Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Абажур от дърво.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Абажур от дърво.

    Този майстор ме изуми. Уникален.

    The Flat Earth Society has members all around the globe.

  • #2
    От: Абажур от дърво.

    Щото не ди видяла Крум какви ги върши! И то у сервиза! Че и подлоки за лифт върти на струга....
    edoors.bg- Джаджи за врати и врати

    Коментар


    • #3
      От: Абажур от дърво.

      Много готино , но и много крехко.......викаш и Крумчо прави такива шаренийки...
      На нас клиренс ни трябва , не скорост

      Коментар


      • #4
        От: Абажур от дърво.

        Е този клип е от многото,които ме запалиха по стругарството! Не е лошо да спретнем една отделна тема за този занаят!
        088пет722пет99
        http://www.hydropompi.com/

        Коментар


        • #5
          От: Абажур от дърво.

          Готино, ама аз друго се чудя ?!? дали няма да е по-лесно с едни .... дърводелски .. ъъъ фрези май са, като камбанки с различни размери, те всъщност за изрязване на отвори, ей такива подобни



          Та с два близки по големина отвори да се изреже такова нещо . Е после ще трябва някак да се хване на струга и да се дооформи, ама .....
          Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
          И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
          вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

          Коментар


          • #6
            От: Абажур от дърво.

            Ама после идва по-трудното, докато се хване повърхността отвътре така ще бие , че може да се откърти, докато така плавно отнема малко по малко. Иначе и с верижния трион може да се изяде отвътре без проблем, но после докато хванеш цилиндъра ще е кошмар.
            The Flat Earth Society has members all around the globe.

            Коментар


            • #7
              От: Абажур от дърво.

              Първоначално публикуван от mohera Преглед на мнение
              Готино, ама аз друго се чудя ?!? дали няма да е по-лесно с едни .... дърводелски .. ъъъ фрези май са, като камбанки с различни размери, те всъщност за изрязване на отвори, ей такива подобни



              Та с два близки по големина отвори да се изреже такова нещо . Е после ще трябва някак да се хване на струга и да се дооформи, ама .....
              Мисля, че се казват бор корони на тези "фрези".

              Коментар


              • #8
                От: Абажур от дърво.

                Не става с бор-корона! Размера е такъв,че .....! А и си е друго да го направиш с две ръчички! Не че няма и програмирани стругове за дърво,които ти изплюват готов детайл,ама се губи кефа от ръчната изработката.Има и други начини за дълбаене,но те се ползват за други продукти. Ето ви пример за полу-автоматично производство на купи.Такъв инструмент се ползва и при малък струг.

                088пет722пет99
                http://www.hydropompi.com/

                Коментар


                • #9
                  От: Абажур от дърво.

                  Аха значи може и да стане с подходяща техника, без да направиш един-два чувала трина .
                  Просто ми се стори, че много материал отива за един детайл . А за кефа да си го връцкаш и дялкаш, няма да го спорим .
                  Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
                  И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
                  вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

                  Коментар


                  • #10
                    От: Абажур от дърво.

                    Много хубаво, но няма ли да се нацепи това дърво!?

                    Коментар


                    • #11
                      От: Абажур от дърво.

                      Работи се само със сух материал,иначе ще нацъфти на момента.А ако е влажен,го разбираш веднага-много трудно се обработва.
                      088пет722пет99
                      http://www.hydropompi.com/

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X