Обява

Свий
Няма добавени обяви.

VW Transporter T1 1964г.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: VW Transporter T1 1964г.

    И така, времето се стопли и отново ме обзе музата да работя по проекта.След като свалих мостовете и ск.кутия, направих специални стойки с колела, за да остане мобилен буса.Малко рязане на лазер, малко работа с флекса и CO2 и се получи следното:









    Резервоара е демонтиран.









    Прословутата печка, която се оказа оригинална







    Задния редукторен мост:




    И скоростната кутия, която планирам да бъде заменена с 5-степенна от Т3.



    Голям проблем имах с болтовете на вратите, що блъскане беше с ударната отверка...е не и не.накрая с цео-то, заваряне на якостни болтове, охлаждане с вода и развиване с гедорето.Два дена само с това се занимавах.



    Предните врати, нацяло разглобени:











    Панелите дойдоха, а аз продължих с разглобяването.Реших да започна отзад, напред.Разточкувах цялата задница и махнах големия панел над двигателя, който беше ужасно изгнил.Намерил съм донор Т2, който пасва почти перфектно и мисля да го подменя.Естествено, първо ще има пясъкоструйка и поциковане.





    Страничните задни панели.



    Докато събера парички за донора, започнах да изкърпвам, малко по малко дясната страна.За да не се получават усуквания, фиксирах с тези профили:



    Вътрешните оребрявания се подменят нацяло.





    Преден десен калник, прагове, двете нови долници за страничните врати и други по-маловажни панели за дяснатъа страна.



    След като приключих задния страничен панел, реших да се заема с прага, който беше изцяло за смяна.





    Отрязах и една от "гредичките" на пода за мостра, защото мисля да подменя последните 30 см. на трите средни гредички.Корозията ги е нападнала и сега е момента за подмяна.



    Новите вътрешен и външен праг.



    За сега толкова, другата седмица като се събере повечко материал, ще кача пак.

    Последно редактирано от м20_маниак; 12-04-11, 22:52.
    DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
    Skype: pach_bs

    Коментар


    • #62
      От: VW Transporter T1 1964г.

      С много пипкава работа сте се захванал,но като гледам снимките,не се съмнявам в крайния резултат!
      Пожелавам Ви спорна и успешна работа!
      0осем9осем7шест0осем7едно
      Миро

      Коментар


      • #63
        От: VW Transporter T1 1964г.

        От самото начало следя развитието на проекта и много ме радва.Аз самият също съм фен на старите бусове на Фолксваген и се заглеждам в момента по две Т2-ки,макар и с ладови двигатели.А иначе както си качил купето на колелца може и да си го покарваш от време на време,ако има кой да бута.
        В задната част на купето виждам две големи скоби.От какво са?

        Успех в работата,с която си се захванал!

        Коментар


        • #64
          От: VW Transporter T1 1964г.

          Първоначално публикуван от ГАЗ69 Преглед на мнение
          От самото начало следя развитието на проекта и много ме радва.Аз самият също съм фен на старите бусове на Фолксваген и се заглеждам в момента по две Т2-ки,макар и с ладови двигатели.А иначе както си качил купето на колелца може и да си го покарваш от време на време,ако има кой да бута.
          В задната част на купето виждам две големи скоби.От какво са?

          Успех в работата,с която си се захванал!
          С тези скоби се закрепя резервоара, ако погледнеш снимките в началото на проекта ще ги видиш.
          DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
          Skype: pach_bs

          Коментар


          • #65
            От: VW Transporter T1 1964г.

            Първоначално публикуван от bochkata Преглед на мнение
            С много пипкава работа сте се захванал,но като гледам снимките,не се съмнявам в крайния резултат!
            Пожелавам Ви спорна и успешна работа!
            Както казва Митака Джамбазов, вие сте мазохисти да се занимавате с такива неща
            DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
            Skype: pach_bs

            Коментар


            • #66
              От: VW Transporter T1 1964г.

              Човека е мераклия и си харесва хубавите неща.
              Много ми харесва как става бусчето.
              Пожелавам ти бърза и лесна реставрация.
              Поздрави!
              Москвич 408 , оня бежовия с четирите фара !
              42°41'3.72"N 23°14'6.45"E

              Коментар


              • #67
                От: VW Transporter T1 1964г.

