Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Честит празник - 143 години от Освобождението на България !

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Честит празник - 143 години от Освобождението на България !

    Честит празник, момичета и момчета! Сещайте се от време на време за тези, без чиято саможертва преди 143 години, този форум сега нямаше да съществува или заглавието му щеше да е по-така...
    Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
    Из "Златния телец"

  • #2
    Честит почивен ден на всички работещи!
    Щото друг празник не е

    Коментар


    • #3
      Първоначално публикуван от сто Преглед на мнение
      Честит почивен ден на всички работещи!
      Щото друг празник не е
      Жалко, че нямаш собствено мнение по въпроса. Наздраве
      Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
      Из "Златния телец"

      Коментар


      • сто
        сто коментира
        Редактиране на коментар
        Имам и съм го написал - почивен ден. Също като Гергьовден. Даже няма потенциала на 1 януари да ни е обединяващ празник.
        По-дълго - който го може.

    • #4
      Толкоз за празника.

      Коментар


      • #5
        Аз на този ден, все се чудя, защо това не се промени - очевидно е, че днешният празник е най-малкото спорен и разединяващ, а го бутаме вече 20 години?!?
        В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

        Коментар


        • #6
          Даже, само като почит към паметта на загиналите да е- пак си заслужава ....
          Пс. А ,че 22 септември (5 октомври) е по подходящ за национален (като историческо събитие),но 3 март е важно "стъпало" по пътя на Независимостта на българите.

          Коментар


          • bushiDO
            bushiDO коментира
            Редактиране на коментар
            Да, стъпка е, но нито най-голямата, нито най-важната... А и чисто статистически, колко други държави празнуват някаква съпка, а не крайният резултат/цел?!?

          • petkov_bb
            petkov_bb коментира
            Редактиране на коментар
            Историческата значимост Ние анализираме от дистанцията на времето, но хората тогава (участници и съвременници) са възприели тези събития много по чувствително и са отдавали почит на загиналите за това "историческо стъпало"!

        • #7
          Честит да е празника! Ама това не е моя празник. 24 май, 6 септември, 22 септември, която и да е дата от тях е по-подходяща. И си мисля, че някога това ще се промени. Ама наздраве де!
          יעבור
          «И това ще мине»

          Коментар


          • #8
            Честит празник и от мен. Да, вярно е, че руснаците, като империя, са си имали своите имперски интересни. То, коя империя си ги няма. Но какво би станало без намесата на Руската империя? Русофобите ги разбирам. Щяха да си носят с желание вазелина в задния джоб. Ама русофилите какво са виновни...
            HONDA CR-V I, 2000г., B20Z1

            Коментар


            • #9
              Първоначално публикуван от dimkaraganchev Преглед на мнение
              ... Русофобите ги разбирам. Щяха да си носят с желание вазелина в задния джоб. ...
              Само си мислиш, че разбираш. Някои от най-известните личности от онова време, борили се за освобождението на България, са имали остро негативно отношение към Руската империя. Ама това на ППР-то не го споменаваха.

              Ние не сме неутрални!

              Коментар


              • #10
                Не може една историческа дата, която разделя народа, да е "национален празник". Още повече, че на тази дата в Сан Стефано е пренебрегнат идеала за "чиста и свята република".
                ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                Коментар


                • #11
                  Първоначално публикуван от dimkaraganchev Преглед на мнение
                  ... Но какво би станало без намесата на Руската империя? ...
                  Просто е - нямаше да има въобще русофили/фоби

                  Коментар


                  • blackfirefly
                    blackfirefly коментира
                    Редактиране на коментар
                    Просто филите и фобите щяха да с а в друга посока. Даже ако се бяхме освободили сами, пак щеше да ги има "за" и "против"...

                • #12
                  Хах, какво разделение ви вълнува бе, младите хора си го харесват празника и все повече свикват с него. Следващите 10-20-30 години няма кой да го пипне.
                  Моето мнение за датата съм го написал преди една година в друга тема и не съм го променил, така че и ся мога да го напиша.

                  Коментар


                  • caribi
                    caribi коментира
                    Редактиране на коментар
                    Баш па тези които изповядват исляма не ги брига празника ,даже и младите! А те са голям процент от населението на държавата , защо трябва да се получава чувство на разидинение ?
                    Последно редактирано от caribi; 04-03-21, 15:22. Причина: граматическа грешка

                  • bushiDO
                    bushiDO коментира
                    Редактиране на коментар
                    мдаа, викаш като поизмрем тия дето сме прочели 5-6 книжлета и ше дойде царството на тия с по 2-3 и тогава на никой нема да му пука какво точно празнуваме, важо е мезелък и пиене на корем да има....

                  • jordanov sv
                    jordanov sv коментира
                    Редактиране на коментар
                    Нито едното, нито другото съм казал но даже и това няма никакво значение. Тя - Земята - продължава да се върти.

                • #13
                  Интересно, тези, които изповядват исляма, българи ли са или чужди граждани. Ако са българи, то би трябвало да се чувстват такива, а ако са чужди граждани откъде-накъде трябва да ме интересуват техните чувства.
                  HONDA CR-V I, 2000г., B20Z1

                  Коментар


                  • #14
                    Първоначално публикуван от dimkaraganchev Преглед на мнение
                    Интересно, тези, които изповядват исляма, българи ли са или чужди граждани. Ако са българи, то би трябвало да се чувстват такива, а ако са чужди граждани откъде-накъде трябва да ме интересуват техните чувства.
                    А чувствата на пестингодишния поробител ...нещо...?

                    https://btvnovinite.bg/svetut/za-3-m...oto-zname.html

                    Кулата Атакуле в Анкара светна в цветовете на българското знаме. На 125-метровата кула беше изписано поздравление „Честит национален празник на България“ на турски и на английски език.
                    And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

                    Коментар


                    • #15
                      И какво? Трябва да се разчувствам ли...
                      HONDA CR-V I, 2000г., B20Z1

                      Коментар


                      • bushiDO
                        bushiDO коментира
                        Редактиране на коментар
                        По-скоро, да се замислиш!

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X