Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Честит ден на победата С днем победы

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Честит ден на победата С днем победы



    Честит ден на победата. Да си спомним на днешния ден за милионите жертви дадени от Руския народ за да живеем в свободна европа днес.

    https://youtu.be/b-0ut0uXZW8
    Прикачени файлове
    Ники

  • #2
    Хм... Множество теми, не знам дали е уместно в такава... Той день победы отмина тихомълком, предшестван от традиционните два-три гафа - немски войници и техника на пОЦреотические плакаты, но-о-о току-що попаднах на това, за което се твърди тук (от 8,50 мин.), че било напълно автентично:

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Narody-Bratia.png
Прегледи:174
Размер:422.8 КБ
ID:6603247
    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

    Коментар


    • #3
      Аз пък съм срещал твърдения, че оригиналът е това

      Натиснете снимката за да я уголемите  Име:kukriniks.jpg Прегледи:0 Размер:42.2 КБ ID:6603269

      и го виждам и в някакъв каталог на плакатите от 1941

      Натиснете снимката за да я уголемите  Име:1_9_22522162.jpg Прегледи:0 Размер:148.7 КБ ID:6603273

      Автори Кукриникси, 1941, тираж 25000 бр
      Ние не сме неутрални!

      Коментар


      • #4
        Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
        Аз пък съм срещал твърдения, че оригиналът е това

        ...
        и го виждам и в някакъв каталог на плакатите от 1941

        ...

        Автори Кукриникси, 1941, тираж 25000 бр
        Да, оказа се мощно дискутирана тема, пък аз за пръв път виждам плаката.
        Борят "ментето" даже с такива аргументи:
        От себя могу добавить: довольно-таки тупой фейк, поскольку, если мало-мальски разбираться в типах самолетов, можно однозначно сказать, что "левый" пилот показан в кабине британского бомбардировщика Хэндли Пэйдж Хэмпден (даже на таком примитивном рисунке он вполне опознаваем), и карикатуристу надо быть полным дебилом, чтобы нарисовать немца, бомбящего Лондон на английском самолете
        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

        Коментар


        • #5
          Първоначално публикуван от Пенчо
          Абре, хора! Нямате ли какво да си премятате между крачолите, та вадите вехтории от под дюшека?
          А-а-а-а, там един Велик Владетел си го мести, както знаем. Ни моЙм сА мерѝ с него.
          "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

          Коментар


          • #6
            Първоначално публикуван от infineon Преглед на мнение
            Честит ден на победата. Да си спомним на днешния ден за милионите жертви дадени от Руския народ за да живеем в свободна европа днес.
            Жертвите на руския народ имат за цел и постигат като резултат единствено още някоя година власт за Сталин (половин век мракобесие в половин Европа е "бонус").
            Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

            Коментар


            • #7
              След като гагича се осра и го хванаха за пореден път, нямаше как да не скочиш в подкрепа
              За другото си ланкай колкото искаш, но имай поне малко срам когато става въпрос за гибелта на милиони обикновени хора.

              Коментар


              • #8
                Да ти кажа, има нещо в тези аргументи. Бялото хвърчило има някаква прилика с английскиs бомбардировач Hampden.
                Ние не сме неутрални!

                Коментар


                • #9
                  Някъде из многото "монографии", се твърдеше, че руснаците великодушно са снабдявали луфтвафе с големокалибрени, 250кг и нагоре, авиобомби за въздушните нападения над Англия. Накрая може да се окаже, че и двете карикатури са много близо до истината

                  P.P. Do-17 Dornier е доста близо по силует до англичанчето. Българските ВВС по онова време също са оперирали с такива. Последното за обща култура. Натиснете снимката за да я уголемите  Име:d1-Dornier-Do-17-aa.jpg Прегледи:0 Размер:174.7 КБ ID:6603409

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:e2fcbf0efd781801d40af518b3cfedf0.jpg
Прегледи:114
Размер:56.8 КБ
ID:6603410

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:image01.jpg
Прегледи:111
Размер:169.0 КБ
ID:6603411
                  Последно редактирано от коко келеша; 16-05-20, 08:19.
                  Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                  Из "Златния телец"

                  Коментар


                  • Kirilpm
                    Kirilpm коментира
                    Редактиране на коментар
                    Тва с великодушното разменяне на бомби не е за пренебрегване, все пак дребнобританците никой не ги харесва
                    На мен ми се струва малко странно най-изостаналата авиация в този момент от войната да снабдява най-модерната, при все че германците са си разбомбвали Лондон както си искат

                • #10
                  Първоначално публикуван от infineon Преглед на мнение

                  Честит ден на победата. Да си спомним на днешния ден за милионите жертви дадени от Руския народ за да живеем в свободна европа днес.
                  Жертвите,от не руски народи може ли също да ги поменем,или те са без заначение?
                  Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

                  Коментар


                  • #11
                    Първоначално публикуван от taran Преглед на мнение

                    Жертвите,от не руски народи може ли също да ги поменем,или те са без заначение?
                    Темата е отпреди 4 години. Просто избрах най-прясната незаключена такава за да пусна плаката, който не бях виждал досега.
                    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                    Коментар


                    • коко келеша
                      коко келеша коментира
                      Редактиране на коментар
                      Е то, мисленето на нЕкои индивиди едва ли се е променило кардинално .

                    • taran
                      taran коментира
                      Редактиране на коментар
                      Кардинално.... то минимално да се промени ще е добре. Направо не разбирам,вкопчил се народа в комсомолската пропаганда и носталгия по Тато,вместо да се огледа и да види как да си оправи бъдещето.

                  • #12
                    Темите е хубаво да гледате заглавието, после ако Ви интересува да пишете... Иначе става това, което се вижда...!
                    VPetrov.photography

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X