Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Милиционери с очила и Дюрер

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Милиционери с очила и Дюрер

    Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
    Сега загледах в bgmaps например бул. "Васил Левски" - номерата нарастват от запад на изток, на "Патриарх Евтимий" - от изток на запад. И така са много улици. Другарят Стрезов затова си е рисувал схема и я е показвал за потвърждение от заподозрения "пострадал" инкасатор.
    Не е интересно в коя посока на света или града растат, а че като вървиш в посока към големите номера четните са ти отляво, а нечетните - отдясно.

    Коментар


    • #17
      От: Милиционери с очила и Дюрер

      Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
      В ПерниСофия номерацията не следва никаква логика. Може да започне от единия край на улицата, може да започне от другия. Е, по времето на другаря подполковник Стрезов може да е имало твърдо установени правила.
      Да, да, ама не!
      По принцип и в Софията, като и по други наши места номерацията е по осите на кръста ИЗ-СЮ.
      Започва от центъра към покрайнините за улиците, успоредни на осите, и от осите на кръста към покрайнините за напречните улици.
      Изключение са населените места Младост, Ляолин, Надежда и прочие, в които номерацията на блоковете е според това какво е закусил номериращият орган.

      П.П. Боголюб лекинко е захапал идеята за номерацията с помощ от бгмапса.
      Ясен: ”в Наречен си лекувам нервите от форумното модериране...”

      Коментар


      • #18
        От: Милиционери с очила и Дюрер

        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
        Не е интересно в коя посока на света или града растат, а че като вървиш в посока към големите номера четните са ти отляво, а нечетните - отдясно.
        Значи мръсният мюлцюнер Стрезов блъфира бедния ограбен инкасатор. Щото инкасаторът вървял от 39 към 41 (нечетни), мецнали го отлЕво и се ударил в оградата и си скъсал на пирон десния ръкав на сакото. Неговият версиЙ си е съвсем правилен, според това, което казваш - нечетните са ти отдясно.
        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

        Коментар


        • #19
          От: Милиционери с очила и Дюрер

          Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
          Значи мръсният мюлцюнер Стрезов блъфира бедния ограбен инкасатор. Щото инкасаторът вървял от 39 към 41 (нечетни), мецнали го отлЕво и се ударил в оградата и си скъсал на пирон десния ръкав на сакото. Неговият версиЙ си е съвсем правилен, според това, което казваш - нечетните са ти отдясно.
          В случая блъфира не Стрезов, ами наш инспектор Ясен (Ясен, ясен, ама колко ли да е ясен?), щото истината е наопъки на неговото мнение- 1 е у лево, 2 е у десно, 3 пак у лево и т.н.
          Ясен: ”в Наречен си лекувам нервите от форумното модериране...”

          Коментар


          • #20
            От: Милиционери с очила и Дюрер

            Първоначално публикуван от dedoKoko Преглед на мнение
            Да, да, ама не!

            П.П. Боголюб лекинко е захапал идеята за номерацията с помощ от бгмапса.
            Какво съм захапал - нали виждаш какъв пример съм дал. "Левски" и "Патриарха" са номерирани в противоположни посоки, а не се кръстосват под прав ъгъл. На "Фритьоф Нансен" номерата му нарастват от центъра към периферията, а на "Раковски" - от "Сточна гара" към центъра ? Никаква идея няма в номерацията. Да не говорим за улици, които изчезват (прекъсват) и се появяват изместени "през квартал" след известно време - кеф ти "Княз Борис", кеф ти "Чарлз Дарвин"...
            "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

            Коментар


            • #21
              От: Милиционери с очила и Дюрер

              Аз съм ги объркал.

              Коментар


              • #22
                От: Милиционери с очила и Дюрер

                Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                Аз съм ги объркал.
                Повредата не е във вашия телевизор. Я гледай каква стройна и логическа столична градоустройственНост блика тука:

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:bgmaps3.JPG
Прегледи:1
Размер:86.7 КБ
ID:5687407
                "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                Коментар


                • #23
                  От: Милиционери с очила и Дюрер

                  Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                  Аз съм ги объркал.
                  Ихаа, ти да видиш- и супер модераторите грешали понякога , ама поне си признават .

                  Боголюбе- в това населено място навлязохме отново в дебрите на въпроса, "Защо му е било на чиновника да пише нови улици, като на тях нема номера, ами само блокове? Ами ще си ги прави както иска- и без това бил на 'музика' след скандала с благоверната снощи."
                  Ясен: ”в Наречен си лекувам нервите от форумното модериране...”

                  Коментар


                  • #24
                    От: Милиционери с очила и Дюрер

                    А сигурно ли е ,че в този сайт са нанесени коректно имената на улиците ?
                    Аз не разчитам на него, защото знам поне 100 сбъркани имена в Русе ( от къде ги знам ли ... ами аз съм участвал в зъздаването на кадастралната карта на града )
                    Можеш да ползваш ВикиМапиа , там грешките са по-малко, ако пък искаш да си съвсм точен , агенция по кадастъра , май вече има елекронна версия
                    Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                    За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                    A1+

                    Коментар


                    • #25
                      От: Милиционери с очила и Дюрер

                      Не са криви номерациите , а инкасаторът.Тръгнал е от четните номера , от малък към голям номер. на връшане , от другата страна , на връщане трябва да върви от голям към малък номер.
                      Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Милиционери с очила и Дюрер

                        Инспекторът споменава, че са открили 4 неплатени сметки а капитанчето обяснява как тези от 39-ти били платили. Остават 41, 43, 45. Инкасаторът не е отчел последното плащане.
                        За да го перне по такъв начин (широк размах) удрящият трябва да е бил пред инкасатора.
                        Разстоянието между адресите е малко - инкасаторът е напуснал номер 39 около 6 без 15 но нападението е станало около 6 - какви ги е държал 15 мин?
                        42

                        Коментар


                        • #27
                          От: Милиционери с очила и Дюрер

                          Просто ако разказва така както разказва трябва да е ударен откъм другата страна на главата си. Не може да е ударен с дълъг предмет откъм оградата, на която си е съдрал дрехата.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Милиционери с очила и Дюрер

                            Принципа е следния: Номерацията започва от центъра и върви към покрайнините тъй като населените места се разрастват навън. Вдясно четни, вляво нечетни. Това, че на някои улици или блокове в някои квартали има объркване, не променя принципа, особено сега когато масово се застроиха празни места и зелени площи между отдавна построени и номерирани сгради.
                            А Вени не можеш да го превариш
                            сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                            dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                            Коментар


                            • #29
                              От: Милиционери с очила и Дюрер

                              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                              Просто ако разказва така както разказва трябва да е ударен откъм другата страна на главата си. Не може да е ударен с дълъг предмет откъм оградата, на която си е съдрал дрехата.
                              Може, ако е вървял наобратно с дясната си страна към оградата, но той не казва това.
                              сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                              dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                              Коментар


                              • #30
                                От: Милиционери с очила и Дюрер

                                Първоначално публикуван от jeko47 Преглед на мнение
                                Не са криви номерациите , а инкасаторът.Тръгнал е от четните номера , от малък към голям номер. на връшане , от другата страна , на връщане трябва да върви от голям към малък номер.
                                И аз на това залагам.
                                байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                                Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                                Суперспам - спама на суперите

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X