Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Диви Екодетективи - интерактивна загадка пътепис !

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Диви Екодетективи - интерактивна загадка пътепис !

    ------------------------- Глава Първа ----------------------------

    Тая прохладна майска вечер Вълко кехая, гологлав, по антерия, бродеше из подножието на планината в полите на върховe носещи име на три вещици.
    Тук нейде, гдето се сплитаха реките Баталач, Телидере, Каракорун, Суюсуза и Семиза, му беше рекъл оня разпопен читак Мартин, че се случвало чудото.
    Щеше да посади дърво, тъй щото кога мине негов наследник след 100 -150 години, да удари гръм от ясно небе, та да разчепати дървото пополу.
    Тая работа му се виждаше бая небъдна, макар според мурафетите на Мартина "да се случвала всеки 9 от 10 пъти, когато шанса бил точно едно на един млион." .


    Нишаните, дето ги списваше и усукваше хитрият русчукалия, му спасяваха живота, тъй щото да оцелява след всяко подробно ЗАРАВЯНЕ.
    А заравянията не бяха малко, зер тям се очакваше да осигурят нявга злато за цялото мурабе на Руския Цар.
    Последно редактирано от Nik Nikolov; 06-12-09, 14:30.
    Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

  • #2
    До: Диви Екодетективи - интерактивна загадка пътепис !

    -------------------------------- Глава Втора ------------------------------

    Цяло лято екодетективите се шматкаха по горите, търсейки нещо , ала кой знай какво !


    Методиката на случайното налучкване, се развиваше със заплашително съскане, като изпусната спирала на блиндирани ролетни щори.

    Релността се отразяваше в гланцираните отражения, прозирайки из граничните повърхности с мътникавия жабуняк на делника.


    В едни свои по-раншни странствания, екодетектив МатаТри, беше открил странен надпис, чудейки се от къде са се взели парите за построяване на този храм.

    Забелязвайки в процепа между колонадите на храма голямо количество метал за вторични суровини,

    МатаТри, ловко се беше промъкнал и дискретно надзърнал

    Чудейки се: Откъде, аджеба Българите по тези Бесарабски земи са взели толкоз много пари за толкуз мат'риал ?

    И точно тогава, обикаляйки като гламав вокруг камбаната, разчете странния надпис за разчепатото дърво.
    Последно редактирано от Nik Nikolov; 06-12-09, 17:35.
    Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

    Коментар


    • #3
      До: Диви Екодетективи - интерактивна загадка пътепис !

      Що ли ги познавам и тримата да са живи и здравиИ Бог да им помага
      К мирной жизни не пригоден.
      Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
      ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

      Коментар


      • #4
        До: Диви Екодетективи - интерактивна загадка пътепис !

        Първоначално публикуван от Стария Преглед на мнение
        Що ли ги познавам и тримата да са живи и здравиИ Бог да им помага
        Еехх Старий ми OLD-е, въздъхна екодетектив КинКин, добре че беше ти да поведеш хорото на догадките! Щото никой от Знаещите не се осмелява да предложи една хипотеза дори, к'ъв е тоя чиляк дето го описват по горе, що ще да рие из земята черна, и по каква причина ?
        Оставам в ожидание на вашите хипотези и догадки, любезни ми колеги !
        Винаги верен и Ваш екодетектив КинКин.

        P.S. Обръшението Старий Олде, е използувано , при първият превод на романа поразяващата ръка от Карл Май, на български език.
        Тъй като превода е извършван от немски, какъвто е родният език на автора, а преводачът не е поназнайвувал ингилизки, то името Олд Четърхенд, на главния герой, е изглеждало тъкмо като име.
        И така, съчетано с уважителното обръщение Старий, е дало комбинацията Старият Олд Четърхенд !!!!!
        Е това е най старото от старите кучета в казармата !
        Последно редактирано от Nik Nikolov; 07-12-09, 09:04.
        Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

        Коментар


        • #5
          До: Диви Екодетективи - интерактивна загадка пътепис !

          ------------------------- Глава Трета ------------------------

          Тазвечершното заравяне обаче нямаше да бъде като другите.
          Тука щяха да са положени всички ценности на тракийския род, за които Вълко бе слушал още като дете от бабините си приказки край одъра във Факия.
          Брат му Константин макар да беше с 40 години по голям, също разказваше разпалено за тез скъпоценности вардени през вековете от чужди очи и мераци.


          После като младеж сам Вълко бе получил доста реликви от дядо Делю, със заръката нивга да ги не губи заменя или претопява.
          Защото те бяха главното богатство за древния род Бимбелов род, пазили съкровищницата на тракийските воини още от хилядолетието на света.


          Именно заради оброка им за съхранение, бяха нарекли семейството Пандурски.
          Последно редактирано от Nik Nikolov; 07-12-09, 08:02.
          Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

          Коментар


          • #6
            До: Диви Екодетективи - интерактивна загадка пътепис !

