Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Тесла Моторс освобождава патентите си

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Тесла Моторс освобождава патентите си

    Тесла Моторс са решили да освободят всичките си патенти.

    http://www.teslamotors.com/blog/all-...are-belong-you

    Вече всички компании които искат да произвеждат електрически коли могат да ползват техните знания и открития.

    Това ми се струва много добра новина и може да очакваме скок в ел автомобилите.

    Ето го и първият "освободен" :
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:tesla1.jpg
Прегледи:1
Размер:90.5 КБ
ID:6059552


    И останалите :

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:tesla2.jpg
Прегледи:1
Размер:155.4 КБ
ID:6059553

  • #2
    От: Тесла Моторс освобождава патентите си

    Венци, патента на първата снимка е свободен от има-няма 100 години.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #3
      От: Тесла Моторс освобождава патентите си

      И аз така знам, но си мислех, че все кътат някоя клауза.

      Коментар


      • #4
        От: Тесла Моторс освобождава патентите си

        Е, че той конкретния не е техен дори.

        Може би кътат някакви собствени по-пресни разработки по въпроса.

        Те вероятно могат да се разгледат из патентните служби де...
        Последно редактирано от sparkybg; 13-06-14, 12:42.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #5
          От: Тесла Моторс освобождава патентите си

          Може тази тема да се обедини с темата за гориво от морска вода.
          Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

          Коментар


          • #6
            От: Тесла Моторс освобождава патентите си

            Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
            Може тази тема да се обедини с темата за гориво от морска вода.
            И защо? За разлика от горивото от морска вода, продуктите на тия за вече в магазина и могат да се купят.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • #7
              От: Тесла Моторс освобождава патентите си

              Рекламен ход, свързан с изтичането на срока на патентна защита и/или спестяване на пари за подновяването й. Но няма лошо. На мен са ми симпатични "Тесла Моторс"
              "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

              Коментар


              • #8
                От: Тесла Моторс освобождава патентите си

                Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                Рекламен ход, свързан с изтичането на срока на патентна защита и/или спестяване на пари за подновяването й. Но няма лошо. На мен са ми симпатични "Тесла Моторс"
                Тия точно патенти са 20 годишни мисля. Има бая време додето изтекат. А да не могат да си платят - метни един поглед на TSLA в NASDAQ.

                А че е реклама - реклама е, естествено. Вече всичко е реклама.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #9
                  От: Тесла Моторс освобождава патентите си

                  А Тесла моторс и патентите имат ли връзка с Никола Тесла?
                  Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                  "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                  Коментар


                  • #10
                    От: Тесла Моторс освобождава патентите си

                    Освен името, какво друго общо да имат? На Никола Тесла патентите отдавна са изтекли.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Тесла Моторс освобождава патентите си

                      Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                      Рекламен ход, свързан с изтичането на срока на патентна защита и/или спестяване на пари за подновяването й. Но няма лошо. На мен са ми симпатични "Тесла Моторс"
                      Мммм, тц. Съвсем пресни са си патентите.

                      И не е реклама, а много умна инвестиция. В момента Тесла имат най-кадърно направената електрическа кола в продажба (и сред най-скъпите). Подарявайки патентите примерно за бързо зареждане, за сменяема частична батерия (предложена първо от мен тук, но нейсе, днес е ден за отстъпване на патенти ), за куплунзи и подобни Тесла де факто постигат две неща: от една страна дават и на малки фирми възможност да правят читави електрически коли, а големите фирми пък привличат към своите стандарти.

                      Тесла в момента блъскат луди пари в строежи на зарядни станции в Щатите, всеки производител който ползва техните патенти логично би почнал да строи зарядни станции от същия вид.

                      Фактически в момента Тесла правят това което ИБМ направиха 80та година. Отварят стандарта за всеки.
                      Издъних се на Тюринг теста

                      Коментар


                      • #12
                        От: Тесла Моторс освобождава патентите си

                        Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
                        Тесла в момента блъскат луди пари в строежи на зарядни станции в Щатите, всеки производител който ползва техните патенти логично би почнал да строи зарядни станции от същия вид.
                        Доколкото разбрах, обаче има малка уловка
                        Тесла искат зарядните станции да са безплатни !

                        Коментар


                        • #13
                          От: Тесла Моторс освобождава патентите си

                          Няма уловка. В Щатите бързите зарядни станции на Тесла за безплатни така или иначе за тези които са си взели колата във вариант 85кв.

                          Няма как да искат ако друг направи станцията да я направи безплатна за клиентите на Тесла на своя сметка. По-скоро ще се разберат някак със собственика на станцията без да замесват клиента.

                          Едно пълно зареждане се връзва към осем долара на домашни цени. А те със сигурност го плащат на други пари.

                          С едно зареждане колата да изкарва 200 мили - ако издържи до 200000 мили са 8000 долара за кола която са продали за над 80 бона.

                          И това е само ако направиш пълно зареждане, което никой не прави на бързите станции, препоръчано е да се зарежда до 80% понеже е най-добро съотношение време на зареждане / степен на зареждане накрая. Да не говорим колко коли ще добутат до 200000 мили - още не се знае.

                          По същия начин работи роуминга при телефоните - ти си ползваш други доставчици като го няма твоя, после те се разбират с твоя доставчик за парите. Ако той ти е обещал безплатен роуминг - негов проблем какви ги мъдри с другия.
                          Последно редактирано от Goblin; 13-06-14, 17:32.
                          Издъних се на Тюринг теста

                          Коментар


                          • #14
                            От: Тесла Моторс освобождава патентите си

                            Първоначално публикуван от Венци- малкия Преглед на мнение
                            Тесла Моторс са решили да освободят всичките си патенти.

                            Ето го и първият "освободен" :
                            [ATTACH=CONFIG]718169[/ATTACH]
                            Има ли нещо по съвършено!?
                            Последно редактирано от Goblin; 13-06-14, 17:31.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Тесла Моторс освобождава патентите си

                              Първоначално публикуван от smng0303 Преглед на мнение
                              Има ли нещо по съвършено!?
                              Да разбира се - яйцето.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X