Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Реставрация на автомобил. Или какво може да се направи от прав лист ламарина?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Реставрация на автомобил. Или какво може да се направи от прав лист ламарина?

    Първоначално публикуван от esteo Преглед на мнение
    каде е тоя шевролет импала колега?инфо?може и на лични.мерси предварително
    В Бистрица,обаче нямам телефони на собственика,Четриврат,от края на 50-те,кърпен някога,със свален ДВГ има някакъв проблем,спукяно челно стъкло,липсващ радиатор.Иначе е сравнително окомплектован,тапицерийки,никелчета си стоят.Ще пробвам да взема телефона от кандидат копувача,дето ме вди да го гледам и ще ти го пратя на лични.Ако не стане,мога да те ззаведа до мястото.
    Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

    Коментар


    • #17
      От: Реставрация на автообил.Или какво може да се направи от прав лист ламарина?

      Първоначално публикуван от DEYAN IYI Преглед на мнение
      http://vwrides.com/viewtopic.php?t=4...er=asc&start=0

      Открадато от VW-форума.
      Просто уникално...само с чук секач и ножица,особено подовите ламарини как изглеждат все едно на преса избити.И всички заварки само с оксижен...никакви це ота никакъв пунктшвайц направо виртуози.Благодаря за този линк колега DEAN прегледах 18стр.по този проект,пак казвам уникално.Заслужава си да се види.

      Коментар


      • #18
        От: Реставрация на автомобил. Или какво може да се направи от прав лист ламарина?

        На някой хора ръцете им растат от правилното място.
        0887284106-Митко
        http://www.youtube.com/watch?v=6Fdg05yHhKk&NR=1
        http://www.youtube.com/watch?v=wnMy5yek-ks&feature=more_related

        Коментар


        • #19
          От: Реставрация на автомобил. Или какво може да се направи от прав лист ламарина?

          Първоначално публикуван от dino412 Преглед на мнение
          На някой хора ръцете им растат от правилното място.
          И краката...
          Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

          Коментар


          • #20
            От: Реставрация на автомобил. Или какво може да се направи от прав лист ламарина?

            Човекът работи с някаква ламарина с покритие, не е черна. И споменава, че маже или пръска с някакъв цинк. Някой наясно ли е ?
            Най-страшното в България е, че хората, които пращат SMS-и във ВИП-Брадър,
            имат право да гласуват на избори.

            Коментар


            • #21
              От: Реставрация на автомобил. Или какво може да се направи от прав лист ламарина?

              Мисля че е поцинкована ламарината-гугъл преводача го преведе като "лека Zintec листова стомана".Но може и да греша.Засега по-подробно съм прегледал едва 1-2 страници.Иначе маже с etch праймер-разновидност на реактивен грунд.При ремонта на едно шаси споменава,че го е намазал с цинк отвътре.
              Най-популярната варияция на химическо поцинковане е с ZINGA.Има и разни други включително български.Има и едни цинкови спрейове за местата където се заварява.
              Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

              Коментар


              • #22
                От: Реставрация на автомобил. Или какво може да се направи от прав лист ламарина?

                Така де, ама ти много добре знаеш колко шибано се заварява поцинкована ламарина, а на неговите заварки няма и едно мехурче.
                На мен са ми носили подобна, на някои компютри вътрешните ламарини са от такава, поне изглежда същата. Това пак е някакво цинково покритие, обаче
                може да се заварява добре, аз съм пробвал. Изглежда не е само цинк покритието. И с каква дебелина ламарина работи ? Това не може да е повече от 0.8, за да го магери така лесно. А по-тънка просто не би имало смисъл, така мисля. И е много пластична - абе човекът работи и с добри материали, не е само машини и майсторлък.
                И друго : там дето поправя дясната горна греда изглежда много излъскано. Все едно като е заварил, е изтъркал всичко, включително и покритието. Което няма много смисъл.
                Или това е друго покритие, след почистването на заварките. Жалко, че това не е на филмче, от тоя майстор много може да се научи.
                И последно - не разбирам защо пили заварките, които остават под калниците. За праговете е ясно, те са видими.
                Най-страшното в България е, че хората, които пращат SMS-и във ВИП-Брадър,
                имат право да гласуват на избори.

                Коментар


                • #23
                  От: Реставрация на автомобил. Или какво може да се направи от прав лист ламарина?

                  И на вас ли първите снимки от страницата в линка не ви се отварят?

                  Коментар


                  • #24
                    От: Реставрация на автомобил. Или какво може да се направи от прав лист ламарина?