            --------------------------- Глава Четвърта ------------------------

            Веднъж, докато мацаше мебели с боя екодетектив Костан, взе че изтипоса нещо като "Сив Рис на Син фон".

            На въпроса - Откъде му е щукнала подобна грозотия ? - Костан отговори
            - Ми те щуротийте отвътре ми идат !
            КинКин и МатаТри, се спогледаха многозначително оставайки безмълвни.
            И така взеха да го водят из горите в очакване на Чудото ???


            А то не закъсня и ги прегази внезапно и неотменно като товарен влак на малък прелез.
            Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

            Коментар


            • #7
              До: Диви Екодетективи - интерактивна загадка пътепис !

              ----------------- Глава пета -------------

              Из писанията на Мартин :
              " .....високо над реката строгите каменливи върхове се казваха Трите вещици, отдолу под тях беше Станчов полугар, над него се намираше Папратливата поляна, а долу в ниското, Чаушов дол. Над него на куршум разстояние към заник слънце, високо на канарата имаше четвъртит дялан камък, който качихме на върха 250 души. Под този камък на малка полянка нарочно засадихме люляк, а под него през една канара беше изсечена пътека, която водеше към дълбока пещера, използвана още от латините. В тази пещера натъпкахме част от имането и я зазидахме с 12 аршина хоросанов дувар, натрупахме отгоре камъни и накрая пресякохме пътеката..."



              Та така , драги ми читателю - Имаше Връх Голяма и Мала Сюткя, а под тях пещерите, голяма и мала Лепеница.
              Е сега вече има само Голяма ................ !!!!

              Пътеката, пътеката...според една открита по късно ярешка кожа в основата на едно разцепено от гръм дърво, се наричала пътека на златния бръмбър .
              Едгар Алън ..............пасти да яде.

              Не той, ами екодетективите са По По - Най !
              Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

              Коментар


              • #8
                До: Диви Екодетективи - интерактивна загадка пътепис !

                Кин Кин, голяма каша... от периоди, история, легенди, че и пространство си забъркал...
                Какво ли ще излезе накрая?

                П.П. Всъщност не разбрах и колко са детективите... 3-ма ли, 5, или 6...
                Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
                Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

                Коментар


                • #9
                  До: Диви Екодетективи - интерактивна загадка пътепис !

                  -------------- Глава шеста ---------------------

                  И ето, че един ден чудото се случи.








                  Последно редактирано от Nik Nikolov; 08-12-09, 00:44.
                  Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                  Коментар


                  • #10
                    До: Диви Екодетективи - интерактивна загадка пътепис !

                    Намери се нишан.






                    В основата на едно 160 годишно дърво.
                    Няма да показваме ярешката кожа, само ще отбележим, че в нея кой знай защо се споменаваше думичката Албион.
                    Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                    Коментар


                    • #11
                      До: Диви Екодетективи - интерактивна загадка пътепис !

                      В същото време се появи един писател Красин Кръстев , с неговия роман "Съкровищата на поп Мартин" .

                      Така, че нашите екодетективи се приготвиха за дълъг път.




























                      Последно редактирано от Nik Nikolov; 08-12-09, 01:49.
                      Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                      Коментар


                      • #12
                        До: Диви Екодетективи - интерактивна загадка пътепис !

                        Малко на ТуинПиикс напомня с тези кадри. Ма то това голямо глезене бре, самолети...питиета...., я марш на експедиция с джипки, ама ха.
                        "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Диви Екодетективи - интерактивна загадка пътепис !

                          Гатев, случайно ли си седнал пред празните бутилки или само така ми се струва
                          Айде очакваме по-британски снимки!

                          Коментар


                          • #14
                            До: Диви Екодетективи - интерактивна загадка пътепис !

                            Първо зазоряване, в северното Кралство.


                            След първата бира, Денят е красив !


                            Отново летището ??? За къде ли ще пътуват този път ?


                            Да питаме летящите чинии.




                            И ето Ги в Автобуса с интегралите на фирма AVIS.




                            Догадки и съмнения !


                            Ето предварително наетата от София кола, тип лимузина .....


                            Тесничкооо.....Нисан Микра.


                            Ехх, смениха колата с .......Шевролет.


                            Безкрайни магистрали....To the North !!!


                            Постепенно героите се отегчават.


                            И се почва с простотийте.




                            И накрая КинКин заспа геройски, след като се размахваше из Магистралните бензиностаностаньии, като Шейх,


                            На сутринта се оказа, че бяха спали в хотел в Лийдс.


                            Отиват на лов за Тойоти.




                            Първи гнилоч.


                            Последно редактирано от Nik Nikolov; 12-12-09, 02:41.
                            Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                            Коментар


                            • #15
                              До: Диви Екодетективи - интерактивна загадка пътепис !

                              А ти, къде беше спал?
                              Продължавай!
                              Последно редактирано от Малкия Румба; 12-12-09, 02:27.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X