Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Измама по Viber чрез имитация на Еконт - ВНИМАВАЙТЕ !!!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
    И аз нещо не вдявам,как по номера на картата ,ще теглят пари от картата.Това е възможно ако ми се отвори сайта на банката,с моя юзер и парола,после ме пита дали да пусне парите към еди койси,после ми иска софтуерен токън,за да го генерира ми иска друга парола за софтуерния токън и чак тогава пуска парите към получателя.

    Пари от картата мисля че могат да излезнат само до максималната стойност без пин която в момента е 100 лв.

    Поправете ме ако греша?
    Поправям те. Грешиш. И няколко пъти вече го говорихме в темата. Купи си нещо от алиекспрес с карта и ще се увериш!


    Допускам, че е възможно при първоначалната регистрация на картата в чужди надеждни сайтове като алиекспрес, ибей и т.н. да е имало примерно отметка за съгласие за елиминиране на необходимостта от 3D пароли, токъни и т.н. за удостоверяване на плащането, но не го помня. Помня, че първото ми плащане в турски електронен магазин беше за над 1000 лв и след ден-два на телефона ми се обади служителка на банката за да потвърдя, че аз съм го поръчал. Преди това имам стотици поръчки от ибей и алито и никой не ме е питал в началото дали са ОК. След това и за турските сайтове вече никой не ме спря.

    Коментар


    • #17
      Мда,ако дадена сметка или партньор съм го чекнал като доверен,то тогава прескача генерирането на софтуерния токън....НО това е когато се превеждат пари от сметката през електронното банкиране,картата не я интересува кой ми е доверен или не....Все си мисля че ако по номера на картата могат да теглят пари,то в интернет щеше да е бъкано от кей генератори......Тея дни ще искам още една карта и ще дам номера на някой от форума да видим...Аз не вярвам че САМО по номера ,без потвърждение от някакво естество ,ще излязат пари от тази сметка.....Ако греша,ще си платя разбира се

      Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
      Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
      Анатолий Пейчинов o8875о9815
      https://dvrbg.com/

      Коментар


      • I.Stoyanov
        I.Stoyanov коментира
        Редактиране на коментар
        Анатолий не четеш май - аз автоматично потвърдих с получен смс код.

      • Veselin Monkov
        Veselin Monkov коментира
        Редактиране на коментар
        Прати ми номерата на лични и кажи какво да ти поръчам от Али-то!

    • #18
      Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
      Мда,ако дадена сметка или партньор съм го чекнал като доверен,то тогава прескача генерирането на софтуерния токън....НО това е когато се превеждат пари от сметката през електронното банкиране,картата не я интересува кой ми е доверен или не....Все си мисля че ако по номера на картата могат да теглят пари,то в интернет щеше да е бъкано от кей генератори......Тея дни ще искам още една карта и ще дам номера на някой от форума да видим...Аз не вярвам че САМО по номера ,без потвърждение от някакво естество ,ще излязат пари от тази сметка.....Ако греша,ще си платя разбира се
      Само по номер на карта не , иска ти и дата на валидност и CVT трицифрен код на гърба на картата. В сайтове като aliexpress и други плащането се извършва без нищо друго необходимо .

      Коментар


      • #19
        Здравейте колеги, днес бях въвлечен в същата схема.Благодаря на колегата че е описал подробно случката, защото в момента само в нашият форум има описана измамата.Не съм от хората които често използват картово разплащане и за това се хванах.Сценарият на измамата е същият.
        След свързване по вайбър с мен във връзка с моя обява от ОЛХ ми предложиха вариант за плащане чрез превод през Еконт и изпращане на куриер да вземе пратката.Не бях ползвал такава услуга и реших да пробвам.В крайна сметка светът се развива толкова бързо технологично, че реших да не изоставам от модерните технологии.Казаха ми че е направено плащане и ми пратиха линк към Еконт.Отворих го, последвах указанията за въвеждане на карта и когато трябваше да въведа смс за потвърждение стана засечка.И така два три пъти при което вече ми светна авалиината лампа че нещо не е наред.За щастие държим малко пари в картата и схемата не се получи.След неуспешните два опита за транзакция изтеглих и малкото което беше в картата.През цялото това време течеше непрекъснат чат във вайбър с въпросният куповач в случая жена с име Никита.Постоянно ми искаха кода от смс за потвърждение на транзакцията.Това продължи поне два, три часа.В момента съм с блокирана карта която трябва сменявам.
        Тъи като форума е публичен съм сигурен че въпросните схемаджии ни четът, за това е важно повече хора да споделяме за да има по-малко, не грешка да няма изобщо излъгани.