                    Първоначално публикуван от Hala Преглед на мнение
                    Така де, ама ти много добре знаеш колко шибано се заварява поцинкована ламарина, а на неговите заварки няма и едно мехурче.
                    На мен са ми носили подобна, на някои компютри вътрешните ламарини са от такава, поне изглежда същата. Това пак е някакво цинково покритие, обаче
                    може да се заварява добре, аз съм пробвал. Изглежда не е само цинк покритието. И с каква дебелина ламарина работи ? Това не може да е повече от 0.8, за да го магери така лесно. А по-тънка просто не би имало смисъл, така мисля. И е много пластична - абе човекът работи и с добри материали, не е само машини и майсторлък.
                    И друго : там дето поправя дясната горна греда изглежда много излъскано. Все едно като е заварил, е изтъркал всичко, включително и покритието. Което няма много смисъл.
                    Или това е друго покритие, след почистването на заварките. Жалко, че това не е на филмче, от тоя майстор много може да се научи.
                    И последно - не разбирам защо пили заварките, които остават под калниците. За праговете е ясно, те са видими.
                    Човека реставрира. За това и влага толкова старание и изобретателност, за да изглежда като непипано. Иначе няма смисъл и от малките оребрявания, които също възстановява от до.
                    Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                    Из "Златния телец"

                    Коментар


                    • #25
                      От: Реставрация на автомобил. Или какво може да се направи от прав лист ламарина?

                      То е ясно, че реставрира. Въпросът е, че пиленето отслабва заварките, а те са на корпуса. А за малките ребра не си прав - трябва да ги има, щом конструкторът ги е предвидил.
                      Отварят се снимките, нещо при тебе не е в ред.
                      Най-страшното в България е, че хората, които пращат SMS-и във ВИП-Брадър,
                      имат право да гласуват на избори.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Реставрация на автомобил. Или какво може да се направи от прав лист ламарина?

                        Не ми се струват отслабени заварките.Оригиналните точкови заварки невярвам да са по-здрави от тези.Но все пак професионалистите да кажат.
                        0887284106-Митко
                        http://www.youtube.com/watch?v=6Fdg05yHhKk&NR=1
                        http://www.youtube.com/watch?v=wnMy5yek-ks&feature=more_related

                        Коментар


                        • #27
                          От: Реставрация на автомобил. Или какво може да се направи от прав лист ламарина?

                          Hala, и аз си мисля, че причината е максимална автентичност на реставрацията. Човекът при разглобяването разпроби точкови заварки - такива и имитира. И там където не се вижда също, защото е перфекционист.
                          Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                          Коментар


                          • #28
                            От: Реставрация на автомобил. Или какво може да се направи от прав лист ламарина?

                            Мисля,че пишеше за 1 мм.Незнам за покритието,мислех си дали не е алуминизирана,като тази от която правят гърнета за автомобили.При заварка алуминия не прави чак такива проблеми като цинка.Рових из нета,да намеря нещо за ламарината,дето я споменават,но нищо.
                            Иначе,на пича шапка му свалям,веждата дето я направи...бе нямам думи.Профилчетата на панелчетата и подовете си имат конструктивно предназначение-едните,при евентуална катастрофа,там да се згъне детаила,други да не вибрира плоскоста.И най-вече,за да има автентичен вид реставрираната кола.
                            Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Реставрация на автомобил. Или какво може да се направи от прав лист ламарина?

                              Аз виждам, че го прави 1:1 и това му прави чест. Просто ако мога да го направя по-здраво, без изобщо да му повлияе на външния вид, аз бих го направил.
                              Като разпробива точкови заварки и ги замества с електронитовка всъщност конструкцията става много по-яка. Тук го поддържам изцяло.
                              Най-страшното в България е, че хората, които пращат SMS-и във ВИП-Брадър,
                              имат право да гласуват на избори.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Реставрация на автомобил. Или какво може да се направи от прав лист ламарина?

                                Първоначално публикуван от Hala Преглед на мнение
                                Аз виждам, че го прави 1:1 и това му прави чест. Просто ако мога да го направя по-здраво, без изобщо да му повлияе на външния вид, аз бих го направил.
                                Като разпробива точкови заварки и ги замества с електронитовка всъщност конструкцията става много по-яка. Тук го поддържам изцяло.
                                На места ползва и пункшваиц,имаше и машинката на една от снимките,но на повечето места няма достъп и се налага да ползва телоподаващото.Много полезна е и идеята за използване на медна пластина,за ограничаване на заварката.Бе, майстор е човека и с голям опит.
                                Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X