик...
              Сигурен съм, че с доста труд и пари ще може да се преправи и да се подкара.
              Струва ли си мъките?
              Не съм убеден.

              Коментар


              • #8
                От: Двигател Чайка

                Ако,някога,се запродава,имам интерес,независимо от мъките по-насаждането му.

                Коментар


                • #9
                  От: Двигател Чайка

                  Като малък бях слушал от по-големите, че чайката била с осем цилиндров мотор или по-точно двигател от ЗИЛ 130, това вярно или е или не ?

                  Коментар


                  • #10
                    От: Двигател Чайка

                    Първоначално публикуван от spongi Преглед на мнение
                    Като малък бях слушал от по-големите, че чайката била с осем цилиндров мотор или по-точно двигател от ЗИЛ 130, това вярно или е или не ?
                    Не!
                    Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                    Коментар


                    • #11
                      От: Двигател Чайка

                      Обещавам снимки при първа възможност... просто го взех 3 часа преди полета и не се сетих да го наснимам. Определено нямя нищо общо със Зил доста по компактен изглежда, по скоро прилича на Газ 53. Колкото до бъдещия проект си мисля да взема и купето и да пробвам да сложа мотора със автоматик от Мерцедес s 350TD имам цял такъв който един ден би могъл да послужи за донор. Но си нямам и на идея как ще оправя документите на кола сглобена по този начин макар и със фактури за всяка една част...
                      0-

                      Коментар


                      • #12
                        От: Двигател Чайка

                        Първоначално публикуван от badboy86 Преглед на мнение
                        Но си нямам и на идея как ще оправя документите на кола сглобена по този начин макар и със фактури за всяка една част...
                        Краткия отговор е никак

                        ПП Вальо, за какво ти е това?
                        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                        Коментар


                        • #13
                          От: Двигател Чайка

                          Разгледах статиятя за Газ 23! Моят мотор на вид е същия може би със известни разлики ! Но нямам намерение да го слагам в Газ 21 ами в Газ 24... повече ми харесва като цяло модела.
                          0-

                          Коментар


                          • #14
                            От: Двигател Чайка

                            Този мотор не се ли ползваше и в онези Волги на подводни криле?
                            Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                            Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Двигател Чайка

                              Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                              Този мотор не се ли ползваше и в онези Волги на подводни криле?
                              В БРДМ е дефорсак ако за това говориш

                              Иначе е форд биг блок Което е добре, щото значи че има секъф тунинг наличен
                              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X