Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Тръстиковата флейта

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Тръстиковата флейта

    .
    ...................................................................................................................................................... .................................................................

    Този нет-разказ е за пещерата " Тръстиковата флейта", която се намира в северозападната част на град Гуилин - Китай.
    Името Гуилин означава "Гората на Сладкия Османтус", а османтуса е един интересен храст, който го има и у нас.

    Ето вариации на храста, който спокойно може да расте в нашите климатични условия.


    Така изглежда града. Околността е също много красива.


    ...................................................................................................................................................... .................................................................

    Посещението на тази пещера сигурно е незабравимо преживяване. Гуилин се счита за перлата на преуспяващата туристическа индустрия на Китай за сметка на природни красоти и исторически съкровища.

    ...................................................................................................................................................... .................................................................

    Да погледнем в пещерата!

    Образованието в червено е наречено "Червената копринена завеса против комари".


    Другото и име е "Двореца на природните изкуства".


    Според легендата, от тръстиката пред пещерата, се правят флейти създаващи най-сладката музика.


    Сталактит приличащ на човешка фигура, според легендата е на поет, който толкова дълго е търсил точните думи да опише красотата, че накрая се превърнал в камък.


    Наистина е невъзможно да се опише красотата.


    Така изглежда Рая може би.


    Или точно тук живеят Боговете и може всеки да открие своя Бог.


    Всъщност пещерата е съвсем малка, само 240 метра дължина.


    Китайски навик е да се формират легендарни или поетични имена, като Кристал Палас, Дракон Пагода, Девствена гора, Планината на цветята и други интересни имена, но каквото и да се каже е вярно.


    Пещерата е очарователна галерия на природния скулптор.


    Нейното пространство е било използвано, като подслон от въздушните нападения на японците по време на Втората световна война.


    Пещерата наречена "Тръстиковата флейта" носи името си от тръстиката растяща пред входа.


    Брилянтната пещера е едно от най-красивите места в Гуилин и влиза в почти всички пътни маршрути.


    Открита е за обществеността през 1962 година.


    Трудно се откъсват очите от тази ферия.


    ...................................................................................................................................................... .................................................................

    Тази пещера е нагледен пример, как с минимални вложения в готов продукт на Природата, се прави максимален туристически ефект.
    Въпроса е: трудно ли е в наша пещера да се направи такова нещо?

    Нет-разказа е съставен по материали от интернет източници, предимно преводи, преработени и нагласени за форумски условия.

    ...................................................................................................................................................... .................................................................

    Край
    ..................
    .

  • #2
    До: Тръстиковата флейта

    Абсолютно си прав. Влизал съм из доста необлагородени Български пещери. Убеден съм, че с подходящо осветление, ще се постигне и по-добър визуален ефект.
    Кога ли ще стане? Не знам, ама докато гледаме в канчето на комшията, едва ли.

    Коментар


    • #3
      До: Тръстиковата флейта

      Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
      Абсолютно си прав. Влизал съм из доста необлагородени Български пещери. Убеден съм, че с подходящо осветление, ще се постигне и по-добър визуален ефект.
      Кога ли ще стане? Не знам, ама докато гледаме в канчето на комшията, едва ли.
      Има и по жестоки неща. Чупенето на образования по пещерите. Знам го от опита с моите изкуствени пещери. Постоянно ми чупят сталактитите.
      Пробват ги на якост. Първите ги направих без арматура и ги изпочупиха пред очите ми. После сложих арматура и сега само ги изкривяват.

      Коментар


      • #4
        До: Тръстиковата флейта

        Първоначално публикуван от Майкъл Преглед на мнение
        Има и по жестоки неща. Чупенето на образования по пещерите. Знам го от опита с моите изкуствени пещери. Постоянно ми чупят сталактитите.
        Пробват ги на якост. Първите ги направих без арматура и ги изпочупиха пред очите ми. После сложих арматура и сега само ги изкривяват.
        Е,там където се влиза със специализирано оборудване, нещата са все още добре. На първо време, ако се облагороди 1/10 от Духлата и ще има много за показване. Имаше такъв проект, за към тронната зала, ама нещо умря.
        А, че чупят, чупят.Но не е тук мястото, да им даваме координати за бъдещо чупене.

        Коментар


        • #5
          До: Тръстиковата флейта

          Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
          .. ама докато гледаме в канчето на комшията, едва ли.
          Красотата е невероятна - Майки, благодаря..