        Коментар


      • #20
        Това е номера на тази Никита Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Screenshot_20210217-161209_Viber.jpg
Прегледи:1276
Размер:176.4 КБ
ID:6710924

        Коментар


        • #21
          Така горе долу протече всичко Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Screenshot_20210217-161239_Viber.jpg
Прегледи:1491
Размер:271.1 КБ
ID:6710928Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Screenshot_20210217-161255_Viber.jpg
Прегледи:1409
Размер:162.3 КБ
ID:6710929Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Screenshot_20210217-161320_Chrome.jpg
Прегледи:1347
Размер:256.8 КБ
ID:6710930Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Screenshot_20210217-161340_Chrome.jpg
Прегледи:1375
Размер:336.7 КБ
ID:6710931Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Screenshot_20210217-161340_Chrome.jpg
Прегледи:1332
Размер:336.7 КБ
ID:6710932Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Screenshot_20210217-125952_Chrome.jpg
Прегледи:1350
Размер:206.6 КБ
ID:6710933Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Screenshot_20210217-161358_Chrome.jpg
Прегледи:1408
Размер:203.8 КБ
ID:6710934

          Коментар


          • I.Stoyanov
            I.Stoyanov коментира
            Редактиране на коментар
            Те за това става въпрос! Няма ли начин да ги разконспирират кои са тия ?

        • #22
          Чета, чета и не вдявам. За да ти преведат пари, дали от Еконт или от НАСА трябва ИБАН и номер на сметката. Тия направо са ви казали : хвърли тая торба с пари през терасата!!!

          Коментар


          • IvanIvanovi
            IvanIvanovi коментира
            Редактиране на коментар
            Градски, /нали сме троенчани/ хем няколко пъти пишеш че не разбираш а само предполагаш, хем сега се извърташ. Да ми дръпне пари търговец и после да ми ги върне по една или друга причина е нормално и никога не съм твърдял друго. Казах, че не можеш да ми преведеш пари, ако ми знаеш само номера на картата. Преведеш , не е равно на възстановиш , т.н. refund при картовите разплащания.
            /руснаците имат такава система за разплащане по карта, но не знам дали работи с българска карта, затова и уточних с БГ банка да стане превода./

          • Veselin Monkov
            Veselin Monkov коментира
            Редактиране на коментар
            Не съм знаел, че си от Троян. Ето ти първия линк, който ми излезе в гугъл за плащания по карта. https://www.transcard.bg/bg/parichni-transferi/

          • IvanIvanovi
            IvanIvanovi коментира
            Редактиране на коментар
            От там съм, но съм живял постоянно до 84-та година в града, сега си ходя от време на време само. Това плащане от линка е само между карти на транскарт, не може да преведеш пари по карта от друг картоиздател. Приеми, че не може въобще и толкова. Единственият /или поне в момента за него се сещам/ начин да внесеш пари по сметка ако знаеш само номера на картата, вързана към нея , дори и твоя да е тази карта, е да ги внесеш на банкомата, но картата трябва да е физически в теб и да знаеш ПИНа.

        • #23
          Veselin Monkov коментира
          Днес, 05:52
          Няма такова нещо. Пари се превеждат и по номер на карта. Така ми връщат парите от алито и ибей, ако не дойде някоя пратка.


          Да но те ти имат вече айбана от твоето плащане.
          Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

          Коментар


          • Veselin Monkov
            Veselin Monkov коментира
            Редактиране на коментар
            А на бас, че го нямат!

        • #24
          По карта могат и да се получат пари. Поне теоретично. Само дето не съм го видял на живо. Поне не в наша банка.
          По принцип картата отделя сметката от останалия свят. Няма как да се види коя е сметката зад картата другаде освен в издалата картата банка. Ако сте платили с карта и ви връщат парите, защото стоката не е получена, това е еквивалент на сторниране на операция. Много често даже търговците не работят с реално плащане, а блокират сумата по картата, след което, като се получи пратката си искат парите, а ако не се получи освобождават блокировката. Това е по-лесно от счетоводна гледна точка, защото се избягва възможността едни пари да влезнат като приход в единия данъчен период, а след това да се окаже, че не било приход. Не е невъзможно за оправяне, но бумащината е повечко.
          По принцип отказвайте пробутани услуги. Тази измама звучи долу горе така "Аз ще направя всичко вместо теб, а ти накрая само ще пребереш едни пари!" Ами не ми звучи много достоверно.

          Коментар


          • #25
            След двойно таксуване от дебитната ми карта в магазин Технополис накрая ми върнаха парите в картата като трябваше да им продиктувам само номера на картата по телефона и се получи.
            Търговеца няма как да види номера на сметката по номера на картата но може да върне пари по номера на картата.
            Land Rover Discovery II, V8 4.0
            VW Golf VI variant
            Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

            Коментар


            • large
              large коментира
              Редактиране на коментар
              По принцип, търговеца не би трябвало да ти има номера на картата, какво остава да ти го иска целия.
              Зад голямата вода, можеш да направиш какви ли не поразии, ако кажеш само последните 4 цифри на картата.
              Използват го като метод на верификация. Може това да са направили.
              Това, ако се работи с payment provider, тука, нашите сигурно сами обработват информацията и имат всички данни, но според мен не е правилно.
              Ако ти разгадаят и 3 цифрения код, могат да пазарят на воля. Или преди можеха, сега с тая 3-4Д сигурност.

