Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Регистрация на кола закупена от пункт за изкупуване на желязо

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Регистрация на кола закупена от пункт за изкупуване на желязо

    Здравейте.
    Има ли начин да се регистрира кола закупета от пунк за вторични суровини. Ако да какъв е той и какво трябва да искам при купуването на колата.
    Благодаря предварително

  • #2
    От: Регистрация на кола закупена от пункт за изкупуване на желязо

    Ако успееш да намериш човека , докарал колата на пункта , преди да е отишъл в КАТ да я отрегистрира /номера , талон и др./-става...

    ...иначе - технотест , мисля...

    Коментар


    • #3
      От: Регистрация на кола закупена от пункт за изкупуване на желязо

      Общо взето, ще ти трябва документа, с който е бракувана колата. Разбирай талона от КАТ /част І т.е. т.нар. "голям талон"/ на който е написано от кога е прекратена регистрацията или служебна бележка пак от КАТ, за това че автомобил с РАМА №-------- и ДВИГ. №-----------, е бракуван /ако е бил със стар талон от една част/. После ти трябва договор или договори които проследяват движението на собствеността на автомобила от въпросните КАТ-аджииски документи до теб.
      Давам прост пример - собственик по талон или бележка е Иван, собственик на моргата е Стоян, а ти си Траян. Трябва ти договор за покупко продажба на автомобила като съвкупност от РАМА и ДВИГАТЕЛ /същите № като на КАТ-аджииските документи, иначе става още по-сложно/ между 1. Иван и Стоян и между 2. Стоян и Траян. Двата договора не е необходимо да са нотариално заверени, но номерата на рамите и на двигателите трябва да са еднакви навсякъде.
      С въпросните документи се явяваш на комисия на "Технотест" - АД или друга акредитирана лаборатория и извършваш процедурата "Възстановяване на Рама". Цена на протокола в "Технотест" - АД до 1.6 см3 двигател е 180 лв., от 1.6 до 2.5 - 208.80 лв., от 2.5 до 4.0 - 216 лв. и над 4.0 - трябва да си погледна ценоразписа, че скоро не съм правил такова чудо. Дано съм бил полезен.

      Коментар


      • #4
        От: Регистрация на кола закупена от пункт за изкупуване на желязо

        Фактура от пункта ,че си купил дадения автомобил с вписани номер на двигател и номер на рама.След това технотест и КАТ за регистрация.Макър ,че силно се съмнявам да издадът от пункта какъвто и да е документ за цял автомобил защото до колкото знам нямат право да го правят.
        0887284106-Митко
        http://www.youtube.com/watch?v=6Fdg05yHhKk&NR=1
        http://www.youtube.com/watch?v=wnMy5yek-ks&feature=more_related

        Коментар


        • #5
          От: Регистрация на кола закупена от пункт за изкупуване на желязо

          Благодаря ви много този вариант обаче няма да стане при мен просто липсва талона. Няма ли друг начин доколкото знам може да се регистрира дори "самоделка" след минаването пред някаква комисия. Някой запознат ли е с процедурата?

          Коментар


          • #6
            От: Регистрация на кола закупена от пункт за изкупуване на желязо

            Технотест
            ул. "Неделчо Бончев" 10
            973 91 82, 973 92 17, 973 91 98
            Обади се и питай.
            Lancia Delta HF Integrale Evolucione

            Коментар


            • #7
              От: Регистрация на кола закупена от пункт за изкупуване на желязо

              Първоначално публикуван от Traqn Преглед на мнение
              Няма ли друг начин доколкото знам може да се регистрира дори "самоделка" след минаването пред някаква комисия.
              "Самоделка" можеше - "правено" ремарке примерно, но от декември са спряни и не се узаконяват, поради факта, че Министерството на Транспорта ще ги узаконява, но до момента няма процедура. Чака се решение на въпроса и скоро ще има такава процедура, но още не се знае каква ще е

              Коментар


              • #8
                От: Регистрация на кола закупена от пункт за изкупуване на желязо

                Благодаря Ви много за отговорите

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X