Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Прободен с меч от край до край, оживява.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Прободен с меч от край до край, оживява.


    Това е един от редките записи на холандския факир Мирин Даджо (Арнолд Хенскес), станал известен през 40-те години на миналия век с невероятната си способност да се пробожда с мечове, а с и други остри предмети.
    Най-важното – този експеримент със собственото му тяло завършва без травми – факт, който и до ден днешен не спира да ни удивлява.
    Предупреждаваме ви, че видеото не е подходящо за хора със слаби нерви.

  • #2
    От: Прободен с меч от край до край, оживява.

    Изумително, ако е истина. Би трябвало да има някаква особеност на организма, с което да е различен от всички останали и да му позволява да го прави.

    Коментар


    • #3
      От: Прободен с меч от край до край, оживява.

      Гледай ти! И кръв не шурти
      Nissan Terrano 2,7 TDI

      Коментар


      • #4
        От: Прободен с меч от край до край, оживява.

        Е как да шурти, като това е един от старите факирски номера... Но е направено професионално - наистина е бил 'факир' в занаята си...
        Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
        Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

        Коментар


        • #5
          От: Прободен с меч от край до край, оживява.

          Много ще ми хареса или по - скоро ще се изкефя ако видя такъв човек на живо. И ще искам аз да му кажа от къде да мине този меч, а не той от където си поиска.
          Харесва ми, че има такива хора, а хора всякакви. Има си някакви точки през който, нищо не се случва на човешкия организъм.
          Чудно ми е как премина меча през органите? Заобикаляли ги, какво прави не знам. Явно трябва повече анатомия да прочета и състоянието на човешките вътрешности.
          Наистина си е факир!

          Коментар


          • #6
            От: Прободен с меч от край до край, оживява.

            А защо когато влезе в другата стая превръзките на ръцете му ги няма. Само аз ли ги виждам....
            ЖИВОТА Е ШАРЕН !

            Коментар


            • #7
              От: Прободен с меч от край до край, оживява.

              Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
              Е как да шурти, като това е един от старите факирски номера... Но е направено професионално - наистина е бил 'факир' в занаята си...
              Я обяснете малко повече, как метала не преминава през тялото?

              От линка към уикито доколкото разбрах е починал в следствие прерязване на аортата.
              Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

              "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

              Коментар


              • #8
                От: Прободен с меч от край до край, оживява.

                Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                Е как да шурти, като това е един от старите факирски номера... Но е направено професионално - наистина е бил 'факир' в занаята си...
                Тоест, номер? Обяснете, ако обичате. Изглежда доста истинско, а няма как да е.
                Животът е харизан кон според мен...

                Теди

                Коментар


                • #9
                  От: Прободен с меч от край до край, оживява.

                  Не знам как да го обесня, защото и аз самият не знам отговора на това действие.
                  По - скоро може някой херург или не знам кой да го обясни. Кое, как и защо. Друг едвали ще изкажи компетентно мнение.
                  Ето това клипче намерих:

                  Коментар


                  • #10
                    От: Прободен с меч от край до край, оживява.

                    Според мен всичко си е типична 'фокусна' постановка..
                    Най-вероятно - изкуствена кожа, под която има водач, който да води шпагата покрай тялото...
                    В комбинация с режисирана телевизионна постановка - 'умни' хора, които с авторитетен вид убеждават зрителя, че всичко е реално...
                    То си е реално, но не съвсем така, както си мислим, че го виждаме
                    Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                    Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Прободен с меч от край до край, оживява.

                      Моето мнение като бивш оперирал кореми е, че има някакъв фокус, абсурд е да перфорираш коремна кухина со все черва и т.н., да не уцелиш голям кръвоносен съд и или важен орган и без последваща операция която да поправи белите, човека да оживее...

                      Иначе казано, да фокуса може да стане веднъж наистина, и без последваща операция, скоро ще има сепсис от лайната и раните в стомаха и кофти развръзка за магьосника...

                      На такъв хилав човек, може и рентгеновата снимка да се направи да изглежда, като, че шпагата минава през него и т.н.

                      Според мен шмекерия направена за вестник Психотроника или предаванията на Проф. Вучков ))

                      P.S. От друга страна ако човека е гладувал, червата, стомаха и т.н. са празни, съвсем празни, с добри анатомични познания може да се дупчи с шпагата и дори и на шано да не се перфорира почти нищо вътре в корема освен, ако има минимални вътрешни разкъсвания, и човека не яде и не пие известно време след това, има може би някакви теоретични шансове за оцеляване и зарастване на раните без смъртоносни последствия...

                      Колкото и странно да звучи, във ветеринарната медицина са се правили къде къде по-брутални "хирургични" процедури и в повечето случаи всичко е било ОК, примерно при крави, овце след преяждане и подуване, ако няма троакар под ръка, с тънък нож или отвертка са били спасявани животните, посредством едно пробождане на точното място... лично не съм го правил толкова брутално и не мога да коментирам повече, теоретично може би е възможно, разбира се с огромен риск
                      Последно редактирано от BatGeorgeone; 03-09-13, 17:52.
                      Бъдете живи и здрави!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Прободен с меч от край до край, оживява.

                        Имах предвид 'хватка' като тази тук:
                        Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                        Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X