              Като ми превдат заплатата, пише IBAN на наредителя, не номер на карта.
              Когато плащам на китайците, в извлечението виждам номер на референцията , по която те знаят за кое плащане са парите.

            • Veselin Monkov
              Veselin Monkov коментира
              Редактиране на коментар
              Пише IBAN-а, щото ти превеждат директно от сметката, не с карта през Борика.

          • #26
            Първоначално публикуван от vasko jonchev Преглед на мнение
            Така горе долу протече всичко Натиснете снимката за да я уголемите  Име:Screenshot_20210217-161239_Viber.jpg Прегледи:0 Размер:271.1 КБ ID:6710928Натиснете снимката за да я уголемите  Име:Screenshot_20210217-161255_Viber.jpg Прегледи:0 Размер:162.3 КБ ID:6710929Натиснете снимката за да я уголемите  Име:Screenshot_20210217-161320_Chrome.jpg Прегледи:0 Размер:256.8 КБ ID:6710930Натиснете снимката за да я уголемите  Име:Screenshot_20210217-161340_Chrome.jpg Прегледи:0 Размер:336.7 КБ ID:6710931Натиснете снимката за да я уголемите  Име:Screenshot_20210217-161340_Chrome.jpg Прегледи:0 Размер:336.7 КБ ID:6710932Натиснете снимката за да я уголемите  Име:Screenshot_20210217-125952_Chrome.jpg Прегледи:0 Размер:206.6 КБ ID:6710933Натиснете снимката за да я уголемите  Име:Screenshot_20210217-161358_Chrome.jpg Прегледи:0 Размер:203.8 КБ ID:6710934
            Като гледам за да успеят мошенниците са пропуснати поне три очевидни предупреждения, от които на човек трябва да му "светне" лампата:
            1.Кореспонденцията е с Гугъл преводач с грешки и очевидно не от България.
            2.Така наречената транзакция е направена все едно, че ти плащаш, а не че на теб ти плащат.
            3.Навсякъде в предупрежденията за фишинг пише да не се следват линкове от кореспонденция, особено за банкови операции. Ако искаш проследяване на пратка влизаш в сайта на куриера директно, не следваш линк, тогава ще ти изпише, че няма такава пратка или транзакция.
            Това не го казвам, за да ти е гадно, а защото не е изключено, когато човек е зает с други неща, да пропусне тези подробности. Аз съм си сложил на всички карти 3Д оторизация или СМС с мобилен токен и т.н.
            Последно редактирано от yamikto; 18-02-21, 16:20.

            Коментар


            • I.Stoyanov
              I.Stoyanov коментира
              Редактиране на коментар
              И да ми е гадно и да не ми е, вече е все тая. Всичко е в нечии други ръце. Аз си взех поуката, а ако е речено парите ще ми се върнат....

          • #27
            Дали го има това чудо на друго място по света?! Или българите сме най лековерни!?

            Коментар


            • I.Stoyanov
              I.Stoyanov коментира
              Редактиране на коментар
              Има го навсякъде, тука просто като чели има много повече "занимаващи" се, съответно шанса за ловнати шарани като мен е по-висок!

          • #28
            Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
            Дали го има това чудо на друго място по света?! Или българите сме най лековерни!?
            Е как да го няма?!? Будалите не са български патент. Алчността е универсален грях. Като спретнат един сайт имитация на сайта на някоя известна марка, и като сложат едни суперизгодни цени ... Стой та гледай как се дават данни на кредитна карта и после Джон или Ханс отива на официалния (истинския) сайт да вдига скандали що така го били излъгали.
            Ние не сме неутрални!

            Коментар


            • #29
              В момента има репортаж по БТВ, схемата била още от миналата година, поне по 500 бр. на месец /толкова са се оплакали/ и естествено я има и в други страни.
              ________________________________________________
              Subaru OUTBACK 2,5
              Hyundai TUCSON 2.0

              Коментар


              • #30
                Съвсем скоро същата работа с един приятел, който продаваше части за ХТ ,пишеше му няква жена рускиня ,не помня име,но въпросния я сиктирьоса, че пишеше на развален български и едвам се разбираше, пък и той предпочиташе лично предаване на частите. Грам не се замислихме, че е измама ,сега прочитам тук и ми става ясно.
                Старата любов ръжда не хваща, а непоправимо гние!

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X