Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Българските туби 20 литра

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    Аз. тайно се надявах да са еднакви с тези от 20л.
    Оказа се. че при 5 литровите е някак умален мащаба на гърловината. съответно капачката и уплътнението.
    Life is too short to drive dull cars!

    Fight global warming !
    ... turn on your A/С !

    Коментар


    • #47
      Каква е разликата?
      щото аз имам гумички за 20л, може да тестваме да се окълца. И малко Виктор рейнц и става за вечни времена
      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

      Коментар


      • #48
        Абе дай данни за еконт, ще ви пратя гума, да си я режете както ви дойде.
        Май имаше и 5 мм дебелина, ако искате мога и от нея да ви взема.
        Има ли желание-има и начин!

        Коментар


        • #49
          Жъ видя. че нИ поФня. но май проблема беше че вътрешния р-р на 20литровата би излезнал по- голям от гърловината на 5 литровата.
          Life is too short to drive dull cars!

          Fight global warming !
          ... turn on your A/С !

          Коментар


          • #50
            Да е жив и здрав колегата създал темата, а и всички участници в нея
            Тия дни на работа подреждаме едно помещение и колегите нахвърляха едни туби. Да си призная, от едно поне десетина години сигур сто пъти съм минавал покрай тях, ама сега изведнъж се сетих тука за нашата тема та клекнах и взех да ги разглеждам.
            Оппаа, я какво излезе...
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20200816_165122(0).jpg
Прегледи:788
Размер:930.7 КБ
ID:6635678

            - Пичове, това кво ще го правим?
            - На контейнера! Аман вече от боклуци.
            Добрее, вземам я. Ама я за баланс да взема една и за другата ръка. Тя - по БДС, П.Пенчев, също много запазена. Вкъщи кантарчето показа 4 за БДС-то и 4.5 за Мюлеровата. Немското качество наистина е потресаващо
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20200816_165141(0).jpg
Прегледи:786
Размер:549.7 КБ
ID:6635679


            Вътре - червен грунд, никаква ръжда, само утайки от годините. Външно малко охлузвания и лека ръжда на дъното. Гарнитурата е много опечена, не я гледах дали е обръщана. ще пробвам да я обърна, ако не - нова. Може би и дъното ще боядисам черно или кафяво, друго няма да правя. За съжаление не им знам историята и на двете, но явно не са били на тежък режим. Имат акуратно нанесени автомобилни ДКН, особено на българската. Вероятно, допреди години имахме бойни готовности по колите и това е останало от някое бракуване, не знам...

            Коментар


            • #51
              Продай ми я
              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

              Коментар


              • jordanov sv
                jordanov sv коментира
                Редактиране на коментар
                Хер, бих ти я подарил с радост, но проблемът при мен е че много обичам старите вещи и много трудно се разделям с тях... А пък тая канистра нещо много ми хареса и ми се иска да си я запазя...
                Ако ти се занимава, да ти дам една с надписи 1943 RTM и VD? В лош външен вид е, подбитости и ръжди, иначе беше пълна с нафта преди да я прибера по подобен начин като МВ-то. просто нямам грам време да се занимавам с нея, пък и вече ми стават много...
                Гешенк, при едно условие - ако някога направиш нещо с нея, да качиш после една-две снимки, това е.

              • turtey
                turtey коментира
                Редактиране на коментар
                Имаш лс.
                Между другото, бях купувал гумички за тубите. Утре ще проверя дали имам останали и ще ти пратя ако нямаш.

            • #52
              Това МВ, това, което си мисля ли е, или нещо друго?

              Коментар


              • turtey
                turtey коментира
                Редактиране на коментар
                Министерство на войната

              • Veni1
                Veni1 коментира
                Редактиране на коментар
                Ценно!

                Въвеждам още 10 символа заради претензиите на форумЪт, ДГ

            • #53
              И аз искам такава с МВ логото, Петьо ако намериш вземи и за мен, и Немска също бих взел, черпя с немска или родна бира после
              Бъдете живи и здрави!

              Коментар


              • turtey
                turtey коментира
                Редактиране на коментар
                Писах ти на вайберот

            • #54
              Баси кви неща изхвърлят хората. Не знам колко се вижда - вода, 1943 година.

              има соц пломба на дръжката ???

              Натиснете снимката за да я уголемите  Име:IMG_20200822_184206.jpg Прегледи:0 Размер:526.4 КБ ID:6637811
              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

              Коментар


              • Kirilpm
                Kirilpm коментира
                Редактиране на коментар
                ШОК! БОНБА! УЖАС! Някой изхвърлил кърпена ръждива туба на боклука без да знае, че е от вермахта.

            • #55
              Преди няколко години в един склад на едно наше предприятие имаше поне 50 бройки български 20 литрови . Сега дали е останало нещо незнам .
              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

              Коментар


              • #56
                Да споделя цените в Германия https://www.ebay-kleinanzeigen.de/s-...r-wehrmacht/k0 .
                По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

                Коментар


                • turtey
                  turtey коментира
                  Редактиране на коментар
                  Тия с надпис wd нямат нищо общо с вермахта.
                  Е, освен крадения дизайн

                • alexalex69
                  alexalex69 коментира
                  Редактиране на коментар
                  На някой от обявите пише че са британски .......

                • turtey
                  turtey коментира
                  Редактиране на коментар
                  Да, британски.

              • #57
                Получих днес една тубичка.
                много благодаря!

                Опаковката също беше номер едно.