          Пенчо, тия не са ни от баш комшиите, ама много има да се учим..

          да се чупи сталактит, па било и изкуствен...

          срамота...

          Майки, трябва да ги електрифицираш.. IMHO

          Коментар


          • #6
            До: Тръстиковата флейта

            Моите съм ги осветил само в бяла светлина уж да не става кич, обаче няма проблеми да сменя лампите с цветни

            Коментар


            • #7
              До: Тръстиковата флейта

              Пенчо, тия не са ни от баш комшиите, ама много има да се учим..


              Друго имах предвид. Според мен такива обекти трябва да се дават на дългосрочна концесия. Ама от сега ги виждам всякакви зелени, еко, бръмбаролози и местни как правят живи вериги и се мятат пред трактора.

              Коментар


              • #8
                До: Тръстиковата флейта

                Невероятна работа. Китайците освен стената имали доста невероятни места за които разбирам от колегата Майкъл за което много му благодаря. Интересно ми е само от къде знаеш ,че тези кътчета съществуват? Мисля ,че планираш тази година посещение до братски Китай
                O888888-211

                Коментар


                • #9
                  До: Тръстиковата флейта

                  Наистина страхотна гледка. Сега се сещам, че и при нас има пещери като "Ухловица", Дяволското гърло, Ягодинската пещера, които с новите възможности за осветление ще постигнат невероятен ефект. Въпрос на прогресивно мислене и инвестиции, които за месец биха покрили вложените разходи. Но уви по-лесно е така...
                  [SIGPIC][/SIGPIC]

                  Коментар


                  • #10
                    До: Тръстиковата флейта

                    Красота,брааво за добрите и интересни снимки
                    [SIGPIC][/SIGPIC]Марин Илчев

                    Коментар


                    • #11
                      До: Тръстиковата флейта

                      Първоначално публикуван от monster energi Преглед на мнение
                      Красота,брааво за добрите и интересни снимки
                      Преди малко пуснах нещо пак много красивоинтересно, но дело на човешката мисъл и ръка.
                      http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=85805

                      Коментар


                      • #12
                        До: Тръстиковата флейта

                        .
                        ...................................................................................................................................................... .................................................................

                        Този нет-разказ е за пещерата " Тръстиковата флейта", която се намира в северозападната част на град Гуилин - Китай.
                        Името Гуилин означава "Гората на Сладкия Османтус", а османтуса е един интересен храст, който го има и у нас.

                        Ето вариации на храста, който спокойно може да расте в нашите климатични условия.


                        Така изглежда града. Околността е също много красива.

                        ...................................................................................................................................................... .................................................................

                        Посещението на тази пещера сигурно е незабравимо преживяване. Гуилин се счита за перлата на преуспяващата туристическа индустрия на Китай за сметка на природни красоти и исторически съкровища.

                        ...................................................................................................................................................... .................................................................

                        Да погледнем в пещерата!

                        Пещерата наречена "Тръстиковата флейта" носи името си от тръстиката растяща пред входа.
                        Брилянтната пещера е едно от най-красивите места в Гуилин и влиза в почти всички пътни маршрути.


                        Другото и име е "Двореца на природните изкуства".


                        Според легендата, от тръстиката пред пещерата, се правят флейти създаващи най-сладката музика.


                        Сталактит приличащ на човешка фигура, според легендата е на поет, който толкова дълго е търсил точните думи да опише красотата, че накрая се превърнал в камък.


                        Така изглежда Рая може би. Наистина е невъзможно да се опише красотата.


                        Или точно тук живеят Боговете и може всеки да открие своя Бог.


                        Всъщност пещерата е съвсем малка, само 240 метра дължина.


                        Китайски навик е да се формират легендарни или поетични имена, като Кристал Палас, Дракон Пагода, Девствена гора, Планината на цветята и други интересни имена, но каквото и да се каже е вярно.


                        Пещерата е очарователна галерия на природния скулптор.


                        Нейното пространство е било използвано, като подслон от въздушните нападения на японците по време на Втората световна война.


                        Открита е за обществеността през 1962 година.


                        ...................................................................................................................................................... .................................................................

                        Тази пещера е нагледен пример, как с минимални вложения в готов продукт на Природата, се прави максимален туристически ефект.
                        Въпроса е: трудно ли е в наша пещера да се направи такова нещо?

                        Нет-разказа е съставен по материали от интернет източници, предимно преводи.

                        ...................................................................................................................................................... .................................................................

                        Край
                        ..................

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X