Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Летен курорт през зимата!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Летен курорт през зимата!

    Любопитно ми е какво е било първоначалното предназначение на това хангарче.
    Глупости вършат умните хора, за останалите това е ежедневие.

    Пияният е винаги по-щедър от трезвеният... питайте катаджиите...

    Коментар


    • #17
      От: Летен курорт през зимата!

      Точно това и мен ме заинтригува.За какво им е бил на руснаците този огромен хангар?Сам по себе си е технологично предизвикателство.Иначе вътре е готино, но пък и толкова енергийни загуби....
      Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

      Коментар


      • #18
        От: Летен курорт през зимата!

        Първоначално публикуван от Сианга Преглед на мнение
        Любопитно ми е какво е било първоначалното предназначение на това хангарче.
        Първоначално публикуван от disko04 Преглед на мнение
        Точно това и мен ме заинтригува.За какво им е бил на руснаците този огромен хангар?....
        Те това успях да изровя:

        Съоръжението е открито през 2004 г. и е разположено в хангар на стара военна база на Съветския съюз, която се е използвала за ремонт на дирижабли.
        Ама за к'ви дирижабли!?!?
        Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

        тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

        Коментар


        • #19
          От: Летен курорт през зимата!

          Пълна промяна

          От: Stand.bg
          Публикувано на: 26-12-10 16:08 | Последна редакция: 26-12-10 16:08


          На снимката от ляво е хангар за дирижабъл на стойност 110 млн. долара - най-голямата самостояща сграда в света, разположена южно от Берлин. От дясно е същата тази сграда, видяна днес. Там се намира Tropical Islands Resort - огромен воден парк и тропическа гора на закрито. Странно, а?

          Масивният хангар е построен от немския предприемач Карл фон Габленц, който смята, че дирижабълът, пълен с хелий, е бъдещето за транспортиране на тежки машини. Неговата компания CargoLifter AG използва хангара за създаване на прототип, който може да превозва товари до 60 тона. През 2002 г. обаче компанията фалира, а постройката е продадена на малазийската фирма Tanjong.

          Те създават огромния увеселителен парк Tropical Islands Resort, като за целта мястото е преобразено по най-приказния начин в изкуствен рай. 180-метрова плажна ивица, 50 хил. дървета от 600 различни вида, 9-етажна водна пързалка, която те изстрелва насред басейн с големина 2500 кв. м със скорост 70 км/ч.
          Глупости вършат умните хора, за останалите това е ежедневие.

          Пияният е винаги по-щедър от трезвеният... питайте катаджиите...

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X