Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ел. особености при старите съветски автомобили.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Нов лимузин за президент Путин.

    Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
    Второ Тцъ...

    Първата жигулка - 21011 - имаше лампа переносная аварийная, бяла на цвят, като фуния, и кабела и се навиваше вътре във фунията - с крушка 21 вата, и капак на фунията.
    Хуйната се включваше в запалката
    И на трите ни лади беше така - 2103, 21063 и 2107.
    Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

    Коментар


    • #17
      От: Нов лимузин за президент Путин.

      Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
      Тцъ,нарочен куплунг си имат специално и само за ламба,на жигулките се намира отдясно на спирачният педал,разположен вертикално,на ладите включително и нива(заради сервото,педалите на сединител и спирачка са по-раздалечени и явно няма место там) е същият куплонг,но разположен до педала на съединителя от ляво.
      Нищо друго освен запалково не съм виждал на 2101 набор 70- и някоя, 21011 набор 1976, 1600 с 4-те фара набор нам кога си и самарата ми.

      Виж москвичите си го имаха тоя "контакт" всичките. Камиона ни (от първите ЗиЛ-ове с новото купе) - също. Лампата му даже още е налична.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • #18
        От: Нов лимузин за президент Путин.

        Спарки, това не става за запалка, за това го смених



        Коментар


        • #19
          От: Нов лимузин за президент Путин.

          За днешните запалки може и да не става. Ама лично от най-ранна детска възраст съм включвал такова в жигулова (21011) запалка, и си ставаше. То друго "гнездо" в жигулата нямаше.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #20
            От: Нов лимузин за президент Путин.

            8 страница позиция 20 и позиция 25
            едното е за ламбата, другото е електрик-чакмак
            Прикачени файлове
            Последно редактирано от Veni1; 29-01-13, 12:52.

            Коментар


            • #21
              От: Нов лимузин за президент Путин.

              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
              За днешните запалки може и да не става. Ама лично от най-ранна детска възраст съм включвал такова в жигулова (21011) запалка, и си ставаше. То друго "гнездо" в жигулата нямаше.
              Навремето имаше мания пода да е застлан със балатум,даже продаваха такъв поръбен из мототехниките специално за ВАЗ-овете.Та под тази екстра разположена във краката на шофьора ,понеже кройката е избягала към по-голям формат се "крие" и въпросният куплунг(във основата на педалите).Много лададжии към 80-90% не го знаят,поради факта,че остава "някъде"под балатума и се чудят къде аджеба се забожда накрайника на подвижната ламба,щото на запалката не става.А защо е поставен на това идиотско супер неудобно место,нямам обяснение.

              P.S. Гнездата на запалките са стандарт и нямат разлика във диаметъра,а само във дълбочините.Демек някакъв накрайник,да речем зарядно за телефон,става навсякъде,но запалките са си за даденият тип автомобил.
              Последно редактирано от petroffbg; 29-01-13, 18:30.
              Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

              Коментар


              • #22
                От: Нов лимузин за президент Путин.

                Нашата не е имала балатум. Беше си в изцяло фабричен вид.

                ...все пак, не изключвам варианта да не помня както трябва.

                Култова беше помпичката на чистачките - от ляво на съединителя, натискаше се с крак. Това ако въобще имаше чистачки де.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #23
                  От: Нов лимузин за президент Путин.

                  На "жигуловия" Фиат беше гумена помпичка на таблото. Натискаше се с пръст.
                  Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Нов лимузин за президент Путин.

                    Първоначално публикуван от NovemberCharlie Преглед на мнение
                    На "жигуловия" Фиат беше гумена помпичка на таблото. Натискаше се с пръст.
                    То и на 2101 (съвсем класическите жигули) пак беше така. 21011 (1300 кубика, леко променен интериор, черни седалки, плоски стопове и мигачи, променени брони...) се натискаше с крак. На следващите (1500, 1600 с 4-те фара) май вече беше електрическа помпичка.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Нов лимузин за президент Путин.

                      То вече бая се отплеснахме от темата , ма и аз да си кажа Това на какъв принцип ти е миячното зависи най-вече от годината. Лично аз повечето 21011, които съм виждал, вероятно са били по-нови, са били с електрическа пръскалка. По едно време имахме една Лада 2103 '76 с надпис Жигули отзад и тя беше с крачна помпа, механична перка на радиатора и май без серво....

                      Коментар


                      • #26
                        От: Нов лимузин за президент Путин.

                        Серво имаха от 1500 нагоре.

                        Имаше едни 1200S, с купе на 1300 и двигател на 1200 (жигула). Ня тах и аз съм виждал електропръскалки, но бяха по-късни. Въпросната 21011 ми беше набор - 1976.

                        ...и си спомнем че бях още на невръстна възраст (4-5 години), когато беше пробила и двата предни калника от ръжда. За 4-5 години от нова.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Нов лимузин за президент Путин.

                          Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
                          Спарки, това не става за запалка, за това го смених

                          Малей! Десет години от както продадохме семейния Трабант на един циганин!

                          Сега като видях горната снимка, разбрах какво се включва в тоя куплунг:
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:019165573.jpg
Прегледи:1
Размер:113.3 КБ
ID:5448796
                          Прикачени файлове
                          Nissan Terrano 2,7 TDI

                          Коментар


                          • #28
                            От: Ел. особености при старите съветски автомобили.

                            Ти кажи къде намери толкова изтупан Трабант

                            Коментар


                            • #29
                              От: Нов лимузин за президент Путин.

                              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                              Имаше едни 1200S, с купе на 1300 и двигател на 1200 (жигула). На тях и аз съм виждал електропръскалки, но бяха по-късни. Въпросната 21011 ми беше набор - 1976.
                              Катъри им викаха.Лада 1200S и 1500(жигули със хромираното П на мястото за задният номер) до 77г. са със крачна помпичка на стъкломиещото,нормалната жигула със гумен тампон на таблото.От 78г насам,всички са със екстра,ел-подмиващо на джама.
                              Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                              Коментар


                              • #30
                                От: Ел. особености при старите съветски автомобили.

                                А-бе, пичове, за какво серво на Лада става въпрос?
                                Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X