Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Пътеката към небесното цвете

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Пътеката към небесното цвете

    .

    Планината ХуаШан

    ...................................................................................................................................................... ................................................................................

    „Да обичаш нещо, означава да искаш то да живее.“ — Конфуций

    ...................................................................................................................................................... ................................................................................


    Този виртуален разказ е съставен от нет източници, предимно чуждестранни. При сглобяването му съм премахнал дати и имена, поради необичайните им и трудни произношения и транскрибции.

    ...................................................................................................................................................... ................................................................................

    Планината има много места, които представляват исторически интерес и живописна красота, както и много фантастични и легендарни истории.
    Тук е дома на няколко влиятелни даоистки храмове, където императорите от древни династии са правили поклонение.
    "Пътеката към небесното цвете" е наименувана, заради петте върха на планината, които формират формата на "цвете".
    (Хуа на китайски), оттам и името "ХуаШан".

    В някои източници се казва "Пътеката на смъртта", но не е приемливо стремежа към красотата и вярата в доброто, да се олицетвори със смъртта.
    Затова поставих названието на виртуалния разказ да е - " Пътеката към небесното цвете".

    ...................................................................................................................................................... ................................................................................

    Съвсем до скоро това място не е било популярно в Китай, а само на местните жители.


    Даоистите вярвали, че тук е бога на подземното царство.


    Хуа шан е светата земя на даоизма.


    Мястото е известно със своите природни гледки на стръмни и тесни пътеки, огромни скали, и висока планина.


    Това е той - един от най-опасните туристически маршрути в света. Преди дори е нямало вериги.


    Този малък хребет е с ширина от само 3 метра.


    В нашия век туристопотока нараства.


    Въведени са мерки за безопасност, чрез изграждане на каменни стъпала и по-широки пътеки.


    В храма се съхраняват свещени текстове, а отвесните скали са служели за защита


    За вярващите Хуа Шан е важно място за безсмъртие.


    Храма е напълно изолирани, и човек може стигне до него само помощта на веригите по протежение на скалите.


    В древни времена, много императори са идвали тук, за да направят жертви на своите предци.


    През 1998 г. ръководството на Huashan превръщат храмовете на планината в даоиска асоциация.


    Това се прави, за да се спомогне за опазване на околната среда, тъй като присъствието на монасите и монахините възпира бракониери.


    Много китайци все още изкачват пътеката през нощта, за да се достигне връха по време на изгрев.


    Живописни места: кули, пещери, каменни стъпала, храмове и павилиони могат да се намерят навсякъде.


    Някои от най-опасните пътеки са били затворени.


    Сергии за сувенири в облаците.


    Тук е по-спокойна обстановката


    Добавени са нови стоманобетонови стъпала и обновени старите парапети.


    Като се заключва катинара, всеки се моли за здраве и благополучие. Тук има хиляди катинара, вплетени са хиляди съдби.


    И с новите добавки за улеснение, прехода пак е истинско изпитание на духа.


    Смъртните случаи продължават да се случват тук.


    Няма нищо друго, освен небето над бездната и пропаст и надолу.


    Тук е фантастично красива, но изисква много усилия в прехода.


    Местното правителство пристъпва към отваряне на нови безопасни пътеки и създаване на еднопосочност в маршрутите на някои по-страшни части.


    Студентите, започнали първи да тестват пътеката с посещения в 80-те години.


    Очарованието от видяното трае вечно.


    ...................................................................................................................................................... ................................................................................

    "Недей да проклинаш тъмнината, а по-добре запали една свещ." - Китайска поговорка

    ...................................................................................................................................................... ................................................................................

    ..........

    Край
    ..........

    .
    Последно редактирано от Майкъл; 01-01-10, 16:56.

  • #2
    До: Пътеката към небесното цвете

    Ужас !!!!
    Аерофобията ме втресе, само от изгледа на снимките.
    Никога - Дао !
    Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

    Коментар


    • #3
      До: Пътеката към небесното цвете

      Mхм, страшничко...

      Коментар


      • #4
        До: Пътеката към небесното цвете

        Тия китайците са големи мазохисти!

        Много е красиво, но и доста зловещо....

        Майкъл, благодаря, че ни показа това удивително място!
        Все, что делаешь, надо делать хорошо, даже если совершаешь безумство.
        A2 (+)

        Коментар


        • #5
          До: Пътеката към небесното цвете

          Прекрасно място,благодаря.

          Коментар


          • #6
            До: Пътеката към небесното цвете

            Е сега видях къде е пътеката на Гандалф.Сякаш е нереално,все едно сънуваш някакво вълшебно царство.Благодаря истински за материала-безценен е.

            Коментар


            • #7
              До: Пътеката към небесното цвете

              Благодаря, Майкъл
              Suzuki Jimny, 1.3, 2009

              Коментар


              • #8
                До: Пътеката към небесното цвете

                Голямо Благодаря,за споделеното.
                0осем9осем7шест0осем7едно
                Миро

                Коментар


                • #9
                  До: Пътеката към небесното цвете

                  Колкото и да обичам пътешествията и предизвикателствата, на тази пътека със сигурност страхът ми ще ме спре. Благодаря, че ни показа това удивително място.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Пътеката към небесното цвете

                    Благодаря! Получил се е невероятен пътепис. Подборът на снимките също е чудесен. Пожелавам да ни го разкажеш отново, но от свое име

                    Коментар


                    • #11
                      До: Пътеката към небесното цвете

                      Какво ли не правят хората, само и само да ги оставят на спокойствие. Ама видно е че и това не работи вече.

                      Е, със сигурност там-горе не е оживено като в Пекин. Аз не бих могъл да стигна. А тези, които могат - заслужават да видят това чудо.

                      Благодаря и от мен. Научих нещо ново и интересно.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Пътеката към небесното цвете

                        Майкъл, подхванал си интересна поредица в този стил. Благодаря, интересни неща намираш, ще се радвам и на други такива!

                        Коментар


                        • #13
                          До: Пътеката към небесното цвете

                          Мястото наистина е изумително!
                          Благодаря, Майкъл!
                          Като се замисля, обаче, май не съм от хората, способни да стигнат до там.. доста е страшничко по пътеката към небесното цвете
                          Когато не знаеш какво да правиш, придай си угрижен вид и върви забързано!

                          Коментар


                          • #14
                            До: Пътеката към небесното цвете

                            Разтрепериха ми се мартинките!Иначе голяма красота.
                            Прости мя Господи,че чух вся премудрости твои,но бидох простак и невозползвaхся.

                            Коментар


                            • #15
                              До: Пътеката към небесното цвете

                              Абе, .... за страха .... не ме е страх откакто се качвах на един комин ..325 метра.
                              Гледката е подобна ....

                              Но не съм сигурен дали сега няма да каталясам на първите 500 метра ... 100 кила съм вече ....
                              Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                              Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X