                Нещо любопитно - все още не съм видял някой да е успял да се доближи като качество като тези на вермахта.
                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                Коментар


                • jordanov sv
                  jordanov sv коментира
                  Редактиране на коментар
                  Тия момчета от ДиХаеЛа сигурно са сваляли размера направо от чертежите на Мюлер, хаха.

              • #58
                Първоначално публикуван от jordanov sv Преглед на мнение
                Да е жив и здрав колегата създал темата, а и всички участници в нея
                Тия дни на работа подреждаме едно помещение и колегите нахвърляха едни туби. Да си призная, от едно поне десетина години сигур сто пъти съм минавал покрай тях, ама сега изведнъж се сетих тука за нашата тема та клекнах и взех да ги разглеждам.
                Оппаа, я какво излезе...

                - Пичове, това кво ще го правим?
                - На контейнера! Аман вече от боклуци.
                Добрее, вземам я. Ама я за баланс да взема една и за другата ръка. Тя - по БДС, П.Пенчев, също много запазена. Вкъщи кантарчето показа 4 за БДС-то и 4.5 за Мюлеровата. Немското качество наистина е потресаващо


                Вътре - червен грунд, никаква ръжда, само утайки от годините. Външно малко охлузвания и лека ръжда на дъното. Гарнитурата е много опечена, не я гледах дали е обръщана. ще пробвам да я обърна, ако не - нова. Може би и дъното ще боядисам черно или кафяво, друго няма да правя. За съжаление не им знам историята и на двете, но явно не са били на тежък режим. Имат акуратно нанесени автомобилни ДКН, особено на българската. Вероятно, допреди години имахме бойни готовности по колите и това е останало от някое бракуване, не знам...
                Да помогна ако има още някое помещение Нивите имаха туби ама вярвам не са били такива.
                Hyundai Tucson JM 2.0 CRDI 4WD

                Коментар


                • turtey
                  turtey коментира
                  Редактиране на коментар
                  Мани ти контейнера.
                  Изобщо е интересно как в България се е озовала английска военновременна.

                • jordanov sv
                  jordanov sv коментира
                  Редактиране на коментар
                  Емии, нали сме кръстопът...
                  Един колега, еее преди години беше - ми разправя че на селото му в кошарата на овцете им давали зоб у едно корито дето било някога резервоар /от тия дето се откачат/ на Летяща крепост. Не съм го виждал, не знам, пък и тогава не се интересувах толко от тия работи...

                • sek.1
                  sek.1 коментира
                  Редактиране на коментар
                  Най вероятно в комплектацията на съветската техника .

              • #59
                Много се радвам, че 10 години по-късно темата е все още интересна, а създаденият интерес е довел до спасяването на някоя и друга интересна туба Ето още нещо по темата, също доста рядко - немска парашутна туба от войната. Нали имат доста сериозни парашутни сили, за тях създават доста интересни неща. Снабдяването с всичко - от оръжие и боеприпаси до храна, вода и гориво, са извършвали с няколко вида контейнери, спускани с парашут. И за тези контейнери специално са били направени туби, които отговарят на формата им и максимално оползотворяват мястото. Гърловината е същата, като на стандартните туби, но останалата форма няма нищо общо. Ето /не особено добри/ снимки на моята туба. Другото е снимка от интернет, която показва съдържанието на един контейнер - 2 такива туби, а най-отгоре една скосена, така че да отговаря на формата. И на последната снимка - самият контейнер, а до него не са точно туби, но контейнери за храна със същата форма като тубите.

                Натиснете снимката за да я уголемите  Име:IMG_20201028_181424.jpg Прегледи:0 Размер:64.8 КБ ID:6662609
                Прикачени файлове
                Някои казват, че съм ужасен човек. Но това не е така - аз имам сърце на мил, чувствителен юноша. Пазя го в буркан със спирт на бюрото си...

                Коментар


                • travelling
                  travelling коментира
                  Редактиране на коментар
                  Яйца пуснати от самолет с парашут ?

                • sek.1
                  sek.1 коментира
                  Редактиране на коментар
                  До някое време преди да нападнат СССР германците добре са се гледали и войната е вървяла според немските планове . https://www.youtube.com/watch?v=dE0fGAr5kfw&t=880s

              • #60
                Да, това с парашутния контейнер е полезно допълнение в темата и интересно, благодаря!
                Да докладвам - гумичката на Мюлеровата туба е 3 милиметра. Обърнах я днес, не знам дали някой преди мен я е пипал, но ми се стори че е в много добро състояние. Не съм правил още мокра проба, напролет живот и здраве ще е. На БДС тубата е 4 мм дебелина, долу горе и тя е добра, но няма да я ползвам така или иначе.
                Айде още малко усмивки от старите ленти. Тука едни руснаци коментират, че сигурно са хранени Тигри


                Виждат се доста раздути. Пак според тия коментатори, тогавашния т.нар. грузински авиобензин при 40 градуса е надувал до атм. и половина... По-горе линка дето го бях дал, другарите от За рулем правеха тестовете на 0.7 атм., а 1 я водеха екстрим...
                Ноо, макар и раздути, чудесно се вписват във войнишкия бит, хах


                А това е възходът на английската инженерна мисъл докато се докопат до топлата вода. Казват, че с първите тенекии при някои маршрути в Африка са правили по 30-40 % загуба на ГСМ... Веднага след като са ги копирали и са направили голяма поръчка в Америка. Там са ги работили с много качествена ламарина и са излизали чудесни "джери кан".

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X