                Браво продължавай и ще постигнеш много този бус е моята мечта и още си търся но не съм намерил !

                Коментар


                • #68
                  От: VW Transporter T1 1964г.

                  Здравей Ванка. Има ли напредък по бусчето? Съжалявам, че не можах да помогна за частите, направо ни убиха с цена. Поздрави на Митко.
                  GSM 0877 08 99 19
                  Jeep Grand Cherokee 5.2 V8

                  Коментар


                  • #69
                    От: VW Transporter T1 1964г.

                    Първоначално публикуван от barzashki Преглед на мнение
                    Здравей Ванка. Има ли напредък по бусчето? Съжалявам, че не можах да помогна за частите, направо ни убиха с цена. Поздрави на Митко.
                    Привет и на теб, да разбрах че са казали цена около 4.50 лв/кг, все бях чувал за цени ама това направо на нищо не прилича.Т1 чака, да остане време за него, сега стягам синхрото за балканската бус сбирка в Гърция на 10-13 юни.Лятото ако идваш на море, се обади да почерпим
                    DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
                    Skype: pach_bs

                    Коментар


                    • #70
                      От: VW Transporter T1 1964г.

                      Това което искахте и сложих на кантара го водели АВТОЧАСТИ и за това такава промоционална цена. Аз и казах, че те изобщо не ми приличат на магазин за авточасти, а пък и не дават гаранция. За 77 кг. искаха 369 лв. Както вървят нещата май ще съм командировка два месеца по морето и ще се видим. Дано всичко върви добре по синхрото.
                      GSM 0877 08 99 19
                      Jeep Grand Cherokee 5.2 V8

                      Коментар


                      • #71
                        От: VW Transporter T1 1964г.

                        Ама теб верно много те сърби главата отвътре! Възхищавам се на упоритостта ти и на вниманието, което отделяш на всеки детайл! Успех!
                        На сърбела майката му е чесането.
                        Борислав Борисов Русе О885 О37815

                        Коментар


                        • #72
                          От: VW Transporter T1 1964г.

                          Ами той Ванката няма избор. Като никой не го ще за скрап това нещо, ще го прави.....
                          "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                          Коментар


                          • #73
                            От: VW Transporter T1 1964г.

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:portable-futuristic-eco-home.jpg
Прегледи:1
Размер:90.4 КБ
ID:5289788Натиснете снимката за да я уголемите

Име:portable-sleek-eco-mobile-home.jpg
Прегледи:1
Размер:69.4 КБ
ID:5289787Браво.Евала за проекта колега,ще падне доста работа.Малко късно видях темата,но все пак ....да пусна една муха и аз за идеи на взаимстване....Натиснете снимката за да я уголемите

Име:portable-eco-friendly-vw-van1.jpg
Прегледи:1
Размер:69.7 КБ
ID:5289786 май ....успях с фотото....ще следя темата .
                            Последно редактирано от tisho_lg; 03-07-11, 23:48. Причина: часът не е този в които пиша по темата.........защо ли Е ТАКА ????

                            Коментар


                            • #74
                              От: VW Transporter T1 1964г.

                              Поздравления за интересният проект и още по-интересният бус! Много култов модел, заслужава да се върне на пътя.

                              Един познат има притискател на Fichtel&Sachs , който по номер излиза точно за Т1. Ако ще ти свърши работа ще те се свържа с човека.
                              Нямам идея колко пари му търси, но мисля, че ще е съвсем разумна цена.

                              Ето повечко инфо за диска : http://www.classiccar-bg.com/index.php/topic,949.0.html
                              Alfetta GT

                              Коментар


                              • #75
                                От: VW Transporter T1 1964г.

                                Първоначално публикуван от Speeder Преглед на мнение
                                Поздравления за интересният проект и още по-интересният бус! Много култов модел, заслужава да се върне на пътя.

                                Един познат има притискател на Fichtel&Sachs , който по номер излиза точно за Т1. Ако ще ти свърши работа ще те се свържа с човека.
                                Нямам идея колко пари му търси, но мисля, че ще е съвсем разумна цена.

                                Ето повечко инфо за диска : http://www.classiccar-bg.com/index.php/topic,949.0.html
                                Благодаря, но няма да ми върши работа, имам други планове за двигател
                                DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
                                Skype: pach_bs

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X