Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво видях вчера?!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Какво видях вчера?!

    Първият мотоциклет, по който се катерех на воля през далечните ранни 60, беше NSU-250 Supermax на чичо ми. Четиритактово с 17к.с. две седалки "кантар" с тапицерия от бяла кожа. На капачката на резервоара бяха гравирани световните шампионски титли спечелени с този модел на NSU, мисля, че бяха 4. После с баща ми му присадиха чешки кош "Велорекс" и вече доста по-спокойно ходехме по язовирите с него :

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:supermax.jpg
Прегледи:1
Размер:80.8 КБ
ID:5604246 "Семейното" беше абсолютно същото на цвят и седалки.
    Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
    Из "Златния телец"

    Коментар


    • #32
      От: Какво видях вчера?!

      Първоначално публикуван от Ivan_J Преглед на мнение
      Ето какво е видяла жената вчера до централния плаж:
      Ява 350(мод.354) около 1958. Имах такава, но 250. Пичът си е дошъл с нея на море, както дядо му преди 50 год.
      Че защо да не дойде ? Тая Ява с лекота поддържа 120 . На времето мой приятел имаше такава аз имах от новите ходили сме заедно на море и определено старата не Ява не ми се даваше лесно .
      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

      Коментар


      • #33
        От: Какво видях вчера?!

        Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
        Първият мотоциклет, по който се катерех на воля през далечните ранни 60, беше NSU-250 Supermax на чичо ми. Четиритактово с 17к.с. две седалки "кантар" с тапицерия от бяла кожа. На капачката на резервоара бяха гравирани световните шампионски титли спечелени с този модел на NSU, мисля, че бяха 4. После с баща ми му присадиха чешки кош "Велорекс" и вече доста по-спокойно ходехме по язовирите с него :

        [ATTACH=CONFIG]731725[/ATTACH] "Семейното" беше абсолютно същото на цвят и седалки.
        Имали сте ролс-ройса на мотоциклетите в България, малко са успявали да имат такива капиталистически. Какво се случи с мотоциклета?

        Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
        Че защо да не дойде ? Тая Ява с лекота поддържа 120 . На времето мой приятел имаше такава аз имах от новите ходили сме заедно на море и определено старата не Ява не ми се даваше лесно .
        При добре възстановена и стегната машина - никакви проблеми.
        При максимална скорост по книга 115, трудно ще поддържа 120 с лекота. Може да ги стигне, но да ги поддържа...

        Коментар


        • #34
          От: Какво видях вчера?!

          Първоначално публикуван от Ivan_J Преглед на мнение
          Имали сте ролс-ройса на мотоциклетите в България, малко са успявали да имат такива капиталистически. Какво се случи с мотоциклета...
          Ами тривиалното - откраднаха го и, когато беше намерен, не подлежеше на възстановяване.
          Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
          Из "Златния телец"

          Коментар


          • #35
            От: Какво видях вчера?!

            Първоначално публикуван от Ivan_J Преглед на мнение
            При добре възстановена и стегната машина - никакви проблеми.
            При максимална скорост по книга 115, трудно ще поддържа 120 с лекота. Може да ги стигне, но да ги поддържа...
            Обикновено пътувахме поне 5-6 мотора и държахме скорост 100 - 120 . Старата Ява нямаше никакви проблеми да се държи с нас в групата . То и новата трудно вдигаше повече от 145 . Спомням си че моята съм я напъвал някъде до 150 естествено сам с втори човек повече от 140 не искаше .
            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

            Коментар


            • #36
              От: Какво видях вчера?!

              Kогато аз реших да ставам моторджия от Мототехника можеше да се закупи свободно само ЧЗ-350. Така станах собственик на това чешко недоразумение. По това време основните "противници" бяха МЗ-тата - 250, 251. Докарвал съм до 130 с 2 души и 135 сам, но за кратко. Заводската мотокоманда се състоеше от 4 чезета и 2 МЗ-та, едното от които беше ЕС 175 с присаден двигател от 251. Те това чудо винаги стигаше с по един час преди нас до крайната цел.

              П.П. Ванка, руснаците имаха два начина за разработване на нов двутактов мотоциклет - за дълготрайно сътрудничество и за рейсърски изпълнения.
              Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
              Из "Златния телец"

              Коментар


              • #37
                От: Какво видях вчера?!

                От серийните соц мотори единствено ИЖ Спорт без доработки вдигаше с лекота 150 километра а със глава от ЧЗ 250 крос стигаше 170 и нагоре . Тоя мотор на втора имаше зверско ускорение и естествено тя се чупеше .
                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                Коментар


                • #38
                  От: Какво видях вчера?!

                  Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                  ..... Тая Ява с лекота поддържа 120 ......
                  Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                  .... ИЖ Спорт без доработки вдигаше с лекота 150 километра .... .
                  А я първо уточни за кои години говориш , че се напъвам да си спомня къде се караха "с лекота" 120- 150 км./ч. тези пеперуди в "онези години" ?!
                  Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Какво видях вчера?!

                    През 82 година почти всички от тайфата бяхме с ЧЗ350. Имаше две или три ИЖ Спорт 350, които ни късаха отвсякъде, освен по разход на гориво.
                    Тая скорост от 150 км/ч за тях беше напълно постижима.
                    ЧЗ-то ми беше поразпилено - съвсем мъничко, но 140 му беше максимума.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Какво видях вчера?!

                      Колеги, мааалко по-скромно за максималните скорости на тези соц-машини. Да не изпадаме в подробности, като забити игли от лагер в главата и дупка на буталото...(визирам ЧЗ-350 и Иж-спорт)

                      Коментар


                      • #41
                        От: Какво видях вчера?!

                        Първоначално публикуван от chrichri Преглед на мнение
                        Колеги, мааалко по-скромно за максималните скорости на тези соц-машини. Да не изпадаме в подробности, като забити игли от лагер в главата и дупка на буталото...(визирам ЧЗ-350 и Иж-спорт)
                        За иглите съм съгласен - когато следващият собственик на моето ЧЗ го разглоби на четирдесет и няколко хиляди, упорито отказваше да повярва, че до този момент то не е отваряно, защото липсваха 2 игли от главата на мотовилката на десния цилиндър .
                        Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                        Из "Златния телец"

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X