Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Българските туби 20 литра

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    Не е съвсем по темата, но докато премествам вехториите от едно място на друго ми попаднаха две алуминиеви туби. Една 10 л. и една 20 л. Само че нямат капачки... Знае ли някой дали мога да си купя от някъде две капачки, или с тубите и на стругар да ми издяла нови?
    Прикачени файлове

    Коментар


    • davc
      davc коментира
      Редактиране на коментар
      Тубите са руски. И да, ако не намериш някакви капачки, които случайно да уйдишат (оригинални няма откъде), решението е стругар.

  • #62
    Колкото не е по темата показва много ясно как иванушка е копирал, ама без да разбира и съответно се е оказал мощно ))))
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

    Коментар


    • #63
      Е, по темата си е, щото малко я поразширихме с разговори за пластмасарии, руско, американско и английско.
      Руските алумин туби са мноого далеч от каквото и да било копие. просто са си друг вид, макар и близки по размер. Дръжка единична и пластмасовата капачка на винт са си оригинал от съветско време. В началото на пазарната икономика тука из нашия край имаше търговец дето ги вкарваше на обратен курс с тирове и директно ги мачкаха за скрап, на стотинки идваха. Капачки ставаха от много неща но трябва да се търси или направо при стругар. И е хубаво да се измисли капачката да е привързана по някъв начин към дръжката. Много ги търсеха и ползваха, пък и сега ги ползват тука рибарите по Дунава. Корозия няма /или почти/, проблемът е с бутончетата отдолу - бързо се протъркват ако не се внимава. При мен тая туба дето я споменавам че е с щампа БДС тия детайли на дъното също са проблем.

      Коментар


      • #64
        Ето тук https://bhv-bg.com/bg/fuel-tube-10l-...ium/p1266.html има руски алуминиеви туби. Ако на някой му трябват де...
        Only after the last tree has been cut down,
        Only after the last river has been poisoned,
        Only after the last fish has been caught,
        Only then will you find that money cannot be eaten.

        Коментар


        • #65
          Първоначално публикуван от g_n_l Преглед на мнение
          Не е съвсем по темата,... Знае ли някой дали мога да си купя от някъде две капачки, или с тубите и на стругар да ми издяла нови?
          Всъщност, ако не ти трябват спешно, сложи ги на някой рафт да изчакат малко. Аз в момента не се сещам къде около мен мога да видя такава, но лека полека ще разпитам колегите и комшии по мази и гараж и като видя размерът какъв беше ще разровя вехториите на село. Там на рафта имам една кофа дето събирам всякакви капачки и запушалки от туби шишета и съдове и сигур ще излезе нещо подходящо.
          През това време ако ти изпадне някое парче ролка полиамид или нещо подобно и със стругаря може да направиш играта.

          Коментар


          • #66
            За спешно, никак не ми е спешно. Звъннах на фирмата от посочения по-горе линк, но не предлагат капачки, като отделна позиция...
            Колега jordanov sv, ако Ви остане някъде, някога време и възможност да проверите за две капачки за такива туби, ще спечелите голямата ми благодарност☺
            Ако пък междувременно измисля реално приложение на тубите ще видя да изработим капачки, но си мислех да са от алуминий, за да изкарат по-дълго.

            Коментар


            • jordanov sv
              jordanov sv коментира
              Редактиране на коментар
              Абе алуминий... Виж полиамид има по железариите на цилиндри, ако могат да ти отрежат някое парче.
              Аз ще потърся, но първо да намеря къде около мен има такава туба. Другия месец се очертава да изхвърляме една маза дето е пълна до вратата, само Господ знае какво ще излезе оттам...

          • #67
            Ти виж тази резба каква е , на мен ми прилича на цолова водопроводна, ако е така знаеш какво да направиш .
            0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

            Коментар


            • #68
              Цол и половина, веднъж стъргах ръжда.

              Коментар


              • #69
                Демек, отива и купува най-красивата капа от Ташев? Ми тя ще тежи колкото цялата туба.
                Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                Коментар


                • #70
                  Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                  Демек, отива и купува най-красивата капа от Ташев? Ми тя ще тежи колкото цялата туба.
                  https://pavirani.com/%D0%BA%D0%B0%D0...0%B0-3123.html
                  не сичко е железий, много моля.
                  И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                  Коментар


                  • davc
                    davc коментира
                    Редактиране на коментар
                    Има и бронзови. А тази е за лепене.

                  • KingofROAD
                    KingofROAD коментира
                    Редактиране на коментар
                    Какво пречи да й се нареже резба отвътре?

                  • davc
                    davc коментира
                    Редактиране на коментар
                    Пак стругар.
                    Инак нищо.

                • #71
                  Този тип тапа(шестрограмната в средата на снимката) ми се струва най-удачен в случая.Има ги по колекторите на камините с водна риза, бронзови са и не тежат нищо.
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:5d9d9b1f62c26kolektori09102019.png
Прегледи:383
Размер:96.4 КБ
ID:6682770

                  Коментар


                  • Кольо
                    Кольо коментира
                    Редактиране на коментар
                    Тези които аз съм виждал все са на 3/4.
                    Ама може да не съм виждал достатъчно де.

                  • Kirilpm
                    Kirilpm коментира
                    Редактиране на коментар
                    При мен е или 1" или 1 1/2"
                    Няма логика да е 3/4 понеже излизат 10 извода, които съм сигурен, че бяха на 1/2.Тях ги помня понеже намирането на читави кранчета преди 15 години беше ужас и накрая си реших проблема връзвайки алумиевите тръби директно към колектора.

                  • Кольо
                    Кольо коментира
                    Редактиране на коментар
                    Аз за изводите говоря.
                    Може да са и 1/2, не споря. Просто колкото съм виждал ми се струваха да са 3/4

                • #72
                  Ако говорим все още за тубите, резбата не цолова. Оказа се милиметрова ( 4 мм) или точно 48х4. Днес направихме една капачка, догодина втората. От полиамид.

                  Коментар


                  • jordanov sv
                    jordanov sv коментира
                    Редактиране на коментар
                    Е значи лека полека се нареждат нещата. Аз ако съм, по средата на капачката едно болтче, отгоре някаква халкичка и една сиджимка към дръжката - да не се губи. Не е задължително де, само препоръчително.

                • #73
                  Не са туби за бензин , обаче с подобен дизайн : https://www.ebay-kleinanzeigen.de/s-...22415-234-2559
                  По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

                  Коментар


                  • p-pleven
                    p-pleven коментира
                    Редактиране на коментар
                    Това е "направи си сам". Доста популярно и при някои олдскул мотоциклетисти, които си правят куфари от такива туби.

                  • alexalex69
                    alexalex69 коментира
                    Редактиране на коментар
                    В много голяма грешка си ! Това е оригинално! На много места го има да се продава и ако се загледаш ,ще разбереш грешката си .

                  • p-pleven
                    p-pleven коментира
                    Редактиране на коментар
                    Може, което не променя факта, че има доста "направи си сам" изделия от туби. Най-малкото имам един познат, дето веднъж ме извика с думите "ела да видиш какво измисли тъпия милиционер" и ми показа подобно изделие, ама куфар да инструменти и дреболилии

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X