Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Втората Световна Война свърши!

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Втората Световна Война свърши!

    Дали е ден на победата, или ден на Европа- не знам. Но да няма актуална тема на този ден... малко ми е странно.
    Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

  • #2
    Времената се изпедерястяват, Венци..

    След малко години децата няма да знаят нищо за ВСВ, както и за всичко останало, прочее..

    Аз поне се постарах да кажа нещо, което, вероятно ще е нищо, в акъла на дяцата....

    Коментар


    • #3
      Свърши отдавна. По-право свършила е. Оставила е траен отпечатък в съзнанието на много хора. Повечето също са свършили вече. Като уважавания от мен Хайнрих Бьол, примерно. Или Вонегът. Руският ентусиазъм да се тупаме в гърдите всяка година няма свършак. Удобно пропускайки факти като кой и как я започна. Та не е страшно, според мен, ако не се отбелязва края, по-страшно е да се забрави как се стигна до нея.

      Коментар


      • #4
        Много харесвам Солонин.
        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

        Коментар


        • #5
          Легендите умират едва тогава, когато вече няма кой да ги разказва.
          Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

          Коментар


          • #6
            Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
            ... когато вече няма кой да ги разказва.
            А мераклиите скоро няма да свършат. Гледай ги нашите комсомолци - все едно са се били рамо до рамо с Матросов
            Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
            Из "Златния телец"

            Коментар


            • #7
              Има такава тема, ами е затворена - https://offroad-bulgaria.com/forum/%...BE%D0%BF%D0%B0

              Коментар


              • #8
                Първоначално публикуван от Veselin Monkov Преглед на мнение
                Има такава тема, ами е затворена
                Щот вече не е актуална,тя е за миналогодишната победа над фахизма,хитлеризма,национал социализма и някъде между другото- неутралното по това враме Царство България.
                Ма вероятно,все повече хора се информират,че "братушките" не са ни освободили на 09.09 1944год.

                Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

                Коментар


                • #9


                  А някои говорят за ''празник'' някакъв ...

                  Коментар


                  • #10
                    То май няма точни данни за безследно изчезналите. Пишат се някакви числа между 3 и 5 милиона.
                    Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                    Коментар


                    • #11
                      Ми съобразно "новото време" и ценностите , налагани и приемани де, даже ще бъде забравена тази война, и несъществуваща...Не е в крак с новите височайши удобства на времето , като тотална смартфоно-фейсбуко-инстаграмо идиотщина, зомбиране и идиотизация на послушното общество. Ковид 19 пасти да яде пред тези похвати, които ще дадат плод скоро-скоро..
                      0899 шест5313нула
                      За всекиго по нещо

                      Коментар


                      • #12
                        За съжаление, победата за едни, е загуба за други! Убиваш или те убиват! Оцеляване, инстинкт да се съхраниш. В името на какво? Защо? Хищника убива за да се нахрани и размножи. Всичко друго са оправдания, класова, полова, расова, социална неравнопоставеност. Жалко за милионите жертви, преди, по време на, и най вече след войната. Поуката, Урокът, Грешките,не са научени. Ще се повтарят. И не е до история, дали ще се учи, злото и алчността не се влияят от нея. Колкото по сложни и интелигентни стават хората, толкова и конфликтите по между им ще са по тежки и кървави.
                        Иначе да, 100грама спирт, едничката радост сред всичкита кръв, огън,разруха и смърт, защото може и да са ти последните... Нищо, че си Победител, нищо че си Победен.
                        Не важно кто напротив, важно кто рядом.

                        Коментар


                        • #13
                          Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
                          Дали е ден на победата, или ден на Европа- не знам. Но да няма актуална тема на този ден... малко ми е странно.
                          Тема се появяваше най вече за да коментираме какво ново са показали на парада . Тази година се очакваше понеже е кръгла година голям парад но заради вируса засега е отложен . Дали ще го проведат на някоя друга дата ще видим .
                          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                          Коментар


                          • #14
                            Първоначално публикуван от сто Преглед на мнение
                            Свърши отдавна. По-право свършила е. Оставила е траен отпечатък в съзнанието на много хора. Повечето също са свършили вече. Като уважавания от мен Хайнрих Бьол, примерно. Или Вонегът. Руският ентусиазъм да се тупаме в гърдите всяка година няма свършак. Удобно пропускайки факти като кой и как я започна. Та не е страшно, според мен, ако не се отбелязва края, по-страшно е да се забрави как се стигна до нея.
                            Хм, та те също толкова старателно неглижират и фактите около това, като кой и как я завърши.
                            Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                            Коментар


                            • #15
                              Време е темата да се затвори, преди да сме се "развеселили"
                              Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                              Из "Златния телец"

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X