Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Сероводород!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Сероводород!

    Едни хора се притесняват че ще унищожи живота в морето,а други виждат решение на проблема с енергийните нужди за 200г.http://radiomilena.com/news/камен-ши...но-мо-460/


    http://www.dnes.bg/business/2012/05/...&if_height=430
    HONDA DOMINATOR 650
    ОРЕЛ ASTRA
    РСПБЗН-Приморско

  • #2
    От: Сероводород!

    Според мен основната причина за изчезването на рибата е човека, а черно море нали затова е "черно", или поне така съм чувала?
    The Flat Earth Society has members all around the globe.

    Коментар


    • #3
      От: Сероводород!

      Казват му "черно"защото много бързо се променя от спокойно в бурно море,поне аз така знам от стари рибари.

      п.п Да,човека е,ма за какво ли не сме виновни ние.
      HONDA DOMINATOR 650
      ОРЕЛ ASTRA
      РСПБЗН-Приморско

      Коментар


      • #4
        От: Сероводород!

        Поредните бълбукатори.

        Сероводород в морето има, само че е толкова малко, че за никакви енергийни цели не може да става и дума. Ролята му за живота в морето е дотолкова, че изразходва кислород при естественото си окисление и така определя долната граница на кислорода в морето. Много нагоре той не може да се качи, защото от вълните и водораслите влиза кислород, много надолу не може да потъне - няма кой да вкарва кислорода там, моренцето е малко и са му малки и вълните.

        Размишленията да бъде използван - както за енергия, така и за суровина за сярна киселина - датират още откакто е известно, че е там. Още оттогава е известно колко вода трябва да се претака, за да се изкара видимо количество сероводород. Пак оттогава е известно и кои вещества са способни да го свързват, та да ги топят и после да ги вадят. В резюме - слаба работа.

        Ако се намери някакъв естествен процес, на който ние да се закачим на опашката - примерно, с нагряване от термален извор или нещо подобно, а ние да плащаме само за помпите, може и нещо да стане. Ама пак не съм сигурен дали ще си струва усилията.

        Коментар


        • #5
          От: Сероводород!

          [VIDEO]Има различни методи за складирането му. Единият е в стоманени бутилки под налягане, но те са опасни за битова и масова употреба като гориво за автомобили. Друг начин е водородът да се поглъща от специални сплави, които го държат толкова здраво, че той вече е съвсем безопасен за транспортиране и употреба.
          Какви са тези сплави?
          HONDA DOMINATOR 650
          ОРЕЛ ASTRA
          РСПБЗН-Приморско

          Коментар


          • #6
            От: Сероводород!

            Никел-металхидридни батерийки нали си виждал? Те всъщност са никел-водородни, ама водородът там е разтворен в такива сплави, за да не вдига високо налягане. Всъщност повечето метали попиват доста добре водорода под налягане, до степен да е трудно да се направи сплав през която водородът не изтича. Има обаче няколко, които го поглъщат особено добре - сплави на лантаноиди и преходни метали.

            Коментар


            • #7
              От: Сероводород!

              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
              Никел-металхидридни батерийки нали си виждал? Те всъщност са никел-водородни, ама водородът там е разтворен в такива сплави, за да не вдига високо налягане. Всъщност повечето метали попиват доста добре водорода под налягане, до степен да е трудно да се направи сплав през която водородът не изтича. Има обаче няколко, които го поглъщат особено добре - сплави на лантаноиди и преходни метали.
              Имам ги на 30см. от мен в чекмеджето,ама като съм лаик в тази област!
              HONDA DOMINATOR 650
              ОРЕЛ ASTRA
              РСПБЗН-Приморско

              Коментар


              • #8
                От: Сероводород!

                Първоначално публикуван от Ангел Иванов/sereco1/ Преглед на мнение
                [VIDEO]Има различни методи за складирането му. Единият е в стоманени бутилки под налягане, но те са опасни за битова и масова употреба като гориво за автомобили. Друг начин е водородът да се поглъща от специални сплави, които го държат толкова здраво, че той вече е съвсем безопасен за транспортиране и употреба.
                Какви са тези сплави?
                Ако се не лъжа мицубиши имаха някаква разработка с алуминиеви стружки. Ама не знам до къде са стигнали.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #9
                  От: Сероводород!

                  Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                  Ако се не лъжа мицубиши имаха някаква разработка с алуминиеви стружки. Ама не знам до къде са стигнали.
                  Доникъде. Защото не става само с алуминий.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Сероводород!

                    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                    Доникъде. Защото не става само с алуминий.
                    Ми, фукаха се с прототип даже. А иначе е ясно че не е толкоз просто. В противен случай до сега всеки да го е направил.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Сероводород!

                      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                      Ми, фукаха се с прототип даже. А иначе е ясно че не е толкоз просто. В противен случай до сега всеки да го е направил.
                      Прототип - ясно. Откъде толкова лантаноиди, които трябва да примесят в алуминия? А то аз прототип мога и с паладиеви стружки да направя и ще е по-ефективен от техния.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Сероводород!

                        Снощи гледах по канал 1 за съвместна черноморска разбаротка за оползотворяване на сероводорода и получаване на енергия, но не разбрах дали водород или ел. енергия. Казаха, че резултатите са обнадеждаващи-КПД м/у 60 и 90% в зависимост от концентрацията на серовод. и др.
                        Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                        "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                        Коментар


                        • #13
                          От: Сероводород!

                          По-интересно е откъде се е появил този сероводород и не е ли индиция за някакви залежи на нещо наистина полезно под черноморското дъно ?
                          "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                          Коментар


                          • #14
                            От: Сероводород!

                            Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                            По-интересно е откъде се е появил този сероводород и не е ли индиция за някакви залежи на нещо наистина полезно под черноморското дъно ?
                            А де? Предполагам че има главно биологичен произход.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Сероводород!

                              Черно Море е най-големия меромиктичен басейн (Meromictic - това не знам има ли български термин) - това е воден басейн в който дънните слоеве никога не се размесват с повърхностните. В такива басейни водата под определена дълбочина е лишена от кислород. Съответно там се развиват само анаеробни организми, които в случая с Черно Море са източникът на сероводород. Който се натрупва в долните пластове чак до дъното. Т.е, не сероводородът е причина за липсата на кислород, а точно обратното, липсата на кислород е причината за развитието на сероводородо-отделящи бактерии.
                              "Аз знам, че нищо не знам. Но вие и това не знаете."